Wymiana tarcz zegarów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dawid6672
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 21:19
Lokalizacja: WLKP

Wymiana tarcz zegarów

Post autor: dawid6672 » śr paź 01, 2014 16:51

Witam ma jedno pytanie odnośnie tarcz zegarów. Chcę zakupić
http://allegro.pl/volkswagen-golf-4-zam ... 86477.html. Czy wystarczy tylko wyjąć i rozkręcić przednią szybkę i założyć te zamieniki? czy trzeba coś jeszcze robić ?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana tarcz zegarów

Post autor: Skrzak » śr paź 01, 2014 18:37

Trzeba zdjąć wskazówki, więc najlepiej dokładnie oblukać ich położenie (zrób fote najlepiej), bo później ustawienie obrotomierza i prędkościomierza trochę czasu zajmuje.
Mam te tarcze. Do oryginału im brakuje ale w sumie mało brakuje, ja już się przyzwyczaiłem. Dodatkowo środkowe dziury nie mają tych mikro wycięć jak ori tarcze ale po złożeniu całości nie widać tego.



Awatar użytkownika
BaQStiC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:29
Lokalizacja: Kielce

Wymiana tarcz zegarów

Post autor: BaQStiC » czw paź 02, 2014 20:27

Nie lepiej zamowic tutaj? http://www.tachotuning.pl/
Slyszalem ze robia bardzo dobre zamienniki, a jak masz licznik UK to moga go przeskalowac.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wymiana tarcz zegarów

Post autor: Haki » pn paź 06, 2014 19:38

BaQStiC pisze:Nie lepiej zamowic tutaj? http://www.tachotuning.pl/
Slyszalem ze robia bardzo dobre zamienniki, a jak masz licznik UK to moga go przeskalowac.

Do ORI to im bardzo wiele brakuje ..... wolałbym już zakupić te od MOMANA..... przynajmniej wyglądem nie straszą ....
Te białe --- kojarzą mi się z Tunningiem FSO w latach 90-2000 :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Wymiana tarcz zegarów

Post autor: seaman1982 » czw paź 30, 2014 18:47

A ja mam takie pytanie.
Mam licznik bez FIS-a. Chciałem zamówić sobie z momana tarczki takie jakie były w sport edition czy pacyfiku. Problem jest tylko taki ze przydałoby się założyć również ramki wokół zegarów tak żeby to jakoś sensownie wyglądało. I tu pojawia się problem bo na alledrogo są ale takie ze świecącego alu. Pomyślałem więc żeby kupić jakiś licznik ze sport edition (obojętnie jaki bo o tarczki tu nie chodzi) i przełożyć sama obudowę z tymi srebnymi ringami,dodatkowo podebrać wskazówki, założyć tarczki z momana i resztę już swoich bebechów.
I tu pytanie czy coś takiego przejdzie czy nie? Czy dobrze kombinuje? Ewentualnie czy znacie namiary gdzie mogę kupić takie ringi ale w macie (albo coś ala szczotkowane aluminium) a nie takie świecące chromy? Chyba że może ktoś z Was ma takie coś poskładane i może pokazać jak to wygląda?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana tarcz zegarów

Post autor: Skrzak » czw paź 30, 2014 22:03

Ja mam tak zrobione - przód cały z szybką ori od SE z tymi ringami nałożony na tył od normalnego licznika. Ramki są wokół prędkości, obrotów, baku i temp silnika. Wokół fisa nie ma i dobrze to wygląda. Gdybyś taki przód chciał nałożyć na zwykłe tarcze to też się da tylko zrobisz wmtarczy dwie dziurki ale nie będzie to widoczne na złożonym liczniku, inaczej są też rozwiązane podświetlenia kierunków i długich świateł, w zwykłym liczniku namprzedniej obudowie są otwory a nadruk jest na tarczy amw SE są to plastikowe przezroczyste wskazówki zespolone z przednią obudową.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Wymiana tarcz zegarów

Post autor: seaman1982 » pt paź 31, 2014 08:48

Czyli cos musialbym rzezbic. Pytanie jest jeszcze takie. Czy jezeli bym zakupil tylko tarcze i ringi i zalozyl do swojego to musialbym zrobic tak ze nakladam jedne tarcze na drugie, badz docinam ikonki kierunkow i dlugich swiatel? Czy w tej pierwszej opcji bedzie to dobrze podswietlone, a w drugiej czy da sie tak dociac zeby to pozniej sie trzymalo?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana tarcz zegarów

Post autor: Skrzak » pt paź 31, 2014 10:47

Sorki źle napisałem, ringi są tylko wokół prędkości i obrotów wygląda to b.dobrze, jest dobra proporcja między srebrem i jego brakiem. Widziałem też nieori z ringami na fisie i górnych wskaźnikach i wyglądało to jak choinka. Druga sprawa, nie nakładaj jednaj tarczy na drugą bo nic nie będzie widać. Rzeźbić nic nie trzeba tylko po prostu zwykłe tarcze nie mają dwóch dziurek, które się zrobią same jak nałożysz na nie szybkę od se. Tarcze SE nie mają nadruku z kierunkami i długimi a zwykłe tarcze mają. Jak wsadzisz tarcze SE do zwykłej obudowy przedniej to świecić to będzie tyle że nie będzie tam strzałek, jak wsadzisz zwykłe tarcze do obudowy se to mimo,że strzałki i nadrukowane na tarczy i wyrzeźbione w obudowie to bedzie to świecić normalnie. Tu masz jak to wygląda u mnie (jeszcze przed zmianą tarcz na EU ale to to samo):
viewtopic.php?f=89&t=528358&start=14#p6544852



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Wymiana tarcz zegarów

Post autor: seaman1982 » pt paź 31, 2014 11:39

Skrzak - dzieki za opisanie. Mniej wiecej rozumie juz co i jak. Problem wydaje mi sie ze bede mial tylko jezeli nie kupie licznika z SE.
Tzn. kupuje same ringi i tarczke, i zakladam do swojego licznika.W tym momencie mam dziury na kierunki i dlugie bo pozostanie stara obudowa (bez wyciec), i nowa tarczka ktora ma dziury. Przy takiej modyfikacji jedyna opcja to chyba dociecie starej tarczki i dolozenie brakujacych elementow.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Wymiana tarcz zegarów

Post autor: seaman1982 » wt lis 18, 2014 10:40

Mam pytanie czy ktos z was montowal ramki do licznika z tej firmy http://dido.win.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; Chodzi mi zwlaszcza o wersje mat bo polysku nie planuje?



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Wymiana tarcz zegarów

Post autor: oneblood22 » pt lis 21, 2014 02:14

Jak dobrze poszukacie to traficie na licznik SE po 100zł i będziesz miał i tarcze(raczej angola) i od razu te srebrne obramówki wokół zegarów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości