1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: 21Golfista21 » czw lut 06, 2014 20:36

to że auto nie dymi nie oznacza, że upg jest ok. nie jest to wyznacznikiem! pisałem że może się luzować wirnik pod wpływem temperatury, jak nie rozbierzesz nie zobaczysz


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

gornik_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2010 22:24
Lokalizacja: Pszczyna, Oświęcim, Żory, Rybnik

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: gornik_michal » czw lut 06, 2014 21:13

Jest kluczowe pytanie : Czy podczas dodawania obrotów w wężyku odpowietrzającym wracającym do zbiorniczka wyrównawczego powinien narastać strumień płynu chłodzącego?
Przypomnę, że nie jest to powrót całego płynu chłodzącego do zbiorniczka , bo ten krąży w małym lub dużym obiegu. To jest tylko odpowietrzenie. U mnie ten strumień jest stały , niezależnie od obrotów. Czy tak ma być?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: Detektor » czw lut 06, 2014 21:32

gornik_michal pisze:U mnie ten strumień jest stały , niezależnie od obrotów. Czy tak ma być?
Nie, bo przecież wraz ze wzrostem obrotów wirnik pompy wody także szybciej się kręci a więc tym samym
wytwarza większe ciśnienie w obiegu.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

gornik_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2010 22:24
Lokalizacja: Pszczyna, Oświęcim, Żory, Rybnik

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: gornik_michal » czw lut 06, 2014 21:43

i jedynym mechanizmem stabilizującym wartośc cisnienia w układzie jest korek zbiorniczka wyrównawczego? Czyli pompa do bani?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: Detektor » pt lut 07, 2014 18:41

gornik_michal pisze:i jedynym mechanizmem stabilizującym wartośc cisnienia w układzie jest korek zbiorniczka wyrównawczego?
tak


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

gornik_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2010 22:24
Lokalizacja: Pszczyna, Oświęcim, Żory, Rybnik

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: gornik_michal » ndz lut 09, 2014 18:24

To nie pompa. kręci się, nie ma żadnych luzów, nie hałasuje i nie cieknie.



gornik_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2010 22:24
Lokalizacja: Pszczyna, Oświęcim, Żory, Rybnik

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: gornik_michal » ndz cze 22, 2014 21:29

Panowie czy ktoś wie jak zbudowana jest chłodnica dla golfa iv (bory i pewnie passata 1,9 tdi...)? pracuje w układzie szeregowym czy równoległym? Jakiej średnicy zanieczyszczenie jest w stanie przez nią przejść do termostatu i pompy? A może wie ktoś jakiej wielkości są kanały chłodnicze w bloku silnika, i czy to kur...wo jest się w stanie zatkać?



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: Maszan » pn cze 23, 2014 09:06

No wejscie masz u gory i pewnie scianka dzialowa jest w polowie od strony wlotow: czyli idzie gorna polowa na lewo samochodu(patrzac od przodu) i potem bokiem w dol do strony prawej do wylotu z dolu(tak przynajmniej zbudowana jest chlodnica dla benzyny VW 1.6 AEE gdzie krocce sa identycznie).Srednice rurek sa wieksze niz 6mm z tego co kojarze, ale glowy uciac nie dam.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

gornik_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2010 22:24
Lokalizacja: Pszczyna, Oświęcim, Żory, Rybnik

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: gornik_michal » pn cze 23, 2014 14:04

dzięki,



gornik_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2010 22:24
Lokalizacja: Pszczyna, Oświęcim, Żory, Rybnik

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: gornik_michal » pt lip 04, 2014 21:21

Panowie mam problem, silnik 1,9 tdi ajm 115 (281000km) przegrzewa się, i nie mogę zlokalizować przyczyny. W tym tygodniu (lipiec 26st C) pojechałem na wycieczkę w nasze góry (Ustroń). Trasa 50km po płaskim, było wszystko ok, i gdy zacząłem wjeżdżać pod górkę po przejechaniu około 1,5 km temperatura poszła nagle pod 130( po wystudzeniu 3 godzinnym ostatecznie wyniosłem się stamtąd). Pytanie co to było? termostat febi 100% sprawny, przetestowany, o obniżonej temp otwierania ( na gorące kraje-80 st), któremu nawierciłem dodatkowo otwór fi 4mm (dla odpowietrzenia, bo wcześniej próbowałem kilka termostatów 87 wahler, wernet były ok, ale układ ciągle źle pracował). płyn chłodniczy jest ok, korek zbiorniczka ok, przewód odpowietrzający drożny, rozrząd wymieniony, idealnie nastawiony "0", nowa pompa 100% sprawna (poprzednia tez była ok). Co to może być? Dodam że w momencie przegrzania silnika gdy dotknąłem dolny wąż chłodnicy idący do termostatu i pompy był zimny. Oczywiście brak objawów uszczelki: nie kopci, nie bulgocze w zbiorniczku, nie ma masła pod korkiem, płyn chłodniczy bez tłustych plam. Ale coś mu jest tylko co?



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: Maszan » sob lip 05, 2014 22:55

W mojej Felce tez objawow uszczelki typowych nie bylo, a jednak pod obciazeniem pod gore uklad sie gotowal.Generalnie wentylator na wolnych obrotach nie chcial sie wlaczac dopiero podniesienie obrotow pomagalo-tak jakby gdzies robil sie korek powietrzny .Po zdjeciu czapki byly wzery na zawijce 1 cylindra i tamtedy kompresja sie pchala w uklad.Dolny waz zimny u ciebie oznacza ze duzy obieg nie robi.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Jaro-Ino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 22:32
Lokalizacja: Inowrocław

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: Jaro-Ino » pn lip 07, 2014 17:09

Wywal całkiem termostat i przepałuj. Jak wąż nadal będzie zimny to chłodnica zatkana. A to, że termostat jest FEBI nie oznacza, że nie mogłeś akurat trafić na wadliwą sztuke.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: Detektor » pn lip 07, 2014 20:19

Jaro-Ino pisze:Wywal całkiem termostat i przepałuj. Jak wąż nadal będzie zimny to chłodnica zatkana. A to, że termostat jest FEBI nie oznacza, że nie mogłeś akurat trafić na wadliwą sztuke.
I to jest najlepszy pomysł na ta chwilę . Zrob dokładnie tak jak napisał Jaro-Ino i zobaczymy jak zareaguje auto
na taki myk.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

gornik_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2010 22:24
Lokalizacja: Pszczyna, Oświęcim, Żory, Rybnik

1.9 115 km Przegrzewa się przy dużej prędkości

Post autor: gornik_michal » śr lip 09, 2014 14:35

Chłodnica jest drożna ,sprawdzona, wszystkie węże chłodnicze dookoła silnika też sprawdzone drożne. Jeździłem bez termostatu już wiosną , ale temperatura była permanentnie za mała, także wróciłem do termostatu. Obecnie mam założony febi (80st) z 4 otworami fi 4, i silnik się nie przegrzewa. temp w granicach 85-95 (vag), przy nie pałowaniu silnika. Oczywiście wąż chłodnicy gorący. Mam świadomość, że leczę skutki a nie przyczynę. Uszczelka.. myślę ze może być, z tym robiłem badanie na zawartość CO2 w serwisie opla, i wyszło że nie zafarbia się , wszystko cacy. Badanie było przeprowadzone na biegu jałowym, potem trochę zwiększałem obroty. być może uszczelka puszcza dopiero pod obciążeniem, może takie badanie tego nie wykaże. Mam jeszcze jedną teorię, mianowicie może są zakamienione kanały w bloku silnika, chociaż to raczej mało prawdopodobne, bo jeżeli jeden nawet gdzieś by się zatkał, to inny by to nadrobił. Kanały przechodzą równolegle przez blok. A da się tylko ze wskazań Vaga zdiagnozować uszczelkę ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości