Traci moc, prycha, świeci sie kontrolka

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ajejek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 15, 2014 22:10

Traci moc, prycha, świeci sie kontrolka

Post autor: Ajejek » wt kwie 15, 2014 22:42

Witam. Na wstępie chciałbym wszystkich bardzo gorąco przywitać. 2 miesiące temu kupiłem moje pierwsze auto (wybór padł na golfa 3, 1.8 kat 75km, 1994 r.) Autko ma 200400 km. I mam z nim dziwny problem, mianowicie: gdy ruszam z 2-ki, albo trochę go przydławię (za szybko puszczę pedał sprzęgła, lecz nie zawsze przez to), auto traci moc (i to znacząco!!!). Wciskając pedał gazu (na biegu oczywiście) auto zaczyna się zachowywac jak przy puszczeniu gazu, lekko szarpiąc. Po jakis 3 sekundach auto strzela z rury wydechowej (słuchać nawet podczas głośniejszego słuchania muzyczki) , następne potem ozywa silnik. Podejrzewam zapłon. Czytałem jakis inny temat o podobnych (ale nie takich samych) "bolączkach", i tam padło na przewód od monowtrysku (przetarty). Do tego od dwóch dni zauważyłem, że podczas "spadku mocy", zapala sie kontrolka hamulca ręcznego. Boję się że to może być coś z rozrządem :( Według mnie auto nie jest za "mocne". Wiem iż ten silnik ma tylko 75 km (i to miał seryjnie), ale chyba ciut za słaby, chociaz może się myle. Wasze golfiki z tym silnikiem tez nie grzesza przyspieszeniem? Tydzień temu wlałem do większej ilości paliwa (40 coś litrów paliwa) oczyszczacza do benzyny (czy tam przewodów paliwowych) bo słyszałem że, zwiększa to (nieznacznie ale jednak) moc silnika. Może jakieś sugestie, od czego powinienem zacząć? Z góry dzięki!!!! Andrzej ;)
PS. Dodam, iż auto nie miało kontaktu z LPG i nie będzie go mieć (nie uważam gazu) ;)



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Traci moc, prycha, świeci sie kontrolka

Post autor: mka 3 » śr kwie 16, 2014 15:55

Ajejekzresetuj kompa przez rozpiecie klem, potem sprawdz rozrząd ,zapłon, , wymien kable kopulke palec swiece, odczytaj bledy na komputerze.



Ajejek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 15, 2014 22:10

Traci moc, prycha, świeci sie kontrolka

Post autor: Ajejek » śr kwie 16, 2014 18:17

Dobra, na weekend powinienem wszystko ogarnąć, potem napisze co jak i z czym ;) dzięki!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości