Co sie stanie przy zbyt duzej dawce paliwa?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » sob wrz 09, 2006 16:29

to jak to jest td ma to samo pompke co zwyklas ? a w prawo czy w lewo ? :D


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 09, 2006 16:39

PGrzemek, Td ma pompe z grzybkiem zwyklas nie ale dawka jest tak samo jak zaczniesz kręcić to się skapniesz co i jak bo jak dostanie większą dawkę to wzrosną obroty. Kręć tak nie zawiele bo czułe to draństwo jest.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
wojtaz83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn maja 08, 2006 07:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtaz83 » sob wrz 09, 2006 20:12

mowisz ze czule to jest jak bardzo poniewaz ja krece ta srubka o prawie jeden obrot a obroty mi wzrastaja zaledwie o 150rpm pozatym (chyba) po 1 lub 1.5 obrotu dalej juz krecic nie moge jak by ktos napisal ile kreci od standardowego ustawienia i o ile mu to zwieksza obroty to bylo by super wszyscy by wiedzieli mniej wiecej na pierwszy raz jak krecic acha obroty mi sie zwiekszaja jak krece zgodnie ze wskazowkami



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz wrz 10, 2006 09:50

wojtaz83, ja usiebie przekręciłem może 2\8 obrotu. Ty nie patrz czy wzrastają dużo obroty. Moim zdaniem powineś kręcić co 1\8 i się przejechać i patrzeć czy kopci.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » ndz wrz 10, 2006 10:42

a mi sie to jakos chyba udalo, troche pokrecilem, nie duzo, zmniejszajac dawke paliwa teraz mam tak, ze kopci tylko przy wejsciu na wyzsze obroty i na samych wysokich obrotach czasem, co przedtem wygladalo chobym lokomotywa jechal, jest tylko jeden problem, mianowicie nie wiem czy nie za duzo przykrecilem tego, jakie moga byc nastepstwa ? zauwazylem takie cos, ze jak dojezdzam do skrzyzowania, lub sie zatrzymuje, to troszku sie telepie, nie w jaki zauwazalny sposob ale da sie to odczuc, cos jakby sie dlawil, ale praca silnika rowna, nie gasnie, nie kopci i silnik pracuje ciszej, takie moje odczucia, tez sie nie przegrzewa, czy moze mu odrobine zwiekszyc ta dawke, dodam, ze zrobil sie troszku mul, ale cos za cos :P


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz wrz 10, 2006 10:50

PGrzemek, jak tam wtryski??


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » ndz wrz 10, 2006 10:56

vw_vandal pisze:PGrzemek, jak tam wtryski??
no wlasnie nie wiem, przypuszczam, ze w niedalekim czasie bez wymiany koncowek sie nie obedzie, no ale narazie nie mam kasy i musze jezdzic na tym co mam, chociaz wczesniej pojade na do warsztatu i niech to sprawdza jakims urzadzeniem, bo tak na oko to wszyscy mowia, ze sa dobre i sie nie przejmowac, ale na oko to chlop w szpitalu umarl :bigok: osobiscie teraz zachowanie mojego jp mi nie przeszkadza, a to ze mul to czego mozna sie spodziewac po 54 KM silniku :bajer:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz wrz 10, 2006 11:05

PGrzemek, ja też zacząłem kręcić Golfa i też ma odczuwalną arytmię i stawiam na wtryski. Zrobiłem 80 tyś. chyba poraz zajrzeć do nich.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
wojtaz83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn maja 08, 2006 07:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtaz83 » ndz wrz 10, 2006 18:15

vw_vandal jamialem prawie jeden obrot zrobiony :) ustawilem mniej wiecej tak na 2/8 i kopci tylko w tedy jak go wkrecam tak do 3500 4000 tys w miejcu, podaczas jazdy nie kompci nawet po przybutowaniu inna sprawa ze mam westgate zapieczony i turbo dmucha mi 1.5 bara :) tak ze podczas jazdy moge go wkrecac tak do 3000 max bo juz turbo dmucha 1 bar prawie niemam ic niestety bede musial o tym pomyslec



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn wrz 11, 2006 15:55

wojtaz83, musisz coś zrobić z tym bo fantazja cię po niesie i po silniczku


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn wrz 11, 2006 16:45

e tam zaraz po silniczku, szybciej turbo padnie


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tomogolf2 » pn wrz 11, 2006 23:00

Ja to chyba mam toche za duza dawke ustwiona.Jak jade spokojnie to temp silnika jest na rowno, ale jak tylko depne i przyspiesza tak 160, 180 i jade tak przez dosłownie 30 sekund to grzeje mi sie na maxa, co to moze byc? dodam ze wiatrak mi sie nie włacza jak tak szybko go zagrzewam, a wszystko dizała sprawnie np jak stoje w korku dojdzie to odpowiedniej temp witarak sie włacza i spada.jescze jedno jak tak szybko sie nagrzewa to zauwazyłem ze dół chłodnicy jest delikatnie ciepły a gora tak gorąca ze nie mozna dotknąć.Ale czy to za sprawa zwiekszenia dawki paliwa tak szybko mi sie teraz grzeje???moze ja troche zmniejszyć???


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
adam16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: pn lip 17, 2006 08:54
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: adam16v » wt wrz 12, 2006 21:54

No ja jak narazie jestem na etapie że w moim 1V zmieniłem pompę na grzybkową, przekręciłem bolec z mempranką o 90 stopni, spiłowałem plastikowy pierścień w grzybku o jakieś 3 mm, i dziś zwiekszyłem ciśnienie do około 1.05 bara, wszystko dało efekt z tym że zwiększenie ciśnienia doładowania niewiele pomogło choś czuć pewną różnicę. Jak się domyślam przyszła pora teraz na zwiększanie dawki paliwa. Pokręcimy trochę i zobaczymy :) .


[url=http://www.motofirma.pl/bsp,f165af1ba51506,e898b25902e6b6,adam16v-VW-Golf-16TD.html][img]http://www.motofirma.pl/upload/spalanie/icons/e898b25902e6b6_1.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr wrz 13, 2006 09:12

tomogolf2, jeżeli dół masz ciepły to siedzi ci termostat !! adam16v, z samego powietrza moc się nie weźmie teraz potrzeba paliwka :food:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości