Wymiana butli

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

janusz91ff
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 07, 2012 13:31

Wymiana butli

Post autor: janusz91ff » wt kwie 01, 2014 19:17

Witam. Niedawno skończył mi się przegląd techniczny, a za kilka dni skończy się homologacja na butlę LPG, instalacja gazowa jest oczywiście uwzględniona w dowodzie rejestracyjnym, więc trzeba będzie mieć ważną homologację na butlę, by móc starać się o przegląd. Chyba nie ma sensu tego odnawiać i najlepiej będzie kupić drugą butlę, myślę tutaj o jakiejś używanej. Obecnie mam zamontowaną butlę toroidalną, która wg dokumentu ma pojemność 33l. Butle 33l to trochę rzadkość, zdecydowanie łatwiej znaleźć te o pojemności 34 litrów. Powiedźcie mi, chyba taka ciut większa zmieści się bez problemu w miejsce koła zapasowego, nie? Znalazłem na przykład coś takiego: http://tablica.pl/oferta/zbiornik-gazu- ... 71be1f9a1f" onclick="window.open(this.href);return false;
Zastanawia mnie jeszcze coś innego. Czy w każdej butli rozstaw otworów montażowych jest zawsze taki sam? Ciekawe, czy nie będę musiał wiercić nowych dziur w podłodze bagażnika.



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

Wymiana butli

Post autor: aura1 » wt kwie 01, 2014 21:03

Kolego nie wiem czy Ci się opłaca kupować używany za takie pieniądze. Nie wiem dokładnie jaki zbiornik wchodzi do Twojego auta ale ja na Twoim miejscu kupiłbym nowy np.
http://www.motointegrator.pl/produkty/2 ... 034l-stako" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://www.motointegrator.pl/produkty/3 ... 8033l-gzwm" onclick="window.open(this.href);return false;
masz pewność i całe 10lat.



janusz91ff
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 07, 2012 13:31

Re: Wymiana butli

Post autor: janusz91ff » wt kwie 01, 2014 21:23

Myślę, że mimo wszystko warto. Czasem udaje się znaleźć używaną butlę wraz z wielozaworem oraz homologacją ważną jeszcze przez 4-5 lat za jakieś 230zł już z wysyłką. Akurat obecnie nie ma takich okazji, ale pojawiają się one co jakiś czas. Poza tym łatwiej po prostu wymienić butlę, niż jeszcze wmontowywać do niej wielozawór (tego bym wolał nie robić), bo z tego co się orientuję, to nówka nie posiada wielozaworu. A tak, to przerzucam butlę i po sprawie. Nie wiem, czy za jakieś pół roku i tak nie będę sprzedawał tego auta. Chcę go jakoś ogarnąć, np jeszcze trzeba wymienić reduktor i ten już kupię nowy, ale nie chcę przesadnie dużo wydawać, kiedy i tak w perspektywie mam sprzedaż tego samochodu, dlatego butlę raczej kupię jednak używaną.



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

Wymiana butli

Post autor: aura1 » wt kwie 01, 2014 22:06

To już Twoje priorytety. Powodzenia.



ahmed06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 10:46

Wymiana butli

Post autor: ahmed06 » pt kwie 04, 2014 11:10

wejść wejdzie na pewno skoro montują 42 litrowe butle w koło. A nie lepiej Ci na przegląd pożyczyć po prostu od jakiegoś znajomego papier od innej butli? bo i tak diagności nie sprawdzają tych numerów, przynajmniej mi się nigdy nie zdarzyło a trochę przeglądów już zrobiłem na różnych stacjach diagnostycznych



janusz91ff
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 07, 2012 13:31

Wymiana butli

Post autor: janusz91ff » pt kwie 04, 2014 23:15

No chodzi mi o to, żeby bez żadnego klepania weszła, pewnie 34 l zmieści się bez problemu. A co do przeglądu, to w sumie masz rację, to jest jakiś sposób. Ale w perspektywie mam sprzedaż tego auta. Ogólnie jest w niezłym stanie i może poszedłby za jakieś godziwe pieniądze, ale ten brak homologacji komplikuje mocno sprawę, trudno będzie znaleźć kogoś, kto nie zwróci na to uwagi :jezor:

Poszukam jeszcze, może wyrwę gdzieś taniej taka butlę.



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

Wymiana butli

Post autor: aura1 » sob kwie 05, 2014 06:23

Co do montażu bądź nie wielozaworu to proponuję Ci podjechać do montażystów lpg i się dokładnie dowiedzieć jak to jest, gdyz widziałem kilka razy jak przy zmianie butli musieli wymontowywać wielozawór. Chodzi o dokręcenie sztywnych miedzianych rurek a to tylko z zewnątrz wydaje się takie proste jak się wydaje.



Awatar użytkownika
sanczo200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 01:06
Lokalizacja: Gliwice/Pyskowice
Kontakt:

Wymiana butli

Post autor: sanczo200 » śr kwie 09, 2014 14:58

Aura1 dobrze mówi, wczoraj wymieniałem butle.
1. Otwory w butli nie zawsze mają taki sam rozstaw, musiałem wiercić kolejną dziure żeby złapać na drugą srube.
2. Wszystko szło ładnie pięknie aż do momentu wyciągnięcia starej, musiałem wtedy wyprostować rurki i zaczeły się schody, po założeniu nowej butli i wielozaworu jest cholerny problem z dogięgiem tych rurek do dołu tak aby ich nie złamać ( próbowałem podpiąć je najpierw do wielozaworu, ale wtedy można zapomniejć że go założysz ponieważ są tam węże które trzeba wsadzać w ruchu okrężnym ). Jak coś wykombinuje jak to założyć to dam tu znać.


Obrazek

janusz91ff
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 07, 2012 13:31

Wymiana butli

Post autor: janusz91ff » ndz kwie 13, 2014 21:38

Panowie, kolega z forum ma na zbyciu butlę toroidalną o całkowitej pojemności 40l, która zamontowana jest w miejscu koła zapasowego. Obecnie siedzi to w Vento. Jak sądzicie, podejdzie mi to do Golfa Mk II? Chyba nie powinno być większego problemu, prawda? Wnęki koła zapasowego chyba są takie same w tych autach?



Awatar użytkownika
sanczo200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 01:06
Lokalizacja: Gliwice/Pyskowice
Kontakt:

Wymiana butli

Post autor: sanczo200 » ndz kwie 13, 2014 23:40

Niech poda ci wymiary butli, tak będzie chyba najłatwiej :) patrz tak aby zostało miejsce żeby ją obłożyć jakimś styropianem (tak szybko blacha nie zgnije). Co do butli jak pisałem wczesniej założyłem ją w następnujący sposób. Podniosłem butle, tak aby oble były proste i je wpiołem później stopniowo ją opuszczałem a przewody zaginałem na rurkach metalowych :)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości