Wspomaganie vw fox

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rosomak8.2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lut 25, 2009 18:28
Lokalizacja: Szczecinek
Auto: Golf IV 1.9tdi
Silnik: alh

Wspomaganie vw fox

Post autor: rosomak8.2 » ndz lis 09, 2014 18:32

Witam,nie wiem czy wybrałem właściwy dział,ale mam pytanie: czy można wstawić wspomaganie kierownicy do vw fox 1.2. 2005r.
Jeżeli tak to jak to zrobić samemu i jakie by były koszta?



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Wspomaganie vw fox

Post autor: ->KoRbA<- » pn lis 10, 2014 02:01

Powiem tak, ETKA rzecze, że takie samo wspomaganie było w Skodzie Fabii, więc na upartego, jak znajdziesz rozbitka i dobrego elektryka, który Ci to poskłada, to jest szansa to uruchomić :) w tych samochodach jest trochę dziwne wspomaganie elektryczno-hydrauliczne. Działa analogicznie jak hydrauliczne, tylko pompę napędza osobny silnik elektryczny w razie potrzeby. Koszta ciężko przewidzieć, ale tak jak napisałem wyżej, najlepiej mieć całe auto i brać to co trzeba. Przypuszczam, że 1000 zł to może być mało, bo gratów i elektryki trochę jest.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wspomaganie vw fox

Post autor: jhosef » pn lis 10, 2014 09:04

Dużo dłubania w elektryce.
Trzeba to zrobić dobrze bo elektryczna pompa potrzebuje porządnego zasilania i wysterowania przez czujnik skrętu. Są dwa rodzaje pomp i maglownic. Bierz TRW, nie Koyo.
One są dla siebie niezamienne. Maglownice nawet są inne dla obu pomp oraz czujniki skrętu. Koyo to chyba najgorsze padliny. Pompa jest też podpięta pod diagnostykę. Łatwo nie będzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości