Przewód hamulcowy -problem.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Przewód hamulcowy -problem.

Post autor: kosmaty69 » sob sie 16, 2014 16:33

Cześć, czołem..
Wziąłem się za wymianę klocków w swoim golfie bo już miałem gołe blachy, i zaczęło się :satan: ...
Na przodzie musiałem wymienić tłoczki i uszczelki, zadowolony skręciłem wszystko i .. no wlaśnie to dopiero początek problemów :grrr:
Pedał hamulca wchodził w podłoge miękko, jak przysłowiowy ch*j w mariole czy też nóz w masło :banghead: ...
Wtedy przypomniałem sobie, że należy odpowietrzyć układ. Odpowietrzniki w przodzie ok, odrazu polał się płyn, no dobra kolej na tył. Beng - urwany odpowietrznik = koniecznie wymiana cylinderka, ponieważ jakiś łeb, obrobił gwint i usadził odpowietrznik na kleju :banghead: ....
Dobrze, kupiłem 2 cylinderki, wszystko odkręciłęm i pojawił się kolejny problem, z którym nie umiem sobie poradzić...
Mianowicie, przewód hamulcowy -_-.. Jakim cudem, mogę go odkręcić od cylinderka nie ukręcając go ? Już z ojcem nie mam sił do tego .. Jeżeli ukręcę ten przewód, to mogę go jakoś nie wiem, podłączyć złączką gumową do nowego cylinderka, czy trzeba nowy przewód cały na 2m długi do pompy hamulcowej ?
Pomózcie proszę, bo wysiadam.
Dzięki z góry ! :smoke:


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Przewód hamulcowy -problem.

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 17, 2014 10:13

Jeżeli go ukręcisz,to tylko wymiana tego fragmentu przewodu Cię ratuje.Nawet gdybyś próbował go "zarobić na końcu specjalną praską,to i tak się nie uda,bo jest stalowy i będzie pękał.
kosmaty69 pisze:trzeba nowy przewód cały na 2m długi do pompy hamulcowej ?
Przecież od cylinderka idzie metalowy przewód i kończy się przy mocowaniu belki do podłogi,tam jest kawałek elastycznego przewodu.
Zapuszczaj przez jakiś czas dobrym penetrantem i powinno puścić :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Przewód hamulcowy -problem.

Post autor: kosmaty69 » ndz sie 17, 2014 10:58

ale ja te przewody mam miedziane :D


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Przewód hamulcowy -problem.

Post autor: kosmaty69 » wt sie 19, 2014 23:20

Uciąłem, kupiłem nowe, heble śmigają. Closed. :popcorn:


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości