MFA + kto może wymienić mi tę część

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

MFA + kto może wymienić mi tę część

Post autor: Spooky Fox » pn cze 30, 2014 12:45

Witam. Mam pytanko odnośnie komputera MFA. Jak kupiłem tego golfa, to już owy licznik posiadał i działał prawidłowo. Pokazywał spalanie średnie, temperaturę oleju i tak dalej. Po wymianie akumulatora i najwyraźniej zresetowaniu MFA, pojawiło się takie oto cóś...


temperatura oleju:
Obrazek


średnie spalanie: o_O
Obrazek

Próbowałem resetować, przejechałem paręset kilometrów, ale ciągle to samo. Jakieś pomysły?



I mój drugi problem. Byłem z tym u gościa, który wymienia szyby i powiedział mi, że tym się zajmie blacharz. Pojechałem do blacharza i ten powiedział mi, że tą częścią zajmie się gość od wymiany szyb :banghead:

Obrazek

Jakby ktoś wiedział do kogo mam się z tym udać, to byłbym wdzięczny. A jakby ktoś był z rejonów Dolnego Śląska i znał kogoś zajebistego, kto może się tym zająć to już w ogóle by była petarda :)

Dzięki z góry, pozdrawiam.


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

MFA + kto może wymienić mi tę część

Post autor: marcinek84 » pn cze 30, 2014 17:08

Czynnik temp oleju pokazuje od 50 stopni i zanim osiągnie tyle wyświetla takie kreski. Sprawdź styk na czujniku. Co do spalania pokazuje ci kilometry?
Ten problem przy szybie wygląda mi na uszczelkę która możesz sam wymienić :bajer: jak podsuniesz do góry ten metalowy łącznik powinieneś móc wyciągnąć do góry cały dolny element.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

MFA + kto może wymienić mi tę część

Post autor: Spooky Fox » pn cze 30, 2014 18:57

Dzięki. Co do spalania - właśnie kilometry mi pokazuje. W zasadzie wszystko mi pokazuje. Czas, temperaturę na zewnątrz i tak dalej. Jako, że nie jeżdżę nim w zbyt dalekie trasy to pewnie czujnik temperatury oleju też działa. Tylko z tym średnim spalaniem mi tak świruje :]


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

MFA + kto może wymienić mi tę część

Post autor: tom33k » pn cze 30, 2014 22:25

Jeżeli chodzi o element przy drzwiach to tak jak pisze marcinek84, bez problemu wymienisz sobie sam na inny i po problemie. A jezeli chodzi o spalanie to z tego co się orientuję na wskazania ma również wpływ wężyk podciśnienia który idzie od licznika w okolice podciśnień przy serwie być może gdzieś spadł, lub się rozszczelnił ?.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

MFA + kto może wymienić mi tę część

Post autor: marcinek84 » pn cze 30, 2014 22:42

A ile kilometrów robisz tak na raz? Tam chyba na początku pokazuje dużo i spada jak już się jedzie więc może małe odcinki. Rusz przycisk na manetce między 1 i 2 kilka razy, mi czasem jak by nie łączyło i w pozycji 1 pokazuje mi 2 gdzie są większe wartości.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 40 gości