Centralka i bagazni k:D

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralka i bagazni k:D

Post autor: wodeczka94 » sob paź 18, 2014 18:42

Siemka. Jestem nowy. :) Zdaje sobie sprawę, że to nie temat do powitania, ale wlasnie dzis sprawilem sobie mk4 1.9 SDI 99r 3 drzwi, i mam z nią trochę do roboty, jak to z samochodem :)

Mianowicie:
1.Mam popsutą wkładkę zamka w prawych drzwiach(pasażera), wystarczy, że tylko włożę kluczyk, to auto albo zamyka, albo otwiera (tylko drzwi kierowcy) centralnym zamkiem. Gdy zamykam kluczykiem drzwi od strony kierowcy centralnego jakby nie było. zamyka tylko drzwi kierowcy - co to się mogło zepsuć ?

2.Drzwi bagażnika można otworzyć tylko przed pzrekręceniem kluczyka - to taki standard ? :D

Z góry dzięki za rozwiązanie problemów z moją nowiutką golfinką :bajer:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Centralka i bagazni k:D

Post autor: grg474 » ndz paź 19, 2014 08:23

wodeczka94 pisze:1.Mam popsutą wkładkę zamka w prawych drzwiach(pasażera), wystarczy, że tylko włożę kluczyk, to auto albo zamyka, albo otwiera
wystarczy, że włożysz czy też dodatkowo przekręcisz. Jeśli wystarczy że włożysz to po otwarciu drzwi n aboku drzwi odepnij zaslepkę, śrubokręt torx, poluzuj śrubę i wyjmij wkłądkę zamka i ją obejrz
Tylna klapa powinna sie też otwierać ale.. po tylu latach w golfach normą jest że uszkadza się rurka spryskiwacza tylnej klapy (spryskiwacz pryska strumieniem wraz z kręcącą się wycieraczką zamiast w jeden punkt), efektem tego jest spływanie płynu wewnąrz klapy po zamku wewnątrz lub jak ni ema uszkodzenia w/w to zaśniedzieje wewnątrz mechanizm zamykający i siłownik ni edo końca otwiera lub też uległy przełamaniu przewody na przejściu nadwozie/klapa - jednym słowem rozbieranie tylnej klapy, i drzwi cię nie ominie. Jeśli zamek centralny drzwi kierowcy nie działa z kluczyka wkładki kierowcy elektrycznie to szukałbym przyczyny w zimnych lutach zamka porada


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Re: Centralka i bagazni k:D

Post autor: wodeczka94 » ndz paź 19, 2014 09:53

Najgorsze jest to, że wystarczy jak tylko włoże. Dodatkowo mogę kręcić kluczykiem ile wlezie w każdą stronę. Wkładka do wymiany? Czy jest tam jakiś mechanizm który ogranicza w jakiś tam sposób obrót zamka ? :)

Dziękuję za odpowiedź ! :)



wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralka i bagazni k:D

Post autor: wodeczka94 » ndz lis 02, 2014 20:23

Czesc ! Sory, ze tak późno odpisuje, ale dopiero dzisiaj moglem podpiac pod Vaga:/
Co do bagaznika - mam przerwane 3 kable, 2 brązowe i jeden zielony.
Co do vaga, to pokazał mi błędy :
00928 oraz 00929. Gdy otworze prawe drzwi, oświetlenie wnętzra działa. Wystarczy wsunąć czasem tylko kluczyk do zamka(drzwi pasażera) to centralny się załącza(dioda miga w drzwiach kierowcy), jednakże sam zamek obraca się do okoła w obie strony. Jest też tak, że wystarczy pociągnąć za klamkę pasażera to centralny się sam załącza.
Jak otworze drzwi kierowcy, to nie włącza się oświetlenie wnętrza samochodu. Gdy zamykam drzwi kluczykiem centralny nie działa, dioda na drzwiach nie mryga.

Wina leży po stronie zimnych lutów tak jak mówiliście, czy to coś grubszego ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości