Golf Mk 2 1.8i i 1,6 - jakie są różnice w spalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wejlantf

Post autor: wejlantf » ndz wrz 10, 2006 21:41

KERAJNT pisze:o gaznikach w 1,6 kraza legendy o jego awaryjnosci u mnie jak narazie przebieg blisko 200 tys dokladnie 197 jest ok (odpukac w niemalowane ) ale poki co jestem zadowolony z mojego vw-ka i i oby tak dalej
i u mnie jest podobnie przy 140 tys., czyli bez problemu, a spalanie jest takie jak mówisz, czyli super



maus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 06, 2005 15:48
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Post autor: maus » pn wrz 11, 2006 14:52

Mój mk2 1600 na elektronicznym gaxniku bierze w trasie przy rozsądnej cięzkości prawej nogi 6,5l (sprawdzone na 100%). Ale prędkość w granicach 90-110 km/h. W mieście to wypada jakies 8 literków spokojnie. A do roboty jak dojeżdżam codziennie 4 km w jedną stronkę to spokojnie wychodzi mi 8 literków, ale wtedy nawet silnik sie nie rozgrzewa więc stąd taki wynik :grin:
A poza tym to silnik elastyczny i z gaźnikiem zero problemów (jak na razie).



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pn wrz 11, 2006 15:25

6 lat temu jeździłem mkII z 1.6 PN to palił na trasie 8l benzyny przy normalnej jeździe w Polskich warunkach czyli z częstym wyprzedzaniem. Mój obecny 1.8 pali w trasie 10l gazu przy dynamicznej jeździe. Jak dla mnie różnice sa tak małe w spalaniu że można je pominąć za to ciężko pominąć fakt że 1.8 daje znacznie większą frajde z jazdy a i bezpieczeństwo wyprzedzania jest wyraźnie większe. Do tego gaźnik w 1.6 to porażka. Co prawda są też 1.8 na gaźnikach ale najlepszym wyborem jest monowtrysk. Prosta, tania i niekłopotliwa konstrukcja. I nie licz na spalanie 6l w 1.6, nikt tak na codzień nie jeździ a jeśli ktoś lubi emerycką jazde dla maksymalnej ekonomii to benzynowy 1.6 nie jest dla niego.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości