Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Post autor: Skrzak » wt wrz 16, 2014 22:01

Czytałem to:
viewtopic.php?t=117990" onclick="window.open(this.href);return false;
ale mało pomocne to jest bo tylko stwierdza, że trzeba wcisnąć.
Wyjąłem podszybie już wcześniej i pękła mi szyba, dałem do wymiany szybę i tam goście sami zakładali podszybie. Teraz drugi raz ściągnąłem, bo robiłem wiązkę pod spryski reflektorów
Nie mogę go wcisnąć w tą rynienkę, macie jakieś sposoby, nasmarować jakimś smarem czy jak? Wciskam z boku jednego i drugiego ale na środku jakoś nie idzie. Wiem, że na środku sa takie haczyki od spodu ale nie w tym rzecz, po prostu nie mogę tego wcisnąć jakby coś blokowało. Wyczyściłem nawet benzyną ektr. i rynienkę i podszybie. Może jednak młotkiem?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Post autor: grg474 » śr wrz 17, 2014 09:13

żaden młotek.
Mydło w płynie - obficie oba elementy i wciskasz jadac od jednego boku do drugiego


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Post autor: seebst » czw wrz 18, 2014 20:19

Obawiam się, że nic z tym nie zrobisz. Ja masę czasu straciłem na dopasowanie podszybia, aby idealnie dolegało do szyby i tak się nie udało. I aby tak się w oczy nie rzucało, przykleiłem klejem montażowym do szyby, docisnąłem i trochę pomogło - nie widać było aż takiej szpary. Ale jakiś czas później przyszedł czas na wycieraczki, więc musiałem na nowo ściągać tę osłonę i znów ten sam problem. Poszedłem na całość i kupiłem NOWE oryginalne podszybie (ponad 200 zł !! ) z nadzieją, że nowe będzie idealnie pasowało - kupa prawda, to samo, a nawet i jeszcze gorzej. Więc tym razem po dociśnięciu posmarowałem czarnym sylikonem krawędź między podszybiem, a szybą i w ogóle już się w oczy nie rzuca (ktoś jak nie wie to nie zauważy), ale mimo to wiem, że nie jest to fachowe rozwiązanie, nic się do tej pory złego nie dzieje. Tyle czasu się z tym mordowałem, palce porozcinałem sobie, aby to cholerstwo dopasować i pupa.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Post autor: Skrzak » czw wrz 18, 2014 22:37

Dobra tylko jak mi wymienili szybę to wcisnęli podszybie idealnie czyli da sie.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Post autor: Jarek_NS » pt wrz 19, 2014 14:54

Skrzak jak już ci proponował grg474, oczyść rynienkę i podszybie i z wyczuciem wciskaj od jednej strony.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Post autor: Skrzak » pt wrz 19, 2014 15:15

Dobra płyn do mycia naczyń troche pomógł i się udało. Jednak problem był inny i na maksa banalny. Przyciskałem za wysoko, bo jak się patrzy na położone już na szybie podszybie to można odnieść wrażenie, że częsć wciskana jest tuż pod widoczną krawędzią podszybia. Wciskać trzeba na samym dnie rynienki i wchodzi jak w masło.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Re: Jak wcisnąć podszybie w rynienkę od szyby

Post autor: seebst » pt wrz 19, 2014 16:38

Skrzak pisze:Dobra tylko jak mi wymienili szybę to wcisnęli podszybie idealnie czyli da sie.
Czyli wychodzi na to, że podczas wymiany mojej szyby coś nie tak spasowali, więc dlatego ja się tyle męczyłem i nadal nie pasuje...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości