Do właścicieli Diesli mk2..........

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Do właścicieli Diesli mk2..........

Post autor: ck » sob lut 19, 2005 14:09

....Czy po odpaleniu auta po dłuższym postoju,telepie się wam deska rozdzielcza jak w meserszmicie :crazy: ?Bo czasami się boję,że kiedyś mi ona zęby wybije jak sie mocniej nachylę.Każdy kto pierwszy raz wsiada do mojego samochodu to się mocno dziwi,że tak się dzieje.Nie jeździłem innymi samochodami i nie wiem czy tak ma byc,czy nie.Dokładnie to jest tak:-odpalam-telepie.
jak dodam gazu-jeszcze bardziej telepie.Dopiero po przejechaniu preset metrów telepka jest mniejsza.Nawet jak już temp.jest już odpowiednia to jeszcze troszeczkę nim telepie.Jak to jest u Was a jak powinno być?



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » sob lut 19, 2005 14:25

jeśli dzieje się tak na zimnym po odpaleniu a na gorącym jest ok. to możliwe że nie grzeją świece żarowe we wszystkich cylindrach i przez to dopuki ten zimny nie załapie i nie zacznie chodzić jak pozostałe to ci robi drgawki. Odepnij listwę zasilającą od świec i żarówką podpiętą do + sprawdź przejścia na nich. (dotykasz do gwintu na górze każdej świecy i w ten sposób przez nią zwierasz obwód do masy a tam gdzie nie zaświeci to leży świeca).


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Brzoza Krk
Turbo Inside
Turbo Inside
Posty: 119
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Brzoza Krk » sob lut 19, 2005 14:32

A ja proponuję żebyś sprawdził poduszki przy silniku albo skrzyni może któraś jest walnięta?N i mam pytanie masz twardą czy miękką deskę?jak twardą to zimnym silniku to raczej normalna rzecz...możesz jeszcze spróbować ją wykręcić i zamontować na jakichś gumowych podkładkach ale to duż o roboty i większa rzeźba....


T o M

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob lut 19, 2005 14:40

AEM pisze:jeśli dzieje się tak na zimnym po odpaleniu a na gorącym jest ok. to możliwe że nie grzeją świece żarowe we wszystkich cylindrach i przez to dopuki ten zimny nie załapie i nie zacznie chodzić jak pozostałe to ci robi drgawki. Odepnij listwę zasilającą od świec i żarówką podpiętą do + sprawdź przejścia na nich. (dotykasz do gwintu na górze każdej świecy i w ten sposób przez nią zwierasz obwód do masy a tam gdzie nie zaświeci to leży świeca).
Swiece wymieniłem dwa tygodnie temu na orginalne VW(4szt.)



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob lut 19, 2005 14:42

Brzoza Krk pisze:A ja proponuję żebyś sprawdził poduszki przy silniku albo skrzyni może któraś jest walnięta?N i mam pytanie masz twardą czy miękką deskę?jak twardą to zimnym silniku to raczej normalna rzecz...możesz jeszcze spróbować ją wykręcić i zamontować na jakichś gumowych podkładkach ale to duż o roboty i większa rzeźba....
Jak sprawdzi,że poduszka jest walnięta?Jeśli chodzi o deskę to mam twardą,ale ona nie szeleści tylko telepie się cała z góry na dół,więc myślę,że miękka decha tak samo by się telepała



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » sob lut 19, 2005 14:50

zapal zimny jak będzie jeszcze mocno telepał i zobacz pod maską albo w kanale.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob lut 19, 2005 15:03

piott pisze:zapal zimny jak będzie jeszcze mocno telepał i zobacz pod maską albo w kanale.
Czy będzie widać która poducha jest walnięta?



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » sob lut 19, 2005 16:05

Co do deski to napewno masz walniete mocowania i na pewno masz "twarda deche"- ten typ tak ma :hmm: Poduszki mozna sprawdzic na recznym hamulcu.Wez sobie kogos do pomocy.Zaciagni reczny i sproboj ruszyc ale tak zeby ci nie zgasl,a druga osoba niech saprawdza przy otwartej masce jak tam sie podzuszki sprawuja. jezeli silnik sie ugina bardziej w ktora kolwiek strone to poduszka do wymiany.Druga metoda to taka jadac na jedynce badz dwojce rozkulaj troche autko i pusc gwaltownie pedal gazu jak bedzie szarpac autem to poduchy do wymiany.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob lut 19, 2005 16:59

Od strony silnika miedzy przegrodą dzielącą silnik i wnętrze są dwie nakrętki - trzeba je dokręcić - u mnie np. były poluzowane i dlatego telepało. Podokręcaj inne wkręty i nakrętki, po bokach deski i jeszcze w schowki jest jedna.

Ale z poduszkami też może być nie ciekawie.


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
maras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 15:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: maras » sob lut 19, 2005 19:01

Ja mam to samo. Na dodatek jakiś grzmot (czyt. poprzedni właściciel) deskę zdejmował bo musiał pociągnąć kable do głośników. Zdejmując ją urwał całe mocowanie od strony maski. klejenie niewiele pomogło. Jak wymieniłem poduszki telepanie się zmniejszyło. U kolesia, który ma audi 1,6D jak miał zrąbane poduszki to tag się wszystko telepało że mu zerwało węże od nagrzewnicy.


czerwone są szybsze

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz lut 20, 2005 08:05

Ja jeszcze słyszałem,że telepanie może być spowodowane z niesprawnymi wtryskami,ale czy to prawda tego nie wiem.U mnie nie widać żeby kopcił na czarno więc myślę,że wtryski są OK



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » ndz lut 20, 2005 10:47

Ale moga się wieszać . Niekoiniecznie leją i wtedy nie chodzi na wszystkie gary !


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz lut 20, 2005 10:55

A czy można samemu sprawdzić,czy się wtryski wieszają?Czy mają jakiś wpływ poza tym na jednostkę napędową



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz lut 20, 2005 12:28

Ktoś kto dokręcał lub zmieniał deskę niech napisze gdzie się DOKŁADNIE mieszczą i ILE JEST ŚRUB mocujących deskę. U mnie na wolnych obrotach też wibruje tak że silnika nie słychać. Jak dodam gazu to się uspokaja ale bezpośrednio po rozruchu na zimno czy w czasie postoju na skrzyżowaniu to jest irytujące. Deska jest twarda ale to niemożliwe że "ten typ tak ma" u znajomego jest git. Poza tym jak docisnę ręką mocno deskę do podszybia (nad zegarami) to hałas ustaje. Poradźcie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości