Sonda lambda ???

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GeTPoWeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 19:44
Lokalizacja: Farnborough Uk

Sonda lambda ???

Post autor: GeTPoWeR » śr mar 19, 2014 21:55

Witam mam problem z sondą lambdą w swoim 1.8T AUQ wywala cały czas błąd i zapala się check engine kupiłem już 2 używane sondy i 1 nową BOSHA cały czas błąd poradźcie coś bo już nie ogarniam tego auta :-( w czym możne tkwić problem mam auto na gwincie oryginalna sonda została urwana i wywalona do kosza nie spojrzałem na numery sondy wszystkie sondy zakupione są do modelu silnika czyli AUQ/AUM



Grexon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 27, 2008 11:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sonda lambda ???

Post autor: Grexon » czw mar 20, 2014 12:11

Moze byc tak ze masz uszkodzona wiazke do kompa. Musisz ja sprawdzic miernikiem czy jest przejscie poszczegolnych pinow.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Sonda lambda ???

Post autor: bugalon » czw mar 20, 2014 23:37

Temat źle umieszczony, nie nadaje się do działu speed, typowo techniczny więc przenoszę.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

GeTPoWeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 19:44
Lokalizacja: Farnborough Uk

Re: Sonda lambda ???

Post autor: GeTPoWeR » pt mar 21, 2014 19:42

Sprawdzałem już czy nie ma gdzieś przetartych kabli ale nic nie zauważyłem gołym okiem ogarnę miernik i sprawdzę na każdym kablu powinno być jakieś napięcie czy jak ?



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Sonda lambda ???

Post autor: kappi » ndz mar 23, 2014 22:40

sprawdź czy przedewszystkim jest przejście na przewodach od sondy do ECU. Gołym okiem nieraz wydaje sie spoko, a w środku jednak siedzi jakaś gnida :bajer: miernik załatwi sprawe i zawsze to jedna możliwa przyczyna mniej jeśli przewody będą całe.


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

GeTPoWeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 19:44
Lokalizacja: Farnborough Uk

Re: Sonda lambda ???

Post autor: GeTPoWeR » ndz maja 25, 2014 12:18

Witam ponownie auto oddałem do elektryka posprawdzał napięcie połączenie i okazało się ze komputer wysyłał zbyt dożę napięcie prądu na sondę aż 4.85V na wolnych obrotach stwierdził ze trzeba nowego kompa kupiłem nowy ECU wkładam do auta odpalam wszystko śmiga pięknie zero błędów na drugi dzień odpalam auto wyskakuje Check engine podjechałem do elektryka podpinamy kompa Camshaft Position sensor G40/Engine Speed Sensor G28 wymieniłem czujnik G40 czyli czujnik położenia wałka rozrządu odłączyłem akumulator na noc podłączyłem akumulator odpalam nie ma błędu pojeździłem trochę i znowu radośnie na desce uśmiecha się Check engine :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości