Jak sprawdzić używaną skrzynię biegów na szrocie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

woj_gothic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 23:45

Jak sprawdzić używaną skrzynię biegów na szrocie.

Post autor: woj_gothic » pn wrz 08, 2014 22:03

Witam posiadam Golfa III TDI, 3 drzwi . Mam problem z moją skrzynią biegów. Biegi ciężko wchodzą ... "na dwa razy" jeśli ktoś wie co mam na myśli. Na zimnym może ciut lżej, ale to i tak odbiega wiele od ideału. Mechanik u którego byłem twierdzi,że skrzynia swoje już wyjeździła i nie ma co tam wymieniać ani regulować. Olej jest .Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do skrzyni ...Twierdzi że to jest do zrobienia proszę się wypowiedzieć.

Jeśli uznacie że skrzynia swoje przejechała pomóżcie jak dobrać skrzynie do mojego Golfa (nie ma tabliczki z oznaczeniem). I co ważniejsze jak sprawdzić skrzynie, żeby nie kupić czegoś co już mam.

Jeśli to istotne wypsrzęgnik jest hydrauliczny.

Na 5 biegu przy ok. 2 tys mam 100km/h Może w ten sposób będzie można dobrać oznaczenie skrzyni....



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jak sprawdzić używaną skrzynię biegów na szrocie.

Post autor: Michał_1977 » wt wrz 09, 2014 06:49

woj_gothic pisze:nie ma tabliczki z oznaczeniem
Jest przy wybieraku,ale biorąc pod uwagę to co piszesz i masz w profilu
woj_gothic pisze:Golfa III TDI
woj_gothic pisze:2 tys mam 100km/h
woj_gothic pisze:Silnik: 1z
masz skrzynię o symbolu ASD,czyli taką jak ja i taką też naprawiałem.
woj_gothic pisze:Mechanik u którego byłem twierdzi,że skrzynia swoje już wyjeździła i nie ma co tam wymieniać ani regulować. Olej jest .Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do skrzyni
Zmień mechanika.
Poczytaj to viewtopic.php?f=181&t=542900" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Jak sprawdzić używaną skrzynię biegów na szrocie.

Post autor: areczek0000000 » wt wrz 09, 2014 20:40

skrzyni nie da się sprawdzić,jak ona będzie śmigać puki jej się nie zamontuje.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jak sprawdzić używaną skrzynię biegów na szrocie.

Post autor: wesol » wt wrz 09, 2014 21:12

przynajmniej moze sprawdzic luz na walku od strony dzowna to juz jakis poczatek. Co do wchodzenia biegów masz tak na wszystkich biegach czy tylko powiedzmy jedynka i dwójka albo wsteczny??
Moze problemem nei jest skrzynia. Przerabialem ostatnio to w swoim. Okazalo sie ze dwumas jest juz zdychajacy ale chyba tez docisk tu robił problem. Sprawdz czy bo wbiciu biegu jak masz wcisniete sprzeglo to jak dodasz gazu z tym sprzeglem nadal wcisnietym to czy auto nie bedzie lekko ruszac- znaczy sie ciągnąć.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

woj_gothic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 23:45

Jak sprawdzić używaną skrzynię biegów na szrocie.

Post autor: woj_gothic » ndz wrz 21, 2014 10:54

Problem jest na każdym biegu. Czasami jest względnie ok ... tzn daleko od ideału ale wbić się da z minimalną siłą. Ale nie ma reguły. Co do mechanika u którego byłem, jego diagnoze potwierdził kolejny ... że skrzynia do wymiany.

Sprzęgło docisk i łożysko nowe zaledwie kilka tys. zrobione. Sprzęgło jedno masowe nie ciągnie.

Będę miał za 50 zł uszkodzoną skrzynie bez 5 biegu , w której problemem był wyciekający olej. Biegi wchodziły normalnie. Jeśli nie na części to jako element naukowy będę ją miał żeby zawczasu zobaczyć co z czym się je i żeby nie jeździć po mechanikach.



woj_gothic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 23:45

Jak sprawdzić używaną skrzynię biegów na szrocie.

Post autor: woj_gothic » pn paź 13, 2014 22:25

Więc tak dla potomnych.
Kupiłem uszkodzoną skrzynie. Przełożyłem wybierak i ...może nie jak ręką odjął ale na pewno znacznie lepiej. Stary wybierak było widać na tym "odstającym dzyndzlu" że swoje przejechała.
Co do wymiany skrzyni doczytałem, że bez większych problemu powinna podpasywać skrzynia GGU.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości