Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » czw mar 27, 2014 22:32

Cześć na wstępie powiem ze posiadam gofera 3 1,9 TDI AFN

Problem z jakim sie borykam powstał jakieś miesiąc temu polega on na wbiciu pierwszego biegu.Wszystkie pozostałe chodzą idealnie.

Jak stoję na swiatłach i chce wbić jedynkę to cos ja blokuje (Dodam nie ze zawsze tak jest)

Ostatnio zauważyłam ze jak przycisne pedał sprzęgła i trzymam go 10-15 sekund to wchodzi za każdym razem z 2-jki na 1 tez wchodzi idealnie.

Dodam tez ze układ mam odpowietrzony te plastiki co sa pod maska przy skrzyni sa nowe wraz z uchwytami kupione z ASO

Samochodzik chodzi płynnie nic nie terepie itp,

Prosze o odpowiedz osób co miały taki przypadek i został rozwiązany gdyz wiem ze to częsty przypadek w golfach,

Pozdrawiam i dziękuje.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » czw mar 27, 2014 23:01

Coś się dzieje ze sprzęgłem lub coś z hydrauliką sprzęgła.Masz luz na sprzęgle?



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pt mar 28, 2014 06:07

Luz na sprzęgle kurcze wydaje mi sie że nie mam , ale sprzęgło zabiera mi przy samej podłodze. Tez myślałam że moze to być wina tego tylko .... koszty 1400zl + wymiana :( Nie uśmiecha mi sie wydawać ) A jeśli będzie nie to.

Jeden mechanik u jakiego byłam obstawiał ze synchronizator pierwszego biegu.Inny ze docisk sprzęgła.

Moze miał ktoś taki sam przypadek ? Proszę o pomoc w tej sprawie .

Wiem ze na odległość jest trudno pewnie pozostanie zaryzykować z wymiana tego lub tamtego.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pt mar 28, 2014 07:16

Na co mogę obstawiać ? Koszty podobne co do wymiany sprzęgło czy synchronizator.

Wsumie wydaje mi sie ze nic innego być nie może :( Chyba ze nie mylę


Kurcze muszę to zrobić przy ruszaniu naprawdę jest denerwujące .

Jak pisałam jak przytrzymam dłużej sprzęgło jedynka wchodzi idealnie (Tak samo jak zrobie redukcje przechodząc z 2-iki na 1-jedynkę )

Miał ktoś ten sam przypadek ?

Aha czy przy padniętym synchronizatorze nie powinno być zgrzytów ? Bo ja tego nie mam poprostu cos mi blokuje w połowie wbijania jedynki.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » pt mar 28, 2014 11:04

Bieg wsteczny wchodzi?czy ze zgrzytem? jak zgrzyta to sprzęgło.Spróbuj jeszcze podregulować może nie wybierać dobrze najpierw włóż dwójkę a następnie próbuj jedynkę.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pt mar 28, 2014 12:39

Dziekuje za zainteesowanie tematem.Wiec tak dzisiaj pojezdziłam samochodem tak jak kolega pisze jak wbije na swiatłach 2-jke a pozniej przestawie na jedynke chodzi idealnie.

Co zaobserwowałam jesli cieżko wejdzie mi bieg jedynka (cieżko wchodzi tylko za pierwszym razem) i nie zrobie redukcji to wszystko jest ok.(Wbijajac jedynka w korach tylko za pierwszym razem ja cos blokuje pozniej wchodzi idealnie )

Panowie mam jeszcze pytanie czy ta skrzynia posiada zsynchronizowaną JEDYNKE ? Czy nie ?!

Pytam poniewaz mechanik dzisiaj powiedział mi ze zsynchronizowane biegi zaczynaja sie od 2-3-4-5-...

A jedynka nie .

Jesli faktycznie tak jest to zastanawiam sie nad dosickiem od sprzegła ale ..... kurcze czy nie powinno tak byc cały czas w blokujajac sie jedynka a nie tak jak mam jesl przechodze tylko z redukcji .



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pt mar 28, 2014 12:40

Aha wsteczny bieg nie zgrzyta wchodzi idealnie.Tak jak wszystkie biegi pomijajac JEDYNKE.

Przepraszam ze pisze post pod postem ale dzisiaj teraz pojechałam postac w korkach i co zauważyłam .

Jak przytrzymam sprzegło 10 sekund wchodzi idealnie i tak przy każdym ruszaniu z miejsca przy pierwszym biegu. pozostałe biegi wchodza idealnie na raz.

Jak przytrzymam dłużej jak wyżej nic sie nie zacina.

Aha sprzegło bierze bardzo nisko czy tak ma byc ?



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » pt mar 28, 2014 20:44

Biegi są synchronizowane 1-2 i 3-4 a piątka to jest już nadbieg i jest pod tą pokrywą[ja to mówię w przedsionku]Sprzęgło powinno brać trochę wyżej.Włącz trójkę trochę gazu i go trochę przytrzyj.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pt mar 28, 2014 21:03

Cześć pobawię się jutro . Kurde wiem ze to jest bardzo częsta przypadłość w golfach i nie tylko.Widziałam ze spor było na forach ale nikt z osób jakie zakładały temat nie napisał czy i co pomogło.

Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego jak przytrzymam pare sekund pedał przegła chodzi idealnie.A przy normalniej zmienia jest problem jakis opór.

Jeszcze takie pytanie przy odpowietrzeniu sprzegła wczoraj było słychac jak wydobyło sie lekkie cosnienie.Prosze powiedzcie mi czy jak podpompuje pedałem sprzegła i trzymam przy podłodze 2-ga osoba jest odkręci odpowietrznik pły powinien cały czas wychodzic az po opróżnienia zbiorniczka ? (Tak powiedział mi mechanik) A umnie jest przy odpowietrzeniu wywali odrobinke płynu i koniec przy czym pedał zabiera mi do podłogi.

Aha do co synchronizatorów słyszałam ze jesli jest problem z jedynka to odrazu sypie sie tez 2-gi bieg.A umnie chodzi idealnie 2-jka.

Wiem ze na odleglosc nie ma mozliwosci naprawy ale prosiła bym gogos kto miał cos takiego.Napewno jest sporo osob na forum co miało styczność z ta usterka

Pozdr.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » pt mar 28, 2014 21:22

Jak odpowietrzasz to puszczaj tylko trochę płynu nie puszczaj go dużo,Ja tam już pisałem duża szczy kawka nabierasz płyn luzujesz odpowietrznik i wciskasz ten płyn i zakręcasz odpowietrznik.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pt mar 28, 2014 21:39

Czesc

Pobawie sie jutro z tym odpowietrzeniem jeszcze raz ale i tak watpie ze to coś da :(

Tak pisałam w sprawie odpowietrznika ponieważ umnie wyjeci płynu tylko około 4-5 ml i wiecej nawet nie kapnie.A mechanik mi powiedział ze potrafi cały zbiorniczek wywalic.

Jak ktoś ma inny pomysł prosze o informacje umowiłam sie na wymiane sprzegła na poniedziałek-wtorek ale kurcze jesli to nic nie da zostanie w .... 1400zl + uszczelniacz 100zl + robocizna 300zl

Dlatego chciała bym tego uniknac ale jesli to ma pomóc to wymieniam :)

Jak ktoś ma jakies pomysły prosze o info sprawdze i wymienie aby unikac sprzegła z wymiana.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » sob mar 29, 2014 15:25

A co kosztuje 1400zł? docisk i tarcza? Płynu ci wywali tyle ile pompka wtłoczy w siłownik a że cały wywali to bzdura.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » sob mar 29, 2014 16:19

Czesc cały zestaw sprzegła 1400zl + 100zl uszczelniacz co do odpowietrzania wiem dzisiaj miałam rozmowe z mechanikiem wsumie to juz nie moim :) Znajacy sie wielce na wymienia czesci tych co klient kupi.Pytajacy sie wiecznie co jest uszkodzone jedz kup ja wymienie i nie odpowiadam za dalsze usterki.

Ja od mechanika usłyszałam kup Pani co chcesz ja wymienie bo na tym sie znam.

Jak byłam u goscia od skrzyn (zajmujacy sie tylko tym) powiedzieł ze mam wy.....dalac bo nie lubi konkrencji .(Chodziło o to za 3 miesiace temu miałąm problem z biegami zamiast jedynki wchodziała 3-jka .Wytarty plastik pod maska przy łapce.Gosc zaspiewał mi 350zl za wymiane na dodatek kazał czekać w kolejce 3 tygodnie bo nie ma czesci .Wiec pojechałam do ASO i wymieniłam sama pod blokiem . Wczoraj sobie przypomniał samochód.

Przykre ale prawdziwe.

Wracajac do tematu czy kolega ma jakies sugestkie co moze byc uszkodzone ?.

Moze zapytam inaczej czy to jak jak opisałam wskazuje na sprzegło ?



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » sob mar 29, 2014 22:57

Ja tam pisałem że może nie wybiera dobrze stąd te trudności z jedynką jak jest gdzieś luz trzeba to sprawdzić i dopiero podjąć decyzję ale jak nie ma nigdzie luzu sprzęgło odpowietrzone dobrze to sprzęgło,docisk i tarcza jeżeli koło dwu masowe nie stuka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości