"Czujnik temperatury płynu chłodzącego (Lokalizacja?)"

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szpadycrew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 24, 2013 01:03

"Czujnik temperatury płynu chłodzącego (Lokalizacja?)"

Post autor: szpadycrew » pt maja 02, 2014 16:49

Witam jestem "zielony" więc proszę o wyrozumiałość. Szukałem na forum lecz nie mogłem znaleźć odp.
Wiec, niedawno kupiłem Autko (VW Jetta 1.6 benz 91r) Zacząłem grzebać pod maską i znalazłem takie coś schowane "luzem"pod gaźnik (dochodzą do tego 2 kabelki czarno-żółty i biały).
nie mogę znaleźć miejsca w którym powinno być to wkręcone.Dodam jeszcze że w kabinie nic nie pokazuje wskaźnik temp. Proszę o Pomoc :(
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

"Czujnik temperatury płynu chłodzącego (Lokalizacja?)"

Post autor: marcinek84 » pt maja 02, 2014 20:39

Z tego co widzę masz 1,6 o oznaczeniu PN i gaźnik 2EE. Czujnik ten jest dla komputera sterującego gaźnikiem. Czujnik ten powinien być wkręcony w kolektor dolotowy od góry po prawej stronie między gaźnikiem a pokrywą zaworów. Czujnik odpowiedzialny za wskaźnik masz w króćcu płynu chłodzącego z przodu silnika między 3 i 4 cylindrem i ma czarną wtyczkę (brązowy i czerwono żółty chyba przewód) obok powinien być z niebieską wtyczką 2 czujnik temperatury dla komputera.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

szpadycrew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 24, 2013 01:03

Re: "Czujnik temperatury płynu chłodzącego (Lokalizacja?)"

Post autor: szpadycrew » pn maja 12, 2014 01:01

Witam, sprawdziłem ten kolektor dolotowy lecz nie ma w nim miejsca na wkręcenie tego czujnika, czy jest możliwe że mam kolektor np, od innego modelu ?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

"Czujnik temperatury płynu chłodzącego (Lokalizacja?)"

Post autor: Hubi14 » pn maja 12, 2014 19:44

niby się da, ale za duża rzeźba :D może źle patrzysz, on jest na wysokości mniej więcej nastawnika wolnych obrotów, wkręcony pionowo w kolektor po prawej stronie, może Masz jaką zaślepkę tam, zrób zdjęcie jak to wygląda



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości