Wymiana ślizgu drzwi tylnych Bora

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Wymiana ślizgu drzwi tylnych Bora

Post autor: wojti2001 » pn lip 28, 2014 09:21

Qto pisze:jedną śrubę 10mm już masz (z tego co pisałeś - od czoła drzwi na dole pod plastikową zaślepką), druga jest pod gumową zaślepką na górze drzwi od strony wnętrza auta...po odkręceniu obydwóch ciągniemy prowadnicę w dół żeby wyskoczyła z drzwi na górze...później już wyjdzie bez problemu
Mam pytanie do kolegi w kwestii tej prowadnicy szyby. Czy przy variancie rowniez trzeba ja wyciagac ?? Bo probowalem to zrobic w sobote, ale poleglem. Prowadnica ma z dwoch stron uszczelki i ciagnac ja w dol bardzo ciezko ona wychodzi. Wyjmujac uszczelke z jednej strony mamy juz lzej ale znow szyba musi byc troche spuszczona i sie blokuje. Zamek nie wyjdzie na przymocowanej prowadnicy ??


MK IV AJM

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana ślizgu drzwi tylnych Bora

Post autor: Qto » pn lip 28, 2014 12:15

wojti2001 pisze:Zamek nie wyjdzie na przymocowanej prowadnicy ??
nie
opuść szybę, wyciągnij uszczelkę z jednej strony prowadnicy i później pociągnij prowadnicę w dół - wyjdzie, ale nie mówię że łatwo



Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Wymiana ślizgu drzwi tylnych Bora

Post autor: wojti2001 » pn lip 28, 2014 14:41

A ten plastik trzymajacy zamek do blachy mozna rozlaczyc z nia ?? Bo nie przyjrzalem sie czy tak sa jakies kolki rozporowe tez czy nalezy to odciac i skrecic ponownie ewentualnie zanitowac.


MK IV AJM

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana ślizgu drzwi tylnych Bora

Post autor: Qto » pn lip 28, 2014 16:46

wojti2001 pisze:A ten plastik trzymajacy zamek do blachy mozna rozlaczyc z nia ??
ja wywaliłem całkiem ze wszystkich czterech drzwi... ale jak nie wyciągniesz prowadnicy to zamka i tak nie wyciągniesz, z tego co pamiętam to nie przejdzie pomiędzy prowadnicą a blachą...



Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Wymiana ślizgu drzwi tylnych Bora

Post autor: wojti2001 » wt lip 29, 2014 07:11

ok, dzieki. Czyli musze sie uzbroic w duzo cierpliwosci :)


MK IV AJM

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wymiana ślizgu drzwi tylnych Bora

Post autor: wojti2001 » ndz sie 10, 2014 18:33

Qto pisze:
wojti2001 pisze:Zamek nie wyjdzie na przymocowanej prowadnicy ??
nie
opuść szybę, wyciągnij uszczelkę z jednej strony prowadnicy i później pociągnij prowadnicę w dół - wyjdzie, ale nie mówię że łatwo
Jestem juz po naprawie tylnych zamkow. Na szczescie prowadnic wyciagac nie trzeba, zamek przechodzi gdy lekko odegniemy prowadnice. Wszystkie 3 mikrostyki wymienione i wszystko dziala. Wkoncu pojawilo sie migniecie kierunkowskazow podczas zamykania auta :)


MK IV AJM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości