Golf się grzeje, pomocy.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DaVanG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 17:05

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: DaVanG » pn wrz 01, 2014 12:33

Witam, mam problem w golfie, otóż czytałem różne wątki i żaden mi nie pomógł, dlatego z desperacji postanowiłem założyć ten temat. Autko które posiadam to golf mk3 cabrio z silnikiem 2.0 8v 115KM.
Moim problemem jest tak jak w temacie fakt, że golf się grzeje, od paru miesięcy się z tym męczę i nie mogę nic wykombinować (czasami było lepiej i golf nie przekraczał 110 stopni, ale miał jakieś jakby humorki). Ostatnio ciągle golfina się grzeje, ale to bardzo szybko wystarczy jej max 5 minut do osiągnięcia 120 stopni stojąc w miejscu, chłodnica jest zimna, wodę wciąga, czyli obieg jest, górny wąż gorący, a dolny? I tu mam dylemat ostatnio był gorący, a wczoraj np. był zimny. Wiatraki się nie załączają, bo chłodnica jest zimna, wymieniłem pompę wody, termostat na działający (gotowałem go, otwierał się, ale nadal się grzał) i czujnik temperatury( ten od wiatraków, żeby wiedziały kiedy się mają załączyć). Gdy golf się grzeje nadal wiatraki nie chodzą, a chłodnica jest zimna, tylko górny wąż jest gorący. Myślałem o wymianie uszczelki pod głowicą, ale jak wiadomo wolałbym uniknąć kosztów tej wymiany i planowania głowicy, tym bardziej, że nic na uszczelkę nie wskazuje, ani nie kopci, nie leci nic z tłumika i nie ma takiego ciśnienia jak przy uszczelce do wymiany. Nie mam już pojęcia co z tym zrobić, cały czas próbuje się tym zająć, ale nic to nie daje, może diabeł tkwi w jakimś szczególe? Próbowałem go odpowietrzyć, może spróbuje dziś jeszcze raz. Ah jeśli to pomoże to dodam, że po zalaniu płynu lub wody demineralizowanej w kabinie włączając ciepły nawiew robi się sauna, czyli to znów wychodzi chyba na dobre? Bezpieczniki wszystkie sprawdzone. Dzisiaj jeszcze chcę wyjąć termostat i zobaczyć jak będzie chodził bez niego, bo golf w ciągu miesiąca miał 3 nowe termostaty, nawet nie chciało mi się sprawdzać czy działają, ale ten który jest teraz działał na 100%. Myślicie, że może to być np. kamień nie na chłodnicy, a gdzieś indziej? Może zalać go octem z wodą demineralizowaną? kamień po drodze powinien puścić. Ah! dodam, że problem miałem na starej chłodnicy, ale wymieniłem cały nowy pas od vw vento od tego samego silnika (podwójne wentylatory, dużo większa), ale nic to nie pomogło. Proszę o jak najszybszą pomoc, bo chciałbym się z tym uporać jak najszybciej. Z góry dzięki P.S. Nie wiedziałem do którego działu to pasuje, dlatego wstawiłem tutaj, jeśli to nie ten dział, proszę o umieszczenie go we właściwym. Czekam na Waszą niezbędną pomoc!
PozdraVWiam!



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 01, 2014 13:34

wywal termostat i sprawdź drożność kanałów i złóż bez termostatu czy będzie lepiej możliwe też że chłodnica jest zabita ale zrób test z termostatem! a pasek na pompie dobrze założony?



DaVanG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 17:05

Re: Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: DaVanG » pn wrz 01, 2014 13:52

Jak najlepiej sprawdzić drożność kanałów?
Wydaje mi się, że jest dobrze założony, ale dziś jeszcze sprawdzę, pamiętam, że coś mi nie pasowało przy tym pasku, chyba nie równo siedział, ale w rowki wszedł.
Jak mogę sprawdzić, czy chłodnica jest dobra? Kupiłem używaną, ale przy vento którego miał sprzedawca pasa zastrzegał, że działa. :) Bo jak już to mogłaby nagrzewnica w niej paść, tak? Jest możliwość wymiany jej samej? Ciężko to zrobić najwyżej?
Dziś wyjmę termostat, tylko ciężko będzie bez kanału, a dojechać nie mam jak, bo nie chce jeździć przy 120 stopniach. Jest możliwość wyjęcia termostatu bez zdejmowania pompy wody? Bo trochę ciężki dostęp jest do niego bez kanału. :) Najwyżej spróbuje go podnieść i jakoś się wślizgnąć od dołu.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 01, 2014 14:06

drożność czy niema jakiś plastików sylikonu w miejscu gdzie termostat
chłodnice trudno sprawdzić jedynie przedmuchać wodą pod ciśnieniem raz z dolnego króćca raz z górnego
pasek chodzi mi czy nad kukiem czy pod bo wtedy chodzi w lewo albo w prawo
do termostatu dojdziesz z dołu ewentualnie odkręcasz mocowanie całe z pompą wspomagania trzy śruby na trzynastkę



DaVanG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 17:05

Re: Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: DaVanG » pn wrz 01, 2014 14:20

Gdzie znajduje się ten tzw. kuk? Niestety nie jestem jeszcze zawodowcem i czasami nie orientuje się co to jest. :D

Silikon jedynie mógł być przy pompie wody, bo tam uszczelniałem uszczelkę silikonem, ale to chyba nie ma nic do tego, bo było to robione starannie.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 01, 2014 14:47

nie wiem o co chodzi pierwsze słyszę?



DaVanG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 17:05

Re: Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: DaVanG » pn wrz 01, 2014 14:49

muszkatobiasz pisze:drożność czy niema jakiś plastików sylikonu w miejscu gdzie termostat
chłodnice trudno sprawdzić jedynie przedmuchać wodą pod ciśnieniem raz z dolnego króćca raz z górnego
pasek chodzi mi czy nad kukiem czy pod bo wtedy chodzi w lewo albo w prawo
do termostatu dojdziesz z dołu ewentualnie odkręcasz mocowanie całe z pompą wspomagania trzy śruby na trzynastkę
Pasek nad kukiem?
a jak powinien chodzić? być pod, czy nad? lewo, czy prawo?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 01, 2014 14:52

kółkiem chodzi o koło pasowe mój błąd :grin:



DaVanG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 17:05

Re: Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: DaVanG » pn wrz 01, 2014 14:56

Z tego co pamiętam to chodzi pod kółkiem pasowym, ale dziś jeszcze to obczaję dokładnie. A co za różnica czy chodzi w lewo, prawo? czy jest nad, czy po? Nie jestem znawcą, podkreślam. :)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 01, 2014 15:15

kółko wtedy kręci się w prawo albo w lewo i wtedy pompa wody może mieć kiepską wydajność!



DaVanG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 17:05

Re: Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: DaVanG » pn wrz 01, 2014 15:18

Ogólnie pompa wody jest wymieniona jak pisałem, na nową, producent podawał, że pasuje do tego modelu i do tego silnika, pasowały wszelkie śruby etc.
Gdybym wkręcił ją inaczej to by nie pasowała.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 01, 2014 15:20

a masz na rozrządzie?



DaVanG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 17:05

Re: Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: DaVanG » pn wrz 01, 2014 15:29

Na rozrządzie co?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf się grzeje, pomocy.

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 01, 2014 15:32

nie masz pompy wody na rozrządzie! pasek pk napędza pompę ten co alternator i on musi być tak założony chodzi o ten dłuższy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e3 ... a047d.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości