Bora 2.0 AQY brak mocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

furiino83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 28, 2008 15:56
Lokalizacja: Inowrocław

Bora 2.0 AQY brak mocy

Post autor: furiino83 » pn kwie 21, 2014 11:58

Auto odpala normalnie,czy ciepłe czy zimne. Silnik pracuje zawsze równo. Przy zimnym silniku auto rwie tak jak powinno,gdy tylko się rozgrzeje znaczny spadek mocy :( Założyłem nowe świece i nowy filtr powietrza,jeszcze dodam ,że nie ma różnicy czy gaz czy benzyna :/ Tak myślę,czy to nie zapchał się katalizator,ale z tłumika spaliny wylatują dość mocno,i silnik można wkręcić do odcięcia.Do 4 tyś auto muli,powyżej 4 idzię dość dobrze do 5,5 później znowu czuć spadek mocy. Koniec pomysłów,proszę o pomoc. Żadna kontrolka się nie pali. Dzięki pozdro



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Bora 2.0 AQY brak mocy

Post autor: harvard » pn kwie 21, 2014 17:31

Mam to samo przy 1,6 16v. Katalizator i sondy diagnozowałem vagiem i było ok. Byłem na stacji diagnostycznej i facet powiadział mi, że mam 2 sondy i gdy kat zapchany to wywali błąd na desce więc jak u Ciebie nie ma CHeka to trzeba szukać w innym miejscu. Niestety ja nie znalazłem przyczyny i myślę o sprzedaży auta. Każdy mechanior mówi, że tak ma być, ale mnie się wierzyć w to nie chce tym bardziej, że auto na tz. ssaniu jedzie jak wariat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

furiino83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 28, 2008 15:56
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Bora 2.0 AQY brak mocy

Post autor: furiino83 » pn kwie 21, 2014 21:25

No właśnie,mój temat jest nie typowy,sam znam się trochę na mechanicę,ale ten problem mnie przerasta,jedyne co mi przychodzi do głowy to rozczepić cały wydech i się przejechać i zobaczyć czy ma muła :/ fajnie ,że ktoś wogole coś napisał,bo szczerze myślałem,że dostanę jakąś konktretną podpowiedź. Ale każdy tylko czyta,albo dostanę jeszcze bana za podobny temat już wcześniej założony :/ Jestem ciekaw czy ktoś wykimini coś innego niż ja sam?? pozdrawiam,jak dojdę co to dam Ci znać co i jak,,pozdr



furiino83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 28, 2008 15:56
Lokalizacja: Inowrocław

Bora 2.0 AQY brak mocy

Post autor: furiino83 » pt kwie 25, 2014 20:48

Panowie problem rozwiązany :) Brakiem mocy okazał się czujnik położenia wałka rozrządu :/ Zamontowany czujnik BOSHA 184 zł i autko jedzie jak powinno :) Wszystko wyszło po podłączeniu komputera,niestety żeby wymienić ten czujnik trzeba zdjąć pasek rozrządu i koło z wałka pasowe z wałka rozrządu :/ Obyło się bez mechanika,ogarnąłem problem pod blokiem :) Może komuś pomogę z podobnym problemem,jak by ktoś potrzebował więcej informacji,to pisać! Pozdrawiam



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Bora 2.0 AQY brak mocy

Post autor: harvard » ndz kwie 27, 2014 13:58

Czyli na vagu był błąd? Szkoda bo u mnie niestety zero błędów a w ciemno wymieniać lipa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kogix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 09, 2010 17:06
Lokalizacja: ELC
Kontakt:

Re: Bora 2.0 AQY brak mocy

Post autor: kogix » wt lip 15, 2014 23:40

Witam u mnie przyczyna że samochód mulił się, wolno na obroty wkrecał i tylko do 3,5 tys i max prędkość 120 jakby był w trybie awaryjnym był oberwany kat w środku. Z resztą było go słychać po dodawaniu gazu że brzęczy, silnik nie miał gdzie wyrzucic spalin i wszystko sie cofało. I żadna kontrolka check ani vag błędu nie łapał. Najlepsza opcja ja tak zrobiłem odkręciłem kata wywaliłem bebechy i tak były oberwane wyczyściłem układ cały złożyłem i auto śmiga jak trzeba, błędu sondy nie wywala bynajmniej, różnica jest tylko w odgłosie pustego srodka jest nic poza tym ale mi to nie preszkadza więc myśle że odkręcenie kata i odpalenie to doby pomysl.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Bora 2.0 AQY brak mocy

Post autor: marcin7x5 » pt lip 18, 2014 19:25

harvard pisze:Czyli na vagu był błąd? Szkoda bo u mnie niestety zero błędów a w ciemno wymieniać lipa.
sprawdx odczyty z czujnika temp jakie podaje do sterownika silnika na ciepłym silniku. Może sterownik widzi ciągle zimny silnik i wzbogaca mieszanke co powoduje spadek mocy na rozgrzanym silniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość