Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: Skrzak » ndz kwie 20, 2014 08:02

Czeka mnie kupno szyby bo przy wczorajszej reanimacji wycieraczek zrobiła się kreska na 30cm. Jeździć oczywiście mogę ale mam przegląd za tydz. więc sami rozumiecie.

1. Kupić na szrocie? Są po 150-200 ale do tego trzeba doliczyć załozenie. Może w aso? Coś gdzieś widziałem, że 650 z założeniem
2. Czujniki deszczu i zmierzchu? Tego pierwszego chyba nie mam i nie wiem czy chcę, warto? Zmierzchu chyba mam bo zegary się podświetlają jak jest ciemno, to te kropki u dołu szyby? Czy wogle warto se zawracać dpe tymi czujnikami?



Awatar użytkownika
awax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt paź 15, 2013 22:26
Lokalizacja: ELC

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: awax » ndz kwie 20, 2014 08:07

nie kupuj uzywanej wez jaka palinklota albo seciurita ja placilem chyba 400 cos z wymiana i masz pewnosc ze jak cos peknie to ci zrobia na swoj koszt



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: Shmatan » ndz kwie 20, 2014 09:36

Czujnik zmierzchu w mk4 nie występował. Obecność czujnika deszczu zależna jest od lusterka i dokładanie go nie ma większego sensu podobnie jak zakup używanej szyby.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: Eyk88 » ndz kwie 20, 2014 10:27

Też mam rysę sporą od wycieraczki na końcu piórka. Ale na przeglądzie gość ją zauważył i olał. Jak zabrudzisz szyby i nie będzie widać to też przejdzie jak oczywiście nie jest jakoś centralnie rysa przed Tobą. Czasem można je lekko zapolerować też.



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: kamilex » pt maja 02, 2014 23:53

Polecam tylko i wyłącznie szybę nową, parę miesięcy temu przerabiałem podobny temat tylko z udziałem sąsiada który uszkodził szybę w moim mk3... rozmawiałem z blacharzem który mi poradził kupić nowa bo podobno używane szyby potrafią się rozwarstwić i nie ma pewności co do nich, a jeśli w poprawnym montażu pęknie to idziesz na gwarancję a używaną tylko na szrot... a co do ceny to nie należy się zbytni przejmować (widok przez nowiutką szybę wolną od rys zrekompensuje inwestycję!!!), rozumiem twój ból bo do cabrio szyby potrafią być drogie pewnie droższe niż do mk4...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: Skrzak » sob maja 03, 2014 08:15

Kupiłem nową razem z usługą wstawienia. Pilkington (Sicursiv). Dałem 390 za model z zielonym paskiem u góry i bez żadnych czujników. Jestem zadowolony, nie ma się do czego przyczepić... no może do jednej rzeczy - źle założyli jedną wycieraczkę ale to nie problem bo tydzień wcześniej sam naprawiałem cały mechanizm wycieraczek, więc poprawienie tej wycieraczki zajęło mi 2 minuty.



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: kamilex » sob maja 03, 2014 23:56

Myślę że 390 zł to nie dużo jak za szybę do mk4 znajomy za szybę do starej tigry płacił prawie tyle bo 350 zł, ale i tak mniej niż do mojego cabrio... A tak jak mówiłem efekt warty takiej ceny...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu szyby przedniej?

Post autor: Fastener » pt maja 09, 2014 00:28

Kupiłem ori szybę używaną ze szrotu cena 100 zł + 130 zł założenie w Szybexie ( usługa pełen profesjonalizm ). Do dzisiaj jestem zadowolony poprzednia szyba była z NordGlass chyba i pękła od kamyszka. Przy oryginalnych szybach zostanie odprysk który można wymienić. Przy kupnie szyby zwracaj uwagę na pęknięcia jakieś rysy na szybie bo to lubi przeszkadzać podczas jazdy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości