Dokladka od V6 nie pasuje?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: oneblood22 » ndz wrz 22, 2013 16:23

Dzis chcialem zamontowac do swojego gola V5 (AGZ) dokladke tylna od V6. No i co sie okazuje nie pasuje! Po 1: hak holowniczy jest torche przesuniety ale to najmniejszy problem, po 2 z lewej strony tam gdzie wyciecie na wydech nie chce podejsc bo dokladka nachodzi na mocowanie...czy to jest normalne ze trzeba to jakos przerabiac?? a moze 4x4 maja inna podloge? i dlatego nie pasuje?? a moze sa jeszcze jakies inne dokladki?? juz sam nie wiem prosze o pomoc!



Awatar użytkownika
Arnold95
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn gru 31, 2007 14:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: Arnold95 » ndz wrz 22, 2013 19:33

Musisz podciąć mniej więcej o połowę mocowanie przy wydechu i dokładka wejdzie, potem sklepać/obciąć takie wystające narożniki które widać w dziurze na wydech i na hak ;)

V6 ma trochę inaczej pas tylny dlatego trzeba lekko przerabiać żeby pasowało :) Do samego zderzaka w obojętnie jakiej wersji dokładka podchodzi bez problemu ;)


Obrazek

oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: oneblood22 » ndz wrz 22, 2013 20:27

czyli bez rzezby sie nie obejdzie...? z tej strony haka wchodzi idealnie ale z haka nie da sie skozystac to juz nawet mogloby tak zostac, ale z tej drugiej strony nie pasuje. To co trzeba uciac to metalowe jest? czyli szlifierka ehh...nie bardzo rozumiem co sklepac i obciac wystajce narozniki??



Awatar użytkownika
Arnold95
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn gru 31, 2007 14:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: Arnold95 » ndz wrz 22, 2013 23:11

Tak wygląda dokładka V6 po zamontowaniu:

Obrazek

Strzałkami zaznaczyłem co widać i co wypadałoby uciąć albo sklepać żeby nie było widać i żeby można było ustawić tłumik na środku dziury :)

Przy wydechu masz takie prostokątne mocowanie dokładki z dziurą, tniesz ją zaraz przed dziurą od strony wydechu, tak, żeby dokładka mogła swobodnie wejść :) Robota na kilka minut, i nie będzie to przeszkadzać w ewentualnym powrocie do zwykłej dokładki :) Zdjęcie pożyczone z innego tematu:

Obrazek

A tak to wygląda u mnie po zamontowaniu wydechu, uważam że wygląda fajnie a robota z założeniem dokładki to kwestia maks 30 minut :)

Obrazek


Obrazek

oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: oneblood22 » ndz wrz 22, 2013 23:22

wszystko pieknie zilustrowane :) wiesz zalozenie to nie problem bo zajeloby mi to pare minut gdyby nie to ze nie podchodzi z lewej strony. Czyli musze uciac tak w polowie ta jedna dziure ktora tam na niebiesko jest zaznaczona tak? Malowales to uciete miesce zeby sie korozja nie wdala? tylko koncowy tlumik wstawiales? jaka srednice ma ten wydech Twoj? bo ja teraz wlasnie bede jechal na zalozenie



Awatar użytkownika
Arnold95
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn gru 31, 2007 14:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: Arnold95 » ndz wrz 22, 2013 23:36

Wycinasz miejsce zaznaczone na niebiesko, ja nie musiałem tego potem zabezpieczać bo malowałem całą karoserię więc za jednym zamachem i to się pomalowało :) Ale wystarczy że przelecisz jakimś podkładem w pędzlu albo sprayu i potem byle jakim lakierem i z głowy ;)

Wstawiałem końcowy 2,75", przelot z kwasówki - jedź z tym tematem po założeniu dokładki żeby wydech ładnie do dziury dopasowali ;)


Obrazek

oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: oneblood22 » ndz wrz 22, 2013 23:59

to jutro szlifierka w dlon i lecimy :)ogolnie caly wydech bede mial z kwasowki i wlasnie dlatego musze szybko zalozyc dokladke zeby wydech byl dobrze dopasowny. Dzieki za info :pub:



ironman4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 07:18
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: ironman4 » czw lut 13, 2014 21:18

A tak to wygląda u mnie po zamontowaniu wydechu, uważam że wygląda fajnie a robota z założeniem dokładki to kwestia maks 30 minut :)

Obrazek[/quote]

A można wiedzieć gdzie zakupiłeś taki tłumik??



Awatar użytkownika
Arnold95
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn gru 31, 2007 14:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: Arnold95 » czw lut 13, 2014 21:23

Na zamówienie robiony w kwasówki w firmie ProCustom :)


Obrazek

ironman4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 07:18
Lokalizacja: Żyrardów

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: ironman4 » czw lut 13, 2014 21:31

No właśnie tak myślałem i już wygrzebałem tą informacje w temacie z Twoim autem ;) też się przymierzam do wydechu z tej firmy (ale nie w przelocie). Na razie czekam na dokładki V6 bo pan z serwisu VW kazał mi oczekiwać 5 dni. Ale widzę że warto :satan:



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: oneblood22 » ndz lut 16, 2014 17:31

Tylko musisz przyciąć kawałek blaszki żeby pasowała :)



ironman4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 07:18
Lokalizacja: Żyrardów

Dokladka od V6 nie pasuje?

Post autor: ironman4 » ndz lut 16, 2014 19:48

Jakoś dopasuję :). Zastanawia mnie tylko czy taki wydech jak ma Arnold 95 podejdzie do 2,0 AQY oczywiście mówię o mocowaniach czy muszę je sobie sam dorobić czy ta firma jakieś dodaje do tłumika bo w sumie nie pytałem ich o to. I czy układ rurek wylotowych z wersji 1,8T (blisko prawej krawędzi) podpasuje do mojego 2,0 bo z tego co wiem rurki mogą być umieszczone wedle uznania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości