nawiew, nieprzyjemny zapach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gadon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 17, 2013 18:07

nawiew, nieprzyjemny zapach

Post autor: Gadon » wt lut 25, 2014 23:08

Witam! mam pytanie odnośnie czyszczenia nawiewu w Golfie 3, mój samochód stał 3 lata w garażu i "czekał" aż zrobię prawko, jak wiadomo po takim "postoju" wychodzą różne usterki itp. no i mam problem z nawiewem (nie mam klimatyzacji) jednym słowem śmierdzi jak się go uruchomi... filtr kabinowy / pyłkowy wymieniłem, trochę pomogło ale nadal wydobywa się z niego dziwny "zapach" co można z tym zrobić? zaprowadzić go do jakiegoś serwisu który zajmuje się np. odgrzybianiem klimatyzacji?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

nawiew, nieprzyjemny zapach

Post autor: muszkatobiasz » śr lut 26, 2014 21:29

zależy jaki masz ten zapach jeśli zagnieździła się tam mysz a co gorsza zdechła zapach długo pozostanie puki jej nie wyciągniesz jeśli masz zapach wilgoci lub przez stary filtr warto odgrzybić kabinę nawiewy u jakiegoś mechanika który zajmuje się klimatyzacją mają urządzenia do odgrzybiania np ozonator odgrzybia całą kabinę wraz z całym układem dmuchawy a jeśli coś na szybko to możesz kupić w sklepie motoryzacyjnym lub markecie środek ala sprej do odgrzybiania i dozujesz w kanały dmuchawy z przodu z dołu od strony filtra itd efekt jest super :pub:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

nawiew, nieprzyjemny zapach

Post autor: Shmatan » czw lut 27, 2014 06:32

Szpreje do odgrzybiania dzielą się na IPA z wodą i pianki które są lepkie i zapachowe - odpuść sobie te wynalazki.

Możesz zaaplikować alkohol izopropylowy w nawiewy żeby usunąć ew. grzyby, oraz mój patent - olejek sosnowy który świetnie zabija inne zapachy. Jeżeli przyjedzie do mnie "szczur" którego trzeba ogarnąć w środku to zwykle poza rozpyleniem olejku sosnowego po dywanach wpsikuje go też w miejsce gdzie nawiew zaciąga powietrze przy obiegu wewnętrznym i pod filtr kabinowy przy zewnętrznym. Nie zdarzyło się żeby zapach stęchlizny/wilgoci prędko wrócił a sam olejek wywietrzał po kilku dniach



krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

nawiew, nieprzyjemny zapach

Post autor: krzysiek_GTI » wt mar 11, 2014 03:45

Shmatan, gdzie taki olejek sosnowy moozna kupic ?


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

nawiew, nieprzyjemny zapach

Post autor: Shmatan » wt mar 11, 2014 14:04

krzysiek_GTI, najłatwiej i najszybciej pewnie w aptece - zapłacisz koło 10zł za 10ml, trzymam rozwodniony do 100ml (czyli 1:9 z wodą) i mimo "oblecenia" kilku samochodów i ubrań garażowych (po wypraniu powiesić na słońcu i spryskać - przez kilka prań zapach smarów i syfu nie wraca) dalej ze 20ml zostało.



krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

nawiew, nieprzyjemny zapach

Post autor: krzysiek_GTI » wt mar 11, 2014 18:36

ok :) bede musial kupic cos takiego i po wypraniu siedzen w aucie psiknac siedzenia olejkiem rozrobionym , bo w aucie nadal utrzymuja sie wiejskie zapachy po poprzednim włascicielu mimo wietrzenia jeszcze czuc troche


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości