Malowanie klamki bagażnika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: wron » ndz paź 12, 2014 20:35

Pomalowałem sprayem klamkę klapy. Najpierw baza potem bezbarwny. Nawet ładnie wyszło ale w lakier mogę wbić paznokieć. Co źle zrobiłem? W ogóle to idzie pomalować to sprayem żeby było dobrze i trwale, czy szukać lakiernika?



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: piotrb79 » ndz paź 12, 2014 21:13

A baza dobrze wyschła. I co dałeś pod bazę jakiś podkład czy jak? Ile warstw bazy i bezbarwnego?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: wron » ndz paź 12, 2014 21:56

Bezbarwny dałem po ok 30 min, Najpierw poszedł podkład a na drugi dzień 3 cienkie warstwy bazy i 3 bezbarwnego



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: piotrb79 » ndz paź 12, 2014 22:22

Tych warstw to chyba trochę za dużo. Wystarczyły by chyba 1 bazy i 1 bezbarwnego bo pewnie to był spray więc inne krycie niż z pistoletu. Ja ostatnio malowałem odprysk na klapie i dałem po jednej warstwie i jest ok. Ale bezbarwny dawałem dopiero następnego dnia jak się upewniłem że baza już wyschła.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: wron » pn paź 13, 2014 19:34

Jedna warstwa mi nie kryła a nie chciałem zacieków porobić.
No właśnie - kiedy powinno dawać się bezbarwny, na drugi dzień jak już dobrze wyschnie baza, czy po ok pół godziny żeby lepiej się związało?



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: piotrb79 » pn paź 13, 2014 20:00

Nie jestem lakiernikiem ale kilka rzeczy już malowałem i w aucie zawsze robię tak że daje bezbarwny na drugi dzień jak dobrze baza wyschnie. No chyba że mam do dyspozycji taką lampę jak lakiernicy to wtedy wystarczy pół godziny i jest ok.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Malowanie klamki bagażnika

Post autor: Lu4Ke » śr paź 15, 2014 22:17

ja jakies 3 lata temu malowalem sobie na czarno lusterka, slupki, gril zwyklym sprejem za 10zl i do dzisiaj sie ladnie trzyma,

nie dawalem zadnych podkladow, baz i innych cudow :helm:


a teraz pomaluje sobie tylna klamke bagaznika na czarno, podsunoles mi pomysla :), oczywiscie walne sprejem bez zadnego cuodwania :)

nie zadlugo to go sprejem calego na czarno machne jak tak dalej pojdzie (mam granatowego), hehe....



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: dawidk92 » pt paź 17, 2014 11:55

Z mojej strony powiem Wam tylko że malowanie sprayem czegokolwiek czego się często dotyka jest złym pomysłem. Lakier w spreju nie osiąga takiej twardości jak lakier kładziony pistoletem (chodzi o to, że przy malowaniu pistoletem dodajemy do lakieru utwardzacz który powoduje chemiczną reakcję utwardzenia lakieru, a przy spreju utwardzenie powoduje odparowanie rozpuszczalnika). Lakier położony sprejem można bez większego kłopotu zmyć rozpuszczalnikiem nitro nawet jeśli będzie wyschnięty całkowicie.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: Eyk88 » pt paź 17, 2014 12:23

^^ Nie do końca: zależy jakiej puszki użyjesz. Są takie, co po otwarciu masz parę godzin na zużycie bo zaczyna w nich utwardzacz działać właśnie.



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: dawidk92 » pt paź 17, 2014 13:39

To prawda, zapomniałem wspomnieć o tym. Tylko że puszka kosztuje w granicach 40zł za 200ml lakieru. Więc średnio się to opłaca biorąc pod uwagę ceny lakieru na pistolet.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14202
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: Michał_1977 » sob paź 18, 2014 06:58

piotrb79 pisze:Wystarczyły by chyba 1 bazy
Nie wystarczyłaby. Bazę kładzie się w 3-4 warstwach,a klar- zapyłka i później pełny wylew,lub 2 pełne wylewy w zależności od rodzaju lakieru.
wron pisze:3 bezbarwnego
W jakich odstępach czasowych,bo wychodzi na to,że jest za grubo i nie oddał rozpuszczalników :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Malowanie klamki bagażnika

Post autor: wron » sob paź 18, 2014 08:57

Michał_1977 pisze:W jakich odstępach czasowych,bo wychodzi na to,że jest za grubo i nie oddał rozpuszczalników
Odstępy robiłem po ok 2-5 min.
Po wyschnięciu i spolerowaniu efekt naprawdę był super, ale gdy mocniej wbiłem paznokcia to moglem to zdrapać :/
Teraz tak sobie myślę że faktycznie może dla tego że brakowało tu utwardzacza?



Iras 44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 09:54

Re: Malowanie klamki bagażnika

Post autor: Iras 44 » wt paź 21, 2014 21:32

Warstwy bazy kładzie się po kilku minutach od wyschnięcia. Klar kładziesz już na suchą bazę (zależy w jakich warunkach malujesz ale30 min to spokojnie wystarczy) Mały element jak klamka to dobrze rozlewasz i 1 warstwa klaru wystarczy. Normalnie się kładzie 1 warstwę na zapyłkę, a później po około 20 min 2 warstwę żeby już dobrze rozlać. Malowania klarem na 2 dzień nie polecam... po jakimś czasie może zacząć się łuszczyć i odpadać jak mi na aucie- kiedyś ktoś w Niemczech dał D*** Jak już pisał Michał_1977 może dałeś za dużo klaru. A jak malowałeś ze spraya to utwardzacz już był w środku pewnie rozmieszany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości