wymiana wkładki w zamku Golf 3

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomvito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 12:58
Lokalizacja: Eg
Kontakt:

wymiana wkładki w zamku Golf 3

Post autor: tomvito » sob mar 01, 2014 13:58

Witam, ostatnio złamała mi się wkładka w zamku od kierowcy ( klucz przekreca się) wyjąłem ją całą, jest złamana. Czy ktoś wie czy jest możliwość kupna na szrocie używanej wkładki i przełożyenia tych blaszek i zamontowanie w mój zamek ? nie chce kupywać gotowych z nowym kluczem. Czy jest to do zrobienia samodzielnie ? czy aby włożyć te wkładkę trzeba rozkręcać cały bok, tapicerkę czy jak to sie odbywa ? proszę o pomoc :)


Tomek

Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

wymiana wkładki w zamku Golf 3

Post autor: Aligator30 » sob mar 01, 2014 15:20

tomvito, luknij w temat( http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=488159" onclick="window.open(this.href);return false;)



tomvito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 12:58
Lokalizacja: Eg
Kontakt:

wymiana wkładki w zamku Golf 3

Post autor: tomvito » sob mar 01, 2014 17:46

dzieki, przeczytałem ale nigdzie nie pisze jak te używaną wkładkę się instaluję w zamku, czy trzeba zdejmować tapicerke....


Tomek

Awatar użytkownika
speedy333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 20, 2014 22:47
Lokalizacja: Chełm

wymiana wkładki w zamku Golf 3

Post autor: speedy333 » sob mar 01, 2014 23:16

tomvito, kup nową klamkę w sklepie i z bani... I masz 2 kluczyki do niej, jeden przypinasz do kluczyka od samochodu a drugi leży w domu w razie jakbyś kluczyki zatrzasnął :grin: No chyba że nie będzie Ci pasowało to że masz jeden kluczyk do klamki a drugi do reszty samochodu (stacyjka, bagażnik, korek wlewu paliwa, schowek). Powiem Ci ceny jakie są u mnie, sam wkład zamka kosztuje w motoryzacyjnym 32zł (bębenek + 2 kluczyki) a cała klamka z wkładem 24zł i też masz 2 kluczyki do niej więc wiesz... Chyba lepiej klamkę wziąć :grin: Bo jak chcesz zostać na swoim kluczyku to będzie pewnie dużo kombinowania a nawet na szrocie jakbyś dorwał to i tak będziesz musiał mieć do niej inny kluczyk... Bo jak chcesz mieć jeden kluczyk to byś musiał wymieniać wszystkie zamki w aucie a jaką masz pewność że za miesiąc znowu Ci się łopatka nie złamie? Więc lepiej kupić klamkę i już :grin:

A żeby ją wymienić to zdejmujesz boczek w drzwiach, jak masz wygłuszenie to albo odginasz albo wycinasz dziurę żeby mieć dostęp do klamki od środka, wyciągasz taką "blaszkę" która jest zahaczona przez klamkę i odkręcasz jedną śrubę we wnęce drzwi (od strony środkowego słupka na wysokości klamki), wyjmujesz starą, wkładasz nową, wciskasz tą "blaszkę" na miejsce, przykręcasz i ma działać :grin:

Ta "blaszka" to taka jakby łopatka która otwiera zamek, ciągnąc za klamkę jednocześnie ciągniesz tą "blaszkę" dzięki czemu otwierasz drzwi :grin: Jak jej nie odhaczysz to nie wyjmiesz klamki, tak samo jak jej z powrotem nie wciśniesz w nową klamkę to nie otworzysz drzwi :grin:



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1202
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

wymiana wkładki w zamku Golf 3

Post autor: mariusz33 » ndz mar 02, 2014 11:03

Nie musisz zdejmowac tapicerki.Odkrecasz zboku drzwi srube na torx ,odchylasz klamke ,sznurkiem lub drucikiem ciagniesz blaszke na ktorej jest zachaczona klamka i zdejmujesz klamke .5 minut roborty.Nie kupuj podroby klamki (u mnie juz przy zakladaniu sie rozleciala ,bebenek sobie przeluz .


Mariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości