Problem z GOLF 4 kontrolka check - wypadanie zapłonyu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matcris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 02, 2014 16:19
Lokalizacja: Przeworsk

Problem z GOLF 4 kontrolka check - wypadanie zapłonyu.

Post autor: matcris » czw wrz 11, 2014 18:48

Witam,

jeżeli to nie w tym dziale proszę moderatora o przeniesienie wątku

Posiadam Golf 4 rocznik 2000 silnik 1.6 benzyna/gaz od jakiegoś czasu zapalała mi się kontrolka check po podpięciu pod komputer pokazywało komunikat wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze (świece i kable wymieniałem nie całe 10 tys. km temu) pojechałem więc do mechanika sprawdził świece kable i stwierdził że wszystko ok jak się poźniej okazało usunął tylko błąd i tyle zrobił ... kontrolka dalej się zaświeciła samochód tracił moc więc pojechałem jeszcze raz do mechanik innego ... sprawdził kable świece i stwierdził, że to wina cewki zapłonowej - wymienił na nową ... i znów podczas jazdy zapaliła się kontrola chceck silnik zaczął pracować jak traktorek ... pojechałem wiec do tego samego mechanika co wymienił cewkę aby naprawił podobno dobrze działający samochód po długim szukaniu (chyba on sam nie wiedział czego) stwierdził ... powodem takiego zachowania może być przepustnica badź niskie ciśnienie na baniakach trzeba to sprawdzić ... po czym podpiął komputer i wskazywało wypadanie zapłonu na 1 cylindrze ...
Co radzicie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ....
z moich obserwacji wynika iż z wydechu wydobywają się wilgotne spaliny czas od czasu kapie woda

może ktoś pomoże.

Pozdrawiam,



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z GOLF 4

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 11, 2014 19:11

Jaki masz kod silnika? Przyczyna wypadania zapłonu może być albo brak iskry albo brak paliwa albo słaba kompresja. Co do braku iskry to cewka, przewody, świece oraz wiązka idąca od cewki do sterownika silnika, oraz sam sterownik. Brak paliwa to albo zbyt słabe ciśnienie na listwie lub zapieczony wtrysk.



matcris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 02, 2014 16:19
Lokalizacja: Przeworsk

Problem z GOLF 4

Post autor: matcris » ndz wrz 14, 2014 15:41

Kod silnika mam AUS.
przewody świece są w porządku, cewka podobno wymieniona chociaż nie wygląda jak nowa a stara podobno już w koszu.
paliwa zawsze mam pół baku.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Problem z GOLF 4 kontrolka check - wypadanie zapłonyu.

Post autor: Fafik258 » pn wrz 15, 2014 14:39

A ciśnienie sprężania z próbą olejową zrobione? Zaczyna się od podstaw a potem szukamy po osprzęcie



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z GOLF 4 kontrolka check - wypadanie zapłonyu.

Post autor: grg474 » pn wrz 15, 2014 23:30

matcris pisze:z moich obserwacji wynika iż z wydechu wydobywają się wilgotne spaliny czas od czasu kapie woda
tym się nie przejmuj
matcris pisze:Posiadam Golf 4 rocznik 2000 silnik 1.6 benzyna/gaz
i myślę że to jest najważniejsza podstawowa informacja
matcris pisze:pod komputer pokazywało komunikat wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze
a tu druga informacja.
Zacznijmy od tej drugiej - zakłądam ze nei masz cewek osobno tylko jeden aparat od którego idą 4 kable
matcris pisze:sprawdził kable świece i stwierdził, że to wina cewki zapłonowej
i teraz tak cewka - 1 i 4 cylinder w cewce - sprawdzamy rezystancję - wymagana wartosć pomiędzy 4 a 6 kohm
jeśli jest ok sprawdzamy przewody od cewki do sterownika silnika bo do tych przewodów często gazownicy dopinają się montując instalację
Jeśli wszystko ok to sprawdzamy czy problemy występują po skasowaniu błedów przy jeździe tylko na benzynie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

matcris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 02, 2014 16:19
Lokalizacja: Przeworsk

Problem z GOLF 4 kontrolka check - wypadanie zapłonyu.

Post autor: matcris » pn lis 16, 2015 22:19

wracając do tematu szlag mnie trafia z tym samochodem
świeci się kontrolka check odcina mu zapłon dusi dławi, świece kable, cewka wymienione. dziś gość zmierzył ciśnienie na cylindrach wyszło, że 1i 4 mają po 8 barów 2,3 po 14. Zaleca wymianę zaworów 1 i 4 oraz regenerację głowicy oraz dodatkowo pompy olejowej i może EGR. KOSZTY DUŻE ale nie jestem przekonany że diagnoza mechanika jest poprawna i czy rzeczywiście należy wymieniać całą masę części. Czy nie lepiej kupić motor.



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Problem z GOLF 4 kontrolka check - wypadanie zapłonyu.

Post autor: jjaworskyy » wt lis 17, 2015 00:49

U mnie wypadanie zapłonu było spowodowane tym że silnik chlipał olej jak głupi, zarzucało świece, zrobiłem remont silnika ( pierścienie, panewki, komplet głowica i rozrząd) z robotą wyszło mnie 1500 zł. Po pomiarach widać że masz również pierścienie do wymiany. Przed remontem zastanawiałem się nad wymianą silnika ale nie wiesz co kupisz... :) Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z GOLF 4 kontrolka check - wypadanie zapłonyu.

Post autor: marcin7x5 » wt lis 17, 2015 19:39

8 bar to już wartośc graniczna prawie. Musisz doprowadzić to do porządku. Byc może skonczy się tylko na dotarciu zaworów bo lubia się wypalac w tych motorach szczególnie zasilanych gazem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości