Wysokie obroty podczas zapalania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Wysokie obroty podczas zapalania

Post autor: Regirr » wt kwie 29, 2014 12:56

Witam
Mam problem z moim Golfem 1,6 16V AZD 2001r.
Zaczęło sie od falowania obrotów,wiem przepustnica najczęściej i tak zrobiłem,pożyczyłem
środek do czyszczenia przepustnic i gaźników i spryskałem,wyczyściła się aż się świeci.
Falowania nie ma już ale za to po jeżdżeniu gdy silnik jest ciepły gaszę,i następnie pierwsze odpalenie
jest dziwne,odpala od razu ale obroty idą nawet do 1600 i od razu spadają do 600-800 zależy czy auto rozgrzane do 90 stopni.
Następnie zgaszenie i odpalenie już obroty góra do 800-1000 ale musi kręcić ok 2 może 3 razy.
I tak myślę znowu muszę oddawać auto do czyszczenia i adaptacji przepustnicy? Oczywiście kolejne 150zl nie moje.. :otepienie:
Błędów na silniku nie ma, w przepustnicy nie wiem nie umiem sprawdzić(Może bardziej nie wiem jak). :grin:

Jakieś pomysły,może rozwiązania które też u was robiliście...
Dzięki za ewentualne odp.



gringers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 15, 2012 11:48

Wysokie obroty podczas zapalania

Post autor: gringers » czw maja 01, 2014 05:52

kolego jesli nie ma na kompie bledow to sobie w porzadne swiece z kablami zainwesuj akurat w granicach 150-200 wyjdzie. I nie czysc przepustnicy zadnymi specyfikami w spray-u bo ja zje.....esz. wystarczy szmatka nasaczana w benzyna.
Sprawdz na VAGu jaka masz temperature czy sie pokrywa z rzeczywista. Moj SR mial taka przypadlosc ze jak sie rozgrzal do ok. 60 stopni. najczesciej jzda do pobliskiego sklepu konczyla sie dlugim kreceniem. , dodam ze na zimnym i na goracym bylo bez problemow. wymiana czujnika temperatury okazala sie sukcesem. nie polecam zamiennikow za 20 pln bo one czesta bardziej zaklamuja niz te co sa zje.....ne



Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Wysokie obroty podczas zapalania

Post autor: Regirr » pt maja 02, 2014 20:46

Świece wymienione ok.15tys.,kabli u mnie nie ma,cewka nad każdą świecą i mam nowe(nie dawno po kolei mi wszystkie padły),
przepustnice mam elektroniczną i nie mogę jej ruszyć żeby nie przestawić silniczka krokowego w niej. Temp. dobra,czujnik wymieniony na org. z aso w związku
z usterką wcześniejszą. Przyznam że z dnia na dzień coś się poprawiło,nie wiem czy to mogło mieć coś wspólnego ale plastikowy wąż z serwa do kolektora popękał
z obu stron zaworu na nim i uszczelniłem na razie termo-kurczem,już zamówiłem oryginał,na allegro był akurat w dobrej cenie. :grin:
Będę monitorował i napisze czy dalej mam problemy... :grin:



gringers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 15, 2012 11:48

Wysokie obroty podczas zapalania

Post autor: gringers » sob maja 03, 2014 20:23

jest to mozliwe poniewaz gdy go w swoim silniku odpiolem obroty natychmiast spadly. Wiec wymień go i zobaczymy



pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Wysokie obroty podczas zapalania

Post autor: pawlom95 » sob maja 03, 2014 21:32

Jeżeli na tyle był pęknięty że zasysał tamtędy lewe powietrze to na bank przez to się będą z mieszanką jaja robić. Problem mógł być przez to.



Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Wysokie obroty podczas zapalania

Post autor: Regirr » czw maja 29, 2014 13:31

Powiem tak,nie kupiłem go jeszcze :grin:
Naprawiłem poprzez samo-wulkanizującą się gumę(szkota) i na tym jeszcze termokurcz z klejem i nie do ruszenia :grin:
A od czasu tego jak naprawiłem nie mam już problemu,wiec sądzę że dostawało lewego powietrza w kolektorze ssącym poprzez pęknięcie rurki przy zaworku od strony idącej do kolektora.
Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości