Ciśnienie oleju 1.8T

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lukisik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 22, 2011 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Ciśnienie oleju 1.8T

Post autor: Lukisik » wt mar 11, 2014 12:42

Witam mam problem ze swoim audi a4 b5 1.8T AEB. Silnik przytarty przez zbyt rzadka wymiane oleju przez poprzedniego własciciela :( zrobiłem tak:
-wymiana pompy oleju
-szlif wału i osiowanie korbowodów
-nowe panewki na wał i korbowody
-regenracja turbiny
zalana jest olejem 5w40 na wypłukanie resztki syfu z silnika. I teraz mam pytania: zrobiłem pomiar na tym oleju ciśnienia na zimnym na obrotach 5,5 bar i rośnie ponad 10 bar z obrotami, na rozgrzanym na obrotach już spada do wartości koło 3 bar i w dół w miare rozgrzewania silnika az do wartości 1 bara i tak trzyma na obrotach. Dodajac gazu ciśnienie sie ponosi koło 3.5 tyś ma juz 5bar. Czy to sa poprawne wartości dla tego silnika? czy pomiar cisnienia zależy od oleju wlanego do środka np. 5w50(na taki radzi mi mechanik zmienic) czy 10W60 bo czytałem na forum ze taki maja wlany do silnika i ich pomiary różnia sie od moich???



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Ciśnienie oleju 1.8T

Post autor: roman58 » czw mar 13, 2014 10:00

Ciśnienie oleju 5 - 7 bar przy 3000 obr,1 - 3.5 bar na wolnych obrotach przy 80 stopniach.Trochę to jest za duże na zimnym silniku ponad 10 bar,nie było kombinowane nic z pompą oleju bo zaworek w pompie powinien już przepuścić tak duże ciśnienie.Przy takim przytarciu robi się i panewki na wałku pośrednim bo tam gubi też dużo ciśnienia oleju.



Lukisik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 22, 2011 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Ciśnienie oleju 1.8T

Post autor: Lukisik » pt mar 14, 2014 20:21

właśnie zaczynam się na tym zastanawiac. A sl;yszałem tez coś o zaworku w podstawie filtra oleju ze niby mogło by być coś tam i zatakanę???? W silniku był na prawdę syf na sciankach silnika czarne grudki



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Ciśnienie oleju 1.8T

Post autor: roman58 » pt mar 14, 2014 21:33

Ale to nie ma nic z tak dużym ciśnienie bo w pompie zaworek powinien już się uruchomić i olej spływa s powrotem do miski oleju.



Lukisik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 22, 2011 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Ciśnienie oleju 1.8T

Post autor: Lukisik » pn mar 24, 2014 20:20

kombinuje jeszcze z tym co i jak zrobić bo duże ciśnienie to mniejszy szcegół nie mam zamiaru jej krecic do odciecia na zimnym silniku :D bardziej mnie martwi małe cisnienie na rozgrzanym tzn przy 90 stopniach ma właśnie 1bar i tak troche mnie to niepokoi. Głowica miała byc robiona ale szlifierz powiedział ze to sie nie opłaca bo nie jest zbyt poważnie uszkodzona wiec zostaja tylko tuleje na wałku od pompy???



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Ciśnienie oleju 1.8T

Post autor: roman58 » pn mar 24, 2014 21:18

Duże ciśnienie też jest złe bo ci mogą filtry olejowe puszczać wyrywa uszczelkę filtra.To jest za duża różnica na zimnym 10atm a na ciepłym ledwo 1atm,gdzieś to ciśnienie gubi ale jak nie były robione panewki wałka pośredniego to tak jest.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości