golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kwadrat224
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: śr lip 25, 2012 21:59
Lokalizacja: Mazowsze

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: kwadrat224 » wt maja 27, 2014 00:02

Mam problem z klimatyzacja w moim golfie 3 silnik AGG 2.0 8V 116KM problem polega na tym że na biegu jałowym jak stoję to klimatyzacja nie chce się załączyć ale jak już przejadę kawałek ze 100m to klimatyzacja się uruchamia i chłodzi normalnie. Czym może być to spowodowane ??
Przychodzi mi do głowy że może mieć mało czynnika i przez to się nie chce uruchomić czy to możliwe ??
mam golfa już dwa lata i nie nabijałem jeszcze klimatyzacji bo cały czas chłodziła.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: jhosef » wt maja 27, 2014 08:33

A wentylatory działają po włączeniu klimy?



kwadrat224
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: śr lip 25, 2012 21:59
Lokalizacja: Mazowsze

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: kwadrat224 » wt maja 27, 2014 09:43

no jak się jedzie to działają wentylatory ale na postoju już się nie uruchamiają i klima tak samo . dopiero po przejechaniu ze 100m wszystko się załącza i działa dość dobrze.



max110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 21, 2011 11:36

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: max110 » ndz cze 01, 2014 10:29

Witam wszystkich :-D :-D :-D :-D
klimatronik
kupiłem auto z zerwanym sprzęgiełkiem na kompresorze wymiana na nowe wraz z cewką

klima nabita dwa dni temu wentylatory sie załańczaja , kompresor chodzi wraz ze sprzęgłem a leci normalne powietrze (nie schłodzone).
tylko jak biorę ręka za przewody od sprężarki przy włończonej klimie to przewody nie robią sie ani zimne ani gorące

PodpiołemVAG-COM Version: Release 311.2-N pokazał mi taki błąd-------

Control Module Part Number: 1M0 820 043 D
Component and/or Version: 1M-CLIMATRONIC X0605
Software Coding: 00043
Work Shop Code: WSC 06441
1 Fault Found:
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)tłumaczenie--Potencjometr w V71-G113
przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
gdzie szukać przyczyny czemu nie dmucha schłodzonym powietrzem

Proszę o jakąś odp :oops: :oops: :oops:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: Paweł Marek » pn cze 02, 2014 23:04

na ogół to oznacza rzecz zwyczajną: padła sprężarka, za 3 stówki znajdziesz za 5 naprawisz, a jeśli nie znasz tego auta i nie wiesz o jego serwisowaniu nic to jeszcze osuszacz zmień bo się zapomina . W każdym razie jeśli jesteś pewien że sprzęgło działa a nic nie chłodzi to na razie elektronicznych usterek nie szukaj


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

chris35x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 28, 2014 08:41

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: chris35x » sob cze 28, 2014 09:20

Witam wszystkich
Mam identyczny problem jak osoba zakładająca ten wątek. Klimatyzacja w moim golfie 3 silnik 1,6 101KM po przejechaniu ok 100-200 metrów uruchamia i chłodzi normalnie, choć raz się zdarzyło że musiałem przejechać dystans ok 3 kilometrów, zaś na biegu jałowym po zapaleniu silnika prawie nigdy się nie chce uruchomić, nie słychać charakterystycznego cyk - zadziałania przekaźnika nr 147, który uruchamia sterownik klimatyzacji, jak on już cyknie to wszystko pięknie działa, tak samo jak ujadę ten kawałek i uruchomi się już klimatyzacja, to już mogę stać na postoju czy też jechać i milion razy załączać i wyłączać klimatyzację i wszystko jest ok.
Wczoraj byłem posprawdzać klimę w serwisie, jest nabita, ciśnienia są wzorcowe tak mi powiedziano, czynnika nie ubyło przez 2 lata prawie nic, filtr kabiny nowy, klima manualna więc podobno zbyt prymitywna by jakieś błędy pokazać po podłączeniu do komputera, no i problem mam nadal. Dodam jeszcze, że zauważyłem kilka razy w czasie jazdy w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy jak ten przekaźnik 147 się na sekundę rozłączył i znów zaskoczył, wiem że to był on bo ciekawiło mnie co to cyka, lecz wtedy wszystko działało jak miało więc do końca nie interesowało mnie jaka przyczyna takiego stanu rzeczy. Teraz posprawdzane są styki na sterowniku pod zbiorniczkiem wyrównawczym oraz na tym przekaźniku 147 i tym włączniku manualnym od klimatyzacji gdzie lampka zawsze się zaświeci po wciśnięciu, nadmuch działa prawidłowo.
Boję się, że w upalny dzień jak będę na wakacjach klima nawali na dobre, więc wolałbym tego uniknąć. Gdzie szukać przyczyny???
Czy kolega która ma lub miał identyczny problem, znalazł już przyczynę?? Jak ktoś wie co robić proszę pomóżcie mi.



chris35x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 28, 2014 08:41

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: chris35x » wt lip 01, 2014 18:20

Najprawdopodobniej naprawione, bynajmniej w chwili obecnej jest ok, uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej, raz łączył raz miał przerwę - zabudowany w podszybiu nad komputerem obok filtra kabiny, czujnik 1H0959625



kwadrat224
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: śr lip 25, 2012 21:59
Lokalizacja: Mazowsze

golf 3 klimatyzacja działa po przejechaniu parunastu metrów

Post autor: kwadrat224 » wt lip 01, 2014 20:46

chris35x, Jak sprawdziłeś czy to właśnie ten czujnik jest padnięty ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości