golf 4 problem z licznikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » wt lip 15, 2014 22:38

Witam
Jako ze nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem więc porostu zapytam...
Mam problem z licznikiem a dokładnie z 1/2 FIS - gdy auto się rozgrzeje nic nie widać na wyświetlaczy (robi się czerwony, nie widać napisów)
Jak już zdążyłem wyczytać oznacza to ze pada FIS...
Wiec chciałbym coś z tym zrobić...
Mój licznik to: VOD 1J0 920 821 B - golf 4 1,9 tdi (1999 - grudzień: 110KM)
Niestety nigdzie nie widziałem licznik z identycznym numerem... A nie chciał bym utopić kasy...
Jakich numerów mam szukać żeby nie było z tym za dużo roboty?
Jak już znajdę licznik to dużo jest jeszcze pracy??

Jeśli podobny temat już był to przepraszam, nie znalazłem...
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Waqa » śr lip 16, 2014 07:06

zamiast wymieniac licznik poszukaj na alledrogo kolesia ktory wymienia wyswietlacze fis. ostatnio widzialem takie cos w ok. 200zl.
natomiast jesli chodzi o wymiane licznikow to nie jet to takie proste jakby moglo sie wydawac.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Skrzak » śr lip 16, 2014 09:28

Dobra okazja, żeby rozejżeć się za full fisem i wcale nie jest to takie trudne. Fakt, dobrego zegarka z full fisem nie dostaniesz za 200 ale nigdy nie wiadomo, może się trafić, ja dałem 350. Wsad koledzy zrobią ci na forum na priv, nawet ja mogę pomóc a potem pytaj czy w okolicy ktoś z kabelkiem ci nie pomoże. Skąd jesteś? Jak z okolic 3miasta to ci zrobię, jak nie, to pytaj, na pewno ktoś koło ciebie ma kabelek i zrobi za browara.

1J0 920 821 B To na pewno masz can, czyli szukasz 1J0 920, potem full fis musi mieć 84 (82 to 1/2fis), i dalej nie wiem czy masz immo 2 czy 3, normalnie immo 3 pelłny numer zegara byłby do diesla 1J0 920 846 C. Niech inni się wypowiedzą czy on z tym rocznikiem ma immo 2 czy immo 3, ja nie jestem pewien tej końcówki 1 B.



Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

Re: golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » śr lip 16, 2014 09:55

http://allegro.pl/zegary-licznik-golf-i ... 35364.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czy coś takiego podejdzie do mojego golfa??



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: MaciekV5 » śr lip 16, 2014 10:11

będzie ok, tylko trzeba zakodować licznik pod diesela i przełożyć tarczkę z obrotomierzem z Twojego starego licznika.
Osobiście uważam, że jak już inwestować w licznik to tylko w immo3, daje dużo więcej możliwości, a jedyne co stracisz to kontrolka poduch.



Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

Re: golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » śr lip 16, 2014 10:14

A co myślicie na temat wymiany samego wyświetlacza?? Kupić niwy bądź używkę w dobrym stanie i go przelutowac?
Dużo z tym zabawy??



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Skrzak » śr lip 16, 2014 10:25

Sam nie zrobisz no chyba, że dobrze się na tym znasz (jesteś elektronikiem, masz stację lutowniczą), bo zwykłą pistoletową lutownicą to tylko zrobisz masakrę temu wyświetlaczowi. Poza tym nie wiem czy dostaniesz sam wyświetlacz, jak już to raczej całą usługę się zleca i z tego co ja się orientuję to za 200 pln tego nie zrobisz, raczej za 400, więc bardziej opłaca się kupić po prostu zegar z full fisem.
Ten z linku oczywiście podejdzie, wymiana lewej tarczy to 15 sekund roboty. Ale z tego co widzę to obie tarcze trzeba przełożyć, bo są inne kontrolki na obu, zobacz, czy masz kontrolkę immo na prawej tarczy na górze i świec żarowych na lewej tarczy na dole po prawej.

Tu masz np z pasata jest z nim trochę kombinacji (wsad) ale się opłaca, bo wyświetlacz jest w miarę nowy (chyba prod. około 2004):
http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-liczn ... 47400.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/vw-passat-b5-lift-lif ... 17845.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

Re: golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » śr lip 16, 2014 13:09

Wrócę wieczorem do domu to zobaczę jak z tymi kontrolkami...
A dużo by było zabawy z takim licznikiem z Ful Fis??? chodzi mi o sam montaż.... i ogólnie czy to trudne?
VAG'a udało by mi się ogarnąć ale z obsługą trochę gorzej...



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Skrzak » śr lip 16, 2014 13:20

Samo przełożenie licznika to 5 nimut, na pewno jest na forum, nie trzeba demontować kiery, tylko musisz ją na maksa opuścić, ściągasz tą plastikową osłonkę co przylega do szybki i masz tam dwa torxy, które odkręcasz i wyciągasz licznik.
Do modyfikacji/wgrania wsadu potrzebujesz kabelek vag k+can commander (i program, za zwyczaj dołączają do kabla) 50pln lub kolega z forum co ogarnia. Później vag com +kabelek nawet chiński wystarczy do adaptacji vag comem i ewentualnie zmiany kodowania. Prawdopodobnie kabelek kkl od viakena wystarczy do obu tych rzeczy bo w commanderze i tak łączysz się po linii K żeby ściągnąć/wgrać wsad. Mój chiński niebieski kkl nie działa z commanderem. Ale jak masz kogoś w okolicy to obejdzie się bez kupowania kabli. Chiński kkl to i za 30 pln dostaniesz, vag k+can to jakoś za 50 pln. ogólnie Po całej operacji wychodzi i tak taniej niż za wymianę wyświetlacza a do tego masz zainwestowane w przydatne później kabelki.



Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » śr lip 16, 2014 13:48

Sam demontaż i montaż to ogarnę bez problemu bo już licznik wyciągałem żeby symbol spisać...
Czyli ten pierwszy od angola który podałeś mogę na wstępie kupować tak?

Jest może ktoś może z okolić Radomia, kto ma pojęcie i sprzęt żeby to ogarnąć??



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Skrzak » śr lip 16, 2014 13:52

Możesz kupować ale musisz zgrać wsad commanderem ze starego i z nowego i swoje dane ze starego przepisać do nowego. Ten licznik od pasata ma nową strukturę wsadu. Jak mi wyślesz oba wsady to zrobię ci ładna kompilację. Jest moja porada na forum o licznikach z pasata z tą nową strukturą ale jak nie ogarniasz to ci to zrobię, wtedy gotowy wsad wgrasz do nowego licznika i zostaje adaptacja, klucze i kodowanie ale to już vag comem.

Edit: chociaż nie sorki, końcówka 949 ma nową strukturę. Tu jest stara struktura, wiec sprawa prosta. Bedziesz potrzebować też czysty wsad golfowy 1J0 920 846 C, poszukaj w necie, jak nie znajdziesz to ja też gdzieś taki mam.



Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » śr lip 16, 2014 14:35

No to sobie go zamówię wieczorem....
I muszę poszukać kogoś kumatego w okolicy bo kabli nie mam a chwilowo nie ogarnę licznika i kabli na raz...
Dzięki Wielkie za pomoc :grin:



Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » śr lip 16, 2014 14:36

:pub:



Młody_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 20:24

golf 4 problem z licznikiem

Post autor: Młody_S » śr lip 16, 2014 14:49

A jest ktoś może z okolic Radomia kto ogarnia te tematy????
(wsady, adaptacja, klucze, kodowanie) :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości