Zdejmowanie tapicerki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: Qto » pn wrz 26, 2011 19:17

sebekgolf pisze:Z tego co udało mi się tutaj gdzieś na forum wyczytać to magistrala CAN była używana dopiero od Golfa V
ale już w mk4 niektóre urządzenia komunikują się po CANie...u Ciebie szybki na pewno są na CANie (o ile oryginały a nie jakieś dokładki)



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: sebekgolf » pn wrz 26, 2011 21:45

Wszystko jest oryginalne.

Btw wyciągnąłem w końcu wkładkę zamka ale z uszkodzeniem tego plastiku który na nią jest zakładany. Podgrzewałem ją lekko palniczkiem na gaz do zapalniczek, pięknie było aluminium utlenione ... 3 dni zalewania WD40 nie pomogły, dopiero temperatura pomogła. Jakby ktoś miał do sprzedania ten plastik w kolorze srebrnego metaliku to chętnie odkupię.

Jeszcze wracając do tego całego CAN-a ( ogólnie zasadę działania tego systemu znam ) tylko mi teraz powiedzcie gdzie jest "centrum dowodzenia" wszystkich drzwi. Wszystko jest zaszyte w liczniku ? ( tak wnioskuję skoro siedzi tam immo i wszystko co związane z zarządzeniem kluczykami/poduszkami itp. Ewentualnie gdzie szukać w drzwiach procka ( sądząc po wyglądzie napędu szyb będzie gdzieś tam zaszyty bo w cholerę kabli tam dochodzi). Lub jak przeprogramować hierarchię otwierania drzwi.

Tak po za tym zakupiłem interfejs KKL Line, czy tym da się ugryźć temat ewentualnego przeprogramowania hierarchii pracy drzwi i okien i czy ktoś już tego próbował ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: Qto » pn wrz 26, 2011 23:09

szyby, lusterka, oświetlenie wnętrza, alarm - tym steruje moduł komfortu
immo to licznik, sterownik silnika, kluczyk i pętla przy stacyjce
sebekgolf pisze:jak przeprogramować hierarchię otwierania drzwi
czyli że co ??



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: sebekgolf » wt wrz 27, 2011 22:32

No bo kupiłem sobie anglika - osobiście i nie chodziło tu o kwestię finansową, zrobiłem to z pełną premedytacją itp itd (pomijam to co stało mi się już w PL bo pociąć by się można)-nie ruszajmy tutaj zasadności mojej decyzji itd. No i wiadomo przerabiam sobie go w miarę wolnego czasu. Trzeba zamienić działanie drzwi. Dodatkowo chciałbym jeszcze zmienić nieco ich sposób działania bo teraz działają tak, że jedno kliknięcie otwiera mi prawe drzwi (powinno po przekładce otwierać lewe) a dwa wszystko pozostałe. Chciałbym też dołożyć inne funkcje jeśli jest taka możliwość. Dodatkowo chętnie zmieniłbym sposób działania szyb bo czasem chcę opuścić delikatnie szybę a ona od razu zapierdziela mi na sam dół.

Udało mi się znaleźć ten topic:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936658" onclick="window.open(this.href);return false;

ale go przeczytam dopiero jutro wieczorem bo teraz muszę brać się za robotę do pracy :bajer:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: guziolek » wt wrz 27, 2011 23:55

Co do szyb i całkowitego opuszczania, to czeka cię rozbiórka przełączników i czyszczenie tzw "gumek" gdzieś był temat spróbuj poszukać, albo może ktoś podeśle linka.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: sebekgolf » pt wrz 30, 2011 23:00

No więc poczytałem i nic się nie dowiedziałem :grin:

Więc kolejne pytanie, próbował ktoś przeprogramować adresy tych mikroklocków siedzących w drzwiach ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: sebekgolf » ndz paź 02, 2011 23:19

Kolejne pytanie z serii tapicerka. Jak wiadomo plastiki są pokryte taką jakby gumą. Próbował ktoś ją jakoś usunąć tak aby został tylko plastik ? Wnerwia mnie widok zadrapań na tej gumie :grin:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: Qto » ndz paź 02, 2011 23:21

szukajka, są tematy o tym :bajer:



bart1337
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lip 09, 2012 13:56
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: bart1337 » czw lip 03, 2014 13:52

czym odczepić zaczep słonecznika ? tą część co jest śruba pod zaślepką to odczepiłem ale tego drugiego nie mogę :?

http://i.imgur.com/dSMifys.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: sebekgolf » czw lip 03, 2014 14:15

Musisz ten plastik po prostu wyszarpnąć w tym miejscu co widać przybrudzone na tapicerce. Najlepszy do tego będzie płaski śrubokręcik lekko zakrzywiony.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

bart1337
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lip 09, 2012 13:56
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Zdejmowanie tapicerki

Post autor: bart1337 » pt lip 04, 2014 09:01

Poszło. Siedziało tak mocno, że w momencie odczepienia huk był jakbym razem z dachem wyrwał :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości