[głośnik] Jaki subwoofer żeby grał jak najgłośniej

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr wrz 06, 2006 19:56

a to ze duze to znaczy lepiej? kup pan sobie 3x jl 10w6 :) i po sprawie.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr wrz 06, 2006 20:57

a ja bym sie nie zdziwił, jak ten kolo w Suzuki miał np. 2 x boschmann
tak ma np. gość u mnie na osiedlu w alfa romeo, włożył 2 x alphard i szczyci sie, że go słychać z 70 metrów, ale jak wsiądziesz do środka to porażka :)
jesli chcesz, żeby słyszała Cie cała okolica to kup sobie np. pionieera tsw306 albo nawet dwie sztuki i zagrasz pewnie jak ten gość - ale w środku, to nie będzie Ci sie już ten dźwięk podobał



Awatar użytkownika
tomatol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 844
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:00
Lokalizacja: Wejherowo-Rumia
Kontakt:

Post autor: tomatol » ndz cze 24, 2007 21:03

podepne się pod temat :wink:
mam radio LG LAC-M5600R i chę dokupić jakiegoś suba aktywnego cena max do 500zł
problem tkwi jaki wybrać model ?? z góry dzięki



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn cze 25, 2007 09:19

przewraca sie we mnie jak czytam 500W w aucie do suba.
ja wiem że można. chodzi o to że nie rozumiem "po co".
sam mam 4 kanałowke w bagażniku ale z napisanych na niej 600W już połowa jest poza jej zasięgiem. Inna sprawa ze danie na maxa trzepie samochodem, lusterkami i mną.
Rzeczywiscie, na zewnątrz samochodu niewiele słychać (basu to już wogóle) ale to chyba dlatego ze nie lubie jak basu jest wiecej niż reszty pasma (choć jakby zrobić pomiary to chyba i tak bas wujdzie najgłośniej, ale nie twoerdze ze jest git. trzba jeszcze porawic to i owo).
A może to inna sprawa?
Jak pisałem wczesniej gość mial w aucie radio pionka które zasilało skrzynke z 2 trzydzistkami magnata.
nie dało się tego słuchać (wszczególnie a aucie) ale poza autem waliło dozu głosniej niż moje.
pyton, może powinienies przeprowadzic badania nad czest. rezonansową tej poręczy i sprawdzić czy zapuszczona sinusoida w Twoim aucie da ten sam efekt.
A ten swift to mial pewnie suba estradowego, końcówkę z racka i prądnice 220V zamiast alternatora.

A zastanawiał się ktoś jak taki burak jedzie i nic nie słyszy a tu za nim cos się dzieje (np policja, straż) a on zapatrzony w wyswietlacz ustawia korektor?

[ Dodano: Pon Cze 25, 2007 9:27 am ]
tomatol:

suby moga być różne tak jak gatunki muzyki której słuchasz. nie pisz czego słuchasz bo kazdy z nas słucha na rózne sposoby (tzn dostrzega w muzyce rózne aspekty).
napisz jakie brzmienie lubisz. a mozesz wybrać:
szybki dynamiczny bas który niestety nie zejdzie nisko (stosunkowo małe lekkie membrany i/lub konstrukcje zamknięte)
mocny nisko schodzacy bas (ciezkie membrany dostakowo wspierane przez basreflex)
oczywiście to rozroznienie nie jest nie do pogodzenia.
zalezy od tego ile masz kasy ale oczywiście
sądząc po twoim pytanieu nie jesteś raczej audiofilem i nie masz wiedzy z zakresu. w takim razie proponuje br 10' ale jaki model obecnie mam korzystny stosunek cena /jakość to moze moi koledzy lepiej znajacy cenniki. Na koniec dodam tylko ze lepiej rozdzielic wzmak od głosnika. Cyzli osobno wzmak i osobno sub.
pozdarwiam



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pn cze 25, 2007 10:18

k3fir pisze:a to ze duze to znaczy lepiej? kup pan sobie 3x jl 10w6 i po sprawie.
swietna propozycja, tylko jest jedno duuuuze ale. wiec do napedzenie takiego W6 od JL Audio to potrzeba malej elektrowni, a jesli napedzic chcesz 3 takie cacka to nie wspomne ile energi potrzeba. ale co do firmy to moge polecic. Tyle ze JL-e maja mala wade:swietnie graja,sa bardzo neutralne ale ich efektywnosc nie jest oszałamiajaca. stad by miec wiecej basu trzeba miec duzo mocy i mozna zapomniec o jakichs carpowerach do ich napedu.
Jesli chcesz swietnego suba do tysiaca to onejrz sobie 10W3 z nowej serii (koszt ok 990 zl nowy)

a co do tego swifta to osobiscie bym wysmial tego goscia. czy nie lepiej miec duzo mocy ale sie tym nie chwalic? pamietam sytuacje gdzie na swiatlach staneli obok siebie starszy pan i jakis malolat. mlody chcial sie troche popisac i podkresil regulator ze cala buda mu chodzila. na to starszy pan sie tylko usmiechanl i pokazal na co stan jego sprzet wtedy mlokosowi opadla kopara. i czyz takie chwile nie sa wartego tego by zainwestowac w cos lepszego i czekac na okazje by dac czadu?
powodzenia w budowie systemu


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości