Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

IBMZRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 04, 2014 02:52

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: IBMZRK » pn sie 04, 2014 03:31

Witam serdecznie wszystkich.Jest to mój pierwszy temat.Mam mały problem.Otóż od pewnego czasu z silnika mojego golfa dochodzą niepokojące dźwięki.
Proszę o jakiś trop niżej nadsyłam link z pracy silnika dodam ze dźwięk nie słychać zawsze.Po nagraniu tego filmiku i po przejechaniu ok 10km nagle wszystko ucichło dodam ze podobny dźwięk słychać po odpaleniu zimnego silnika,przy czym występuje trzykrotne mrugniecie kontrolki ciśnienia oleju po paru sekundach również cichnie.Obstawiam popychacze ale proszę o pomoc bardziej doświadczonych.Pozdrawiam

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: ja4rqu » pn sie 04, 2014 17:56

"panewki-- pupa nie panewki" :bigok: :rotfl: :rotfl: napinacz paska alternatora sie rozsypuje;) szklaneczki również mają już dość. Jaki olej lejesz i jaki jest teoretyczy przebieg?



IBMZRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 04, 2014 02:52

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: IBMZRK » pn sie 04, 2014 19:24

Napinacz na dniach będzie zmieniony,szklanki napewno 2 będą do wymiany.Olej MOBIL 1 10W40 na nim zrobione 8 tys km wcześniej był zalany 5w40 i myślę żeby powrócić do niego.Przebieg 262000 km wydaje mi się ze autentyczny rocznik 99



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: ja4rqu » pn sie 04, 2014 21:08

IBMZRK pisze: wydaje mi się
masz racje :bajer: , przy tym przebiegu jezeli tak Ci klepią szklanki a był jeżdżony na 5w to albo ktoś nie wymieniał za czesto oleju albo przebieg jest x2. Ale tym sie nie przejmuj. zrób co masz zrobić i daj znać :bigok:



Awatar użytkownika
Tomaszex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:43
Lokalizacja: Krosno/RKR

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: Tomaszex » śr sie 06, 2014 00:10

przy okazji wymiany napinacza warto zwrócic uwagę na tulejki w jakim są stanie, koszt w ASO 18zł/szt


"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P
Obrazek

IBMZRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 04, 2014 02:52

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: IBMZRK » śr sie 06, 2014 20:22

Tulejki są napinacz założony wraz z rolka,czekam na pręt,żeby założyć razem z tulejkami.Tylko jest następny problem,bije koło pasowe wału dokładnie koło napędzające wspomaganie. Koło rozrządu ma być na jutro tylko myślę czy nie wyjąc wału napawać i stoczyć



IBMZRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 04, 2014 02:52

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: IBMZRK » wt sie 26, 2014 07:13

Witam.Prace skończone.Wymienione popychacze czoło wału sfrezowane koło rozrządu zmienione,napinacz zrobiony,wszystko gra oprócz jednej rzeczy,mianowicie podczas odpalania zimnego silnika trzy razy mignie kontrolka ciśnienia oleju,w tym czasie słychać cykanie mieszające się ze stukaniem które milknie wraz z zaprzestaniem mrugania kontrolki,objawy występują również na rozgrzanym silniku,po ok 10 minutowym postoju z tym ze kontrolka mrugnie raz dwa razy.Pytanie co to może być,wieszający się wtrysk? bo raczej nie popychacze skoro są nowe.Co do ciśnienia oleju sprawdzane 3 bar na zimnym na ciemnym książkowo 2.1 2.2 bar.Myślałem na zastosowaniem środka do przepłukiwania silnika,jeśli to nie pomoże zdejmę miskę i sprawdzę pompę czy się coś w sitku nie utknęło.



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: ja4rqu » wt sie 26, 2014 17:57

sam sobie odpowiedziałeś :bigok: do sprawdzenia pompa oleju. :pub:



IBMZRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 04, 2014 02:52

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: IBMZRK » wt sie 26, 2014 20:16

Ale pompa daje myślę dobre cisnienie?



Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: bingos » pn wrz 15, 2014 22:03

Miałem podobne objawy w Leganzie, jak odpalałem zimny silnik to było słychać metaliczny dźwięk. Na wariata wlałem Ceramizer i przez 3 miesiące miałem spokój, później nie wiem jak było bo sprzedałem auto.



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Golf mk 3 1.9 TDI 1Z niepokojace dźwieki silnika

Post autor: Naparstek » pn wrz 15, 2014 23:18

Jeżeli mruga kontrolka oleju przy odpalaniu to pewnie kończy się panewka wałka pośredniego. Był sprawdzany ten wałek czy nie ma nadmiernego luzu, nie cieknie z uszczelniacza na tym wałku, jeżeli jest panewka wytarta to nawet wymiana uszczelniacza nie pomaga bo olej i tak cieknie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości