Głośniki w przednich drzwiach.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

elbezet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 01, 2014 18:44

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: elbezet » śr paź 01, 2014 18:54

Witam,
potrzebuję pilnie pomocy.
Panowie kupiłem sobie nowe głośniczki do mojego golfa, dzisiaj próbuje je podłączyć i nic. Kable mam pociągnięte, sprawdzałem. Głośniki w desce grają normalnie, ale w drzwiach po przyłożeniu kabelków ani be ani me. Radyjko mam jakieś kenwood, za to głośniki kupiłem DAX. Powiedzcie mi co mogę spróbować zrobić, żeby to jakoś załapało?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: powalla » śr paź 01, 2014 19:54

elbezet pisze: w drzwiach po przyłożeniu kabelków ani be ani me.

Jakich kabelków?
Stary nawet modelu Golfa nie znamy , nie wiemy też czy masz ori instalację , czy sam ją robiłeś , kable skąd pociągnięte?



elbezet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 01, 2014 18:44

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: elbezet » śr paź 01, 2014 20:51

golf 3 1,6 1997 rok.
Kable mam chyba pociągnięte jeszcze fabrycznie, wychodzą bodajże od radia do samych drzwi, w temacie jestem laikiem dlatego przepraszam za mało informacji. Instalacja szczerze nie mam pojęcia bo samochód był z 2 ręki, ale wydaje mi się, że jest fabryczna bo na kabelkach były oryginalne wtyczki volkswagena.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: powalla » śr paź 01, 2014 21:31

Bierzesz miernik , ściągasz opis kostki ISO , skręcasz razem przewody w drzwiach i miernikiem w kostce mierzysz czy jest przejście . Jeśli nie będzie to znaczy że przewód jest przerwany i trzeba go albo zlutować , albo wymienić.

PS: czasem w drzwiach są 4 kabelki , czyli 2 idą od radia , a 2 idą do głośników w kokpicie i źle to łączysz ...tu też miernik Twoim przyjacielem :hmm:



elbezet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 01, 2014 18:44

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: elbezet » śr paź 01, 2014 21:33

Okej, a tak jeszcze w razie czego zapytam, w serwisach car audio ile za takie coś mogą sobie zaśpiewać?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: Slavwek.ie » czw paź 02, 2014 15:16

Niezależnie ile mogą zaśpiewać miernik kosztuje 8zł a przyda się w późniejszym czasie jeszcze..
http://allegro.pl/miernik-lcd-sygnaliza ... 57108.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: Kamel » pt paź 03, 2014 08:38

elbezet, a jak uzupełnisz profil o auto i lokalizację to pewnie o wiele szybciej znalazłbyś kogoś w okolicy, kto by Ci to ogarnął :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

elbezet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 01, 2014 18:44

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: elbezet » sob paź 04, 2014 23:18

Witam,
jeszcze jedno pytanie, czy jak chcę pociągnąć kabel z drzwi, przez tą gumową osłonkę to tam znajduje się taka kostka między drzwiami a stacyjką, czy kabel muszę wtykać w tę kostkę czy mogę zrobić dziurkę, żeby ten kabel poprowadzić bez podłączania pod kostkę?
Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał bo jutro chciałbym się za to zabrać.

Dziękuję wszystkim za pomoc.



jake_styles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 22, 2010 10:02
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: jake_styles » ndz paź 05, 2014 08:08

Dużo lepiej będzie jeśli kabelki będą prowadzone w specjalnie do tego przygotowanej dlawicy i gumowej osłonie. Jeśli jesteś w stanie proponowałbym takie rozwiązanie.



alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

Głośniki w przednich drzwiach.

Post autor: alkodras » pt paź 10, 2014 21:17

Wyjmij głośnik z podszybia i zobacz czy do głośnika wysoko-tonowego są wpięte 2 kostki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości