Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Kamel » czw lip 24, 2014 15:41

Skrzak zbiornik ma drugi otwór na pompkę wysokociśnieniową sprysków lamp.
Tak więc masz 2 opcje:
1) zamiast pompki dokupujesz uszczelkę i zaslepkę,
2) dokupujesz pompkę wysokociśnieniową i uszczelkę i najzwyczajniej jej nie podłączasz czyli nie używasz.

Wg mnie jeśli masz w planach spryski lamp to na opcje 1 szkoda czasu i kasy. Lepiej od razu dokup pompkę i będziesz miał o jeden wydatek mniej na przyszłość. Nową pompkę z uszczelką dokupisz na Allegro za ok. 50-70zł.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
pyciek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2011 20:42
Lokalizacja: Słupsk

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: pyciek » pt lip 25, 2014 11:32

Jak wyciąć otwory w zderzaku w borze, bardziej mi zależy na identycznym położeniu otworów, by lewy od prawego zbytnio się nie różnił.
Od środka zderzaka jest wyżłobienie miejsc na spryski, nie bardzo wiem jak się za to zabrać by nie wyrzeźbić za dużo.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: hayperekpo » sob lip 26, 2014 14:26

pyciek, u mnie w temacie masz opisane trochę zmagań z wierceniem otworów pod spryski w ori zderzaku


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Skrzak » ndz wrz 07, 2014 14:09

Kamel pisze:Skrzak zbiornik ma drugi otwór na pompkę wysokociśnieniową sprysków lamp.
Tak więc masz 2 opcje:
1) zamiast pompki dokupujesz uszczelkę i zaslepkę,
2) dokupujesz pompkę wysokociśnieniową i uszczelkę i najzwyczajniej jej nie podłączasz czyli nie używasz.

Wg mnie jeśli masz w planach spryski lamp to na opcje 1 szkoda czasu i kasy. Lepiej od razu dokup pompkę i będziesz miał o jeden wydatek mniej na przyszłość. Nową pompkę z uszczelką dokupisz na Allegro za ok. 50-70zł.
Tak zrobiłem, kupiłem i zamontowałem zbiornik 5,5l + pompka wysokociśnieniowa założona ale niepodłączona. Wlewam płyn i się okazuje, że wycieka przez tą pompkę. Ogólnie okej ale jak pompka siedzi to jej wylot też trzeba jakoś zaślepić. Zmarnowałem jakieś 3 litry płynu, na szczęście to był jakiś za 3pln z tesco ale chciałem wlać sonaxa za 10pln, którego zwykle używam, dobrze że go nie wlałem ;).

A i dwa słowa o demontażu i montażu zbiornika. 3l oczywiście demontuje się bez problemu ale 5,5l żeby wsadzić to trzeba wyjąć rurę intercoolera i najlepiej reflektor (bez wyjm. reflektora być może się da ale ja najpierw wyjąłem reflektor i dopiero zajarzyłem, że bez wyjęcia rury się nie obędzie).



KoSiMaZaKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 13, 2014 17:30

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: KoSiMaZaKi » sob lis 08, 2014 20:07

Hello.
Muszę odkopać temat. Otóż muszę założyć spryskiwacze bo takowe były, więc zbiornik i pompkę mam ori plus przewód wysokociśnieniowy do momentu gdzie powinien być trójnik. Teraz tylko nie wiem, czy muszą być do golfa (mk 4) dysze i cała reszta, czy od bory też podejdą? Chcę zrobić chowane, niby można założyć takie na zewnątrz ale mnie to nie urządza. Dzięki za odp.

Aha, jeszcze sprawa numeru części, jesli musi być od golfa tylko i wyłącznie, poproszę o numery. Niby dużo info, ale nie mogę się odnaleźć i wolę dla pewności zapytać.

Dzięki



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Craash » ndz lis 09, 2014 18:41

Cylindry tłoczące są zamienne od Golfa/Bory, a dysza musi być od Golfa, bo w Borze jest inna.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: markus420 » ndz lis 09, 2014 19:06

Jak masz na myśli to co zaznaczyłem to jak najbardziej jest to zamienne Golf Bora
Obrazek
Jak nie rozszyfrujesz któregoś numeru to napisz.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Skrzak » ndz lis 09, 2014 19:08

Te co pokazałeś to spryskiwacze szyby.



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: markus420 » ndz lis 09, 2014 19:28

Masz rację jakoś się zagalopowałem już poprawiam :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lis 11, 2014 16:47 przez markus420, łącznie zmieniany 1 raz.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Skrzak » ndz lis 09, 2014 19:38

Golf IV spryski reflektorów
dysza lewa: 1J0 955 103 A
dysza prawa: 1J0 955 104 A

pompka tłocząca, w którą wkłada sie dysze czyli cylinder tłoczący- jedna wersja dla obu stron: 1J0 955 978 B



KoSiMaZaKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 13, 2014 17:30

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: KoSiMaZaKi » pn lis 10, 2014 12:38

OK. Czyli rozumiem że dysza siedzi w pompce i to ona "wyskakuje" podczas pracy.
Sprawa wygląda tak że nie mam ani jednego ani drugiego, ani zaślepek na zderzak, który wymaga wycięcia otworów. Z tego co rozumiem jak kupie zestaw do bory (nie wiem dlaczego ale są łatwiej dostępne) to coś nie będzie grało.
W takim przypadku kupowanie samych cylindrów a następnie poszukiwania dysz są kiepskim rozwiązaniem, no chyba że serwis ma je za 40-50 pln sztuka.
Co jest nie tak z tymi dyszami od bory? Sory że tak truje ale w grudniu przegląd i chcę to zrobić jak najszybciej, a jak będę miał pewne info to trzeba będzie kupić i montować póki mrozów nie ma i przy robocie można sobie :kufel: strzelić bo garaż nieogrzewany.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Skrzak » pn lis 10, 2014 13:47

Dysze od bory mają jakieś inne uchwyty na zaślepki chyba. W każdym razie cała reszta pasuje. Nie pasuje też pompka sprysków szyb od bory jakby co, bo ma inny trójnik.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Craash » pn lis 10, 2014 18:36

Dysze spryskiwaczy reflektorów od Bory mają jeden "psikacz", a od Golfa dwa "psikacze".
U siebie wymieniałem prawy cylinder tłoczący i prawą dyszę spryskiwacza na nowe z ASO i wyszło mnie niecałe 200zł.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Skrzak » pn lis 10, 2014 19:35

Ja kupowałem nowe cylindry po 150 za sztukę, więc dysza z 50 kosztuje nowa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości