Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: golfindzer » wt wrz 02, 2014 23:14

Cześć. Mam problem z klapką wlewu paliwa, zauważyłem że, się zacina klapka, bo musze przycisk wcisnąć kilka razy, czasem nawet 5 albo 6, zależy jaki dzień. Macie podpowiedź, jaka to może być przyczyna, będę wdzięczny jeśli pomożecie.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: grg474 » śr wrz 03, 2014 21:26

albo włącznik albo siłownik klapki. Wyjąć włącznik i zrobić krótkotrwałą zworkę na wtyczce tak jakbyś otwierał wlew przyciskiem
jak za każdym rzem otworzy to znaczy że włącznik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: Stanley777 » wt wrz 09, 2014 23:58

Miałem kiedyś podobny problem, z tym że włącznik podawał sygnał, lecz nie otwierała się klapka od wlewu paliwa.

Problem tkwił w zabrudzonym siłowniczku, ponieważ on jest odpowiedzialny za wypychanie rygla, czasami też sprężynka w nim może być poluzowana itp...
Proponuje najpierw zajrzeć do wlewu, bo najłatwiej jest go rozkręcić i obadać sprawę bez większej demolki, jeśli to nie pomoże to żeby dostać się do siłownika będziesz musiał rozkręcić prawy boczek w bagażniku, może trzeba potraktować go jakimś preparatem, bądź po prostu przeczyścić :)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: golfindzer » śr wrz 10, 2014 20:45

ok, dzięki, to może na sobotę sobie to odłoże



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: golfindzer » pn wrz 15, 2014 23:04

Cześć, próbowałem się dostać do klapki od środka, ale nie wiem jak, bo jak w bagażniku próbowałem od srodka to zapomniałem ze zbiornik jest i nic nie zrobiłem, więc mam pytanie, jak się dostać do tej klapki, żeby ten siłownik zobaczyć, albo coś.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: Stanley777 » pn wrz 15, 2014 23:51

Ja u siebie chcący dostać się do siłownika od strony bagażnika musiałem rozebrać prawy tylni (słupek ) boczek razem z parapetem a potem w miarę możliwości prawe wygłuszenie bagażnika, na prawym boczku o ile dobrze pamiętam są 3 zatrzaski, staraj się ostrożnie żeby nie połamać. Silniczek powinien być gdzieś na wysokości klapki.

Wcześniej weź pod uwagę, czy faktycznie przyczyną jest siłownik bo może bez potrzeby będzie rozbieranie, spróbuj WD40 potraktować od strony klapki tam gdzie rygielek pracuje, często dostaje się tam syf i potrafi się zwyczajnie zaciąć.

Istnieje też możliwość sprawdzenia czy winowajcą jest przycisk czy siłownik, ale to musiałbyś dostać się do wtyczki (silniczka) siłownika i zwykłą kontrolką na 12V sprawdzić, jeśli po naciśnięciu przycisku otwierającego klapkę, zaświeci się kontrolka, tzn że sygnał jest podawany i przycisk jest ok a siłownik do regeneracji (wymiany) jeśli się kontrolka nie zaświeci to wina przycisku. :bigok:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: golfindzer » wt wrz 16, 2014 09:52

widzę konkretna pomoc, dzięki, będę działał.



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zacinająca się klapka wlewu paliwa GOLF mkIV

Post autor: golfindzer » wt wrz 16, 2014 10:01

już naprawiłem, wd psiuknąłem, i działa za pierwszym razem, dzięki za pomoc, temat można zamknąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości