zmiana materiału w boczkach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

premier9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 06, 2014 14:50

zmiana materiału w boczkach

Post autor: premier9 » pt cze 20, 2014 11:59

Witam tak jak w temacie jak wyjąć ta część boczka na której jest materiał żeby nic nie uszkodzić a pożniej to założyć jak to bd z tymi zaczepami widze ze to jest zgrzewane. prosze o pomoc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

zmiana materiału w boczkach

Post autor: grg474 » ndz cze 22, 2014 09:20

niestety lekko nie będzie. Powiem jak ja to robiłem. Lutownica lub sprżet do klejenia plastików, od wewnątrz boczka tak uformować te zaklepane plastiki żeby dało się zsunąć element nas interesujący i ja np oklejałem skórą uzywając kleju - naklejałem materiał na materiał, można też zerwać stary materiał pod warunkiem że nowy posiada warstwę gąbeczki. Następnie zakładamy spowrotem ten element do boczka i zalutowujemy do poprzedniego kształtu te wąsy blokujące. Im dokładniej (wolniej to zrobisz) tym pewniejsze to będzie połączenie i będzie trzymało na lata.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

areus1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 31, 2013 21:49

zmiana materiału w boczkach

Post autor: areus1989 » ndz cze 22, 2014 09:54

Moj kumpel wymieniał sam materiał na boczkach, ale nie na skórę, a na tkaninę. Myślę ze każdy powinien sobie z taka wymiana poradzić, tylko trzeba mieć lutownice kolbowa. Kumpel lutownica ścinał te "zatrzaski" i jednocześnie podwadzal dużym śrubokrętem żeby odraz schodziło z tych "zatrzasków". Chwila moment i miał boczek zdjęty. Cały materiał zerwał i oczyścił ten plastik, pędzelkiem posmarował, jakim klejem, chyba butaprenem i ładnie przykleił nowy kawałek materiału (miał tkaninę podklejona cienka gąbka jak w oryginale). Jak klej wysechł to nożykiem do tapet dokładnie wyciął otwór na rączkę, resztę nożyczkami. Tak obity boczek włożył w te zatrzaski i podklejał każdy po kolei klejem (jakaś kropelka) dociskając i czekając aż załapie. Potem miał jakiś inny klej do plastików, chyba dwuskładnikowy i zalewał każdy z tych "zatrzasków". Boczek wyszedł super, jak oryginał. Sam poszukuje teraz materiału na boczki i w lato będę wymieniać, bo mój już trochę przechodzony jest.



premier9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 06, 2014 14:50

zmiana materiału w boczkach

Post autor: premier9 » ndz cze 22, 2014 11:39

Dzięki za podpowiedzi już sobie poradziłem nie było łatwo ale się udało i boczki zrobione.



areus1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 31, 2013 21:49

zmiana materiału w boczkach

Post autor: areus1989 » ndz cze 22, 2014 13:03

a takie pytanie do ciebie. wymieniałeś materiał na tkaninę czy skore? jeżeli na tkaninę to gdzie kopiłeś?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

zmiana materiału w boczkach

Post autor: grg474 » ndz cze 22, 2014 19:13

areus1989 pisze:wymieniałeś materiał na tkaninę czy skore?
na skórę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości