Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: pawlom95 » sob maja 03, 2014 20:43

Przedewszystkim kup środek koncentrat do udrożniania układu niech ci przeżre cały kamień który powstał od jazdy na wodzie, wymontuj chłodnice i przepłukaj tym zgodnie z instrukcją. Tylko uważaj bo to dość agresywny środek, nie powinno się go wlewać do zbiorniczka bo może ci całkiem rozszczelnić układ.
Jeśli w przyszłości nie będzie ogrzewania to trzeba tym potraktować również nagrzewnice.
Uszczelnij wszystko gdzie jest wyciek
Sprawdź we wrzątku czy termostat otwiera i się nie zacina
Zalej dla oszczędności na razie wodą destylowaną
Płynu może ci wejść mniej jeśli nie odpowietrzyłeś układu. Poszukaj korków od odpowietrzenia myśle że powinny być takowe na wężach. Przynajmniej jeden. Jeśli nie ma to wlej do max i zostaw silnik na otwartym zbiorniczku niech chodzi, płynu powinno ubywać dolewaj stopniowo aż włączy się wiatrak. Jak masz korek od odpowietrzenia to też poczekaj aż włączy się wiatrak. W obu przypadkach jeśli masz dostęp to obserwuj czy węże od nagrzewnicy ciepłe, w małym obiegu też trzeba wyeliminować powietrze. Oczywiście włącz ogrzewanie.
Podjedź na warsztat (ale taki z prawdziwego zdarzenia) niech ci sprawdzą specjalnym przyrządem czy nie masz spalin w zbiorniczku od płynu (uszczelka pod głowicą).
Jak uszczelka ok to ma działać.
Ostatnio zmieniony sob maja 03, 2014 20:46 przez pawlom95, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » sob maja 03, 2014 20:45

Ok. Dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie sprawy :)



pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: pawlom95 » sob maja 03, 2014 20:47

Przeczytaj jeszcze raz, troche poprawiłem post bo nie było do końca jasno napisane.



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » pn maja 05, 2014 21:07

Moi drodzy forumowicze, układ został przepłukany, uszczelniony i co mogę powiedzieć... OTWORZYŁ SIĘ TERMOSTAT pierwszy raz od 2 miesięcy wąż zrobił się ciepły, pojawił się pełny obieg wody, i nie ma ciśnienia w układzie :) Tzn. delikatne jest ale wydaje mi się że jest w normie bo na ciepłym silniku wąż od chłodnicy można normalnie ścisnąć od ścianki do ścianki. Jutro mimo wszystko wymieniam termostat i zalewam cały układ płynem. Mam nadzieję że tak pozostanie przez najbliższy czas. Dzięki wszystkim za zaangażowanie w mój problem, bo mało brakowało a bym miał ściągniętą głowicę i całą masę kosztów :)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: Hubi14 » pn maja 05, 2014 21:13

na wszelki wypadek spuść cały płyn, zrób z jeszcze jedną płukankę i jak syf nie będzie wylatywał to zalej czymś dobrym :D i na przyszłość nie stosuj tych glinek uszczelniających :D ani niczego takiego :P



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » pn maja 05, 2014 21:59

z układem już powinno być w porządku. Teraz wypłukałem go dokładnie 30 minut i przepłukiwałem wodą 5 razy :) Ale zobaczę jak jutro będzie z pogodą. Jeśli będzie ciepło to robię płukankę nr 3. :)



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: przemal » wt maja 06, 2014 10:15

matt0312, jeśli górny gorący a dolny zimny to nie otworzył się termostat.


Gran Turismo Iniezione

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości