Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MOJA GOLFINA MK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 16:09

Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Post autor: MOJA GOLFINA MK4 » śr cze 11, 2014 16:54

Witam
Tak jak w temacie, posiadam golfa 4 silnik 1.6SR 16v mam z nim 3 problemy a więc po kolei:

1. Silnik czasami nierówno pracuje - rano przed jazdą do poracy pierwszy raz odpalam to wskakuje minimalnie lekko ponad 1000 obrotów ale gdy minimalnie przygazuje wraca do normy i jest pod kreską 1000 obrotów czyli normalnie, gdy juz ruszam wrzucam mu 2 to tak jak by sie zacinał gaz i z opóźnieniem łapał moc czyli takie przerwy(szarpanie), druga sytuacja jak stoje i chodzi na równych obrotach właczam mu klime i za chwile ją gasze to obroty falują (tak jak bym mu lekko gazował i puszał, gazował i puszał oczewiście nic nie dotykam) i po chwili wraca do normy. Spalanie mam normalne, moc mam normalną jedyne co to przy właczaniu elektryki przed rozruchem silnika miga mi kontrolka akumulatora a nie mam pojęcia czy powinna. do tego mam zapadniety jak by do połowy pedał gazu moge go swobodnie podnosić do gory nogą i puścic tak jak by mam go od połowy

2. sprawa druga gdy jade w trase lub dłuzej poruszam sie po mieście to coraz cieżej zmienia mi sie biegi, jak to nasi mechanicy powiedzieli mi zeby zmienić olej w skrzyni no wiec kupilem 2l gl4 zostal wymieniony wraz z olejem i filtrem w silniku(przy okazji) no i jak auto jest zimne to fakt chodzi elegancko no ale jak poruszam sie po mieście to znów tak jak by coś się nagrzewało i ta gałka chodzi coraz ciezej. (tak jak byśmy ruszali kijem w wiaderku z wysychająca zaprawą czyli najpierw gładko potem juz coraz ciężej)

3. Ostatnio zapaliła mi sie rezerwa z powodu braku paliwa wiec pojechałem na stacje zatankować autko po wszytskim wsiadam wskazówka podniosła sie do 3 kreski a tu psikus rezerwa nie gaśnie! myślałem ze po chwili jednak problem zniknie a tu dalej to samo wyczytałem tu na forum że należy odłaczyć akumulator lub bezpiecznik od zegarów i tak tez zrobiłem i faktycznie rezerwa zgasła juz działa jak należy jednak zapaliła sie kontrolka poduszki powietrznej i owy sposób już nie działa a bez sensu jechac na komputer jesli to nie pomoże bo wiadomo (skasują mnie sporo za nic).

GDYBY BYŁO TRZEBA TO MOGE NAGRAC FILMIKI CO DO PROBLEMU PIERWSZEGO LICZE NA WASZĄ POMOC I Z GÓRY DZIEKUJE ZA ZAINTERESOWANIE :)
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2014 17:44 przez MOJA GOLFINA MK4, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

PILNIE! PROBLEMY Z OBROTAMI I SKRZYNIĄ

Post autor: Qto » śr cze 11, 2014 17:04

MOJA GOLFINA MK4 pisze:PILNIE! PROBLEMY Z OBROTAMI I SKRZYNIĄ
nie krzyczymy, nie piszemy CAPSLOCKIEM...i każdy tutaj ma "pilny" problem :bajer: Edytuj i popraw tytuł

Kontrolka poduch...tu niestety tylko komputer pomoże



MOJA GOLFINA MK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 16:09

Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Post autor: MOJA GOLFINA MK4 » śr cze 11, 2014 17:44

Jestem swieżak na forum już poprawione :)



MOJA GOLFINA MK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 16:09

Re: Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Post autor: MOJA GOLFINA MK4 » czw cze 12, 2014 15:00

A więc nie doczekam sie pomocy? mam rozumieć ze nikt nie ma pojecią co może być przyczyną czy poprostu brak zainteresowania moim problemem?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Post autor: marcin7x5 » czw cze 12, 2014 15:11

Masz silnik SR czy 16V bo to są różne silniki. O silnikach SR jest tu oddzielny temat i tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Podpowiem, że na początek to uszczelki kolektora ssącego i szczelność dolotu.



MOJA GOLFINA MK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 16:09

Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Post autor: MOJA GOLFINA MK4 » pt cze 13, 2014 10:24

Na obudowie silnika mam napisane 1.6 SR mam 74 KW mocy w dowodzie rejstracyjnym



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Post autor: marcin7x5 » pt cze 13, 2014 12:54

No to lekturę masz obszerną tu na forum. Nawet jest temat poświęcony tym silnikom.



MOJA GOLFINA MK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 16:09

Re: Problemy z obrotami i skrzynią Prosze o pomoc

Post autor: MOJA GOLFINA MK4 » pt cze 13, 2014 20:11

będe wdzieczny jak wyślesz mi link do działu z tymi tematami i jeszcze wrzuce zaraz link do filmiku i zobrazuje jak mniej wiecej to wygląda :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości