Ogromny problem z elektryką

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raczek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 21, 2008 22:57
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Ogromny problem z elektryką

Post autor: raczek84 » czw lip 10, 2014 20:16

Witam

Dzisiaj doświadczyłem dość chyba poważnej i dziwnej awarii w moim golfie i nie mam pojęcia co się dzieje.
Najpierw jadąc zaświeciła się kontrolka od ABS i poduszki powietrznej po dojechaniu do celu wyłączyłem zapłon i przy próbie ponownego odpalenia silnika objaw był taki jak przy kompletnie rozładowanym ako (ako mam nowe ok 2 miesięcy), po mniej więcej pół godzinie z ciekawości poszedłem odpalić samochód i zapalił bez problemu ABS nie świecił i byłem happy.
W drodze powrotnej do domu to samo, Zapaliła się kontrolka ABS i poduszki powietrznej, wyłączyło się samo radio na klimatyzacji pojawiły się wszystkie możliwe znaki i dodatkowo zaczął na czerwono mrugać (i) zjechałem na najbliższy parking i do domu wróciłem pieszo, dodam jeszcze że przy wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki świeciła się lampka od gazu która nie miała prawa świecić i samochód znów nie chciał zapalić a objawy takie jak wcześniej, po kilku minutach zapalił ale nie odważyłem się jechać dalej.

Ktoś pomoże ? naprowadzi co to może być ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Ogromny problem z elektryką

Post autor: muszkatobiasz » czw lip 10, 2014 21:29

sprawdź kable masowe, prądowe i ładowanie alternatora



dusoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 06, 2014 13:58

Ogromny problem z elektryką

Post autor: dusoft » czw lip 10, 2014 21:30

Sprawdź, czy masz ładowanie - wszystko wskazuje na brak ładowania aku (napięcie w instalacji spada, elektronika szaleje)



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Ogromny problem z elektryką

Post autor: darov » czw lip 10, 2014 21:34

Jak piszą poprzednicy alternator szaleje :) Padł mostek najprawdopodbniej albo słaby styk przewodów, może zaśniedziała klema albo niedokręcona... jak masz miernik to posprawdzaj ładowanie ;)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

raczek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 21, 2008 22:57
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Ogromny problem z elektryką

Post autor: raczek84 » czw lip 10, 2014 21:43

Niestety jak pisałem wcześniej samochód zostawiłem na pierwszym parkingu po drodze i wróciłem do domu pieszo. Jutro będę działać. Klemy na pewno nie są zaśniedziałe bo wymieniając ako na nowy 2 miesiące temu klemy były wyczyszczone kwestia ich dokręcenia też odpada.
Jeśli wasze diagnozy okażą się trafne to koszt naprawy będzie wysoki ?? czy to drobnostka ?



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Ogromny problem z elektryką

Post autor: darov » czw lip 10, 2014 21:47

Jeśli kompleksowa regeneracja alternatora to około 200zł :) Jak jesteś pewny akumulatora to sprawdź styki kabli na alternatorze.. tam mogły zaśniedzieć


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

raczek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 21, 2008 22:57
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Ogromny problem z elektryką

Post autor: raczek84 » czw lip 10, 2014 21:48

Niestety ja jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o te sprawy i nic sam nie ruszam. Zadzwonię jutro do elektryka i upewnię się co i jak



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Ogromny problem z elektryką

Post autor: darov » czw lip 10, 2014 21:51

To podjedź ewentualnie ściągnij samochód do elektromechanika :) choć to naprawdę nie jest nie do zrobienia dla laika :) Wystarczy miernik i dotknąć styków, ewentualne odkręcenie nakrętki i przeczyszczenie styków :)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

raczek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 21, 2008 22:57
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Ogromny problem z elektryką

Post autor: raczek84 » czw lip 10, 2014 22:12

Raczej na pewno będzie to alternator ? czy możliwe że coś bardziej poważnego ?



dusoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 06, 2014 13:58

Ogromny problem z elektryką

Post autor: dusoft » czw lip 10, 2014 22:45

hmm, nic poważniejszego nie przychodzi mi do głowy - objawy ewidentnie wskazują na układ ładowania akumulatora - a w tym układzie to alternator jest najpoważniejszym elementem (zbyt wiele innych tam nie ma :wink:).
Weź zwykły miernik i sprawdź napięcie na akumulatorze. Na odpalonym silniku powinno być około 14-14.4V

Doraźnie możesz naładować akumulator w domu, włożyć do autka i podjechać do jakiegoś elektromechanika samochodowego - niech zajmie się alternatorem.



raczek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 21, 2008 22:57
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Ogromny problem z elektryką

Post autor: raczek84 » pt lip 11, 2014 09:59

Problem rozwiązany. Samochód dzisiaj odstawiony do elektromechanika i tak jak pisaliście padł alternator
Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Ogromny problem z elektryką

Post autor: darov » pt lip 11, 2014 22:14

Tak myślałem ;) nie ma za co :bajer: A ile Cię skasował za regenerację? :)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości