Problem z kupnem pompki paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gretzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 15, 2013 19:00

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Gretzky » czw lut 13, 2014 07:59

Bak wyczyściłem.. filtr wymieniłem ..Nie wiem co dalej. To taka usterka że mechanik też chyba będzie ręce rozkładał :/



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14208
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Michał_1977 » czw lut 13, 2014 09:36

Załóż normalny smok,dedykowany temu silnikowi i posprawdzaj wszystkie połączenia przewodów paliwowych.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Gretzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 15, 2013 19:00

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Gretzky » czw lut 13, 2014 13:08

Bak wyczyscilem filtr wymienilem. Jak zaloze smok to bede mial juz 2.:p bo mam zbiornik dzielony.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Adamm » czw lut 13, 2014 15:41

zaraz zaraz to Ty masz 4x4 ? jesli tak to fajnie ze napisales to na poczatku....


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Gretzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 15, 2013 19:00

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Gretzky » czw lut 13, 2014 16:43

Wydawało mi sie ze pisałem...:p pewnie to coś zmienia?



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Adamm » czw lut 13, 2014 20:12

Gretzky, zmienia, bo to co trzymasz w reku sluzy pewnie do przewalania paliwa z jednej komory do drugiej, dlatego Ci gasl przy 30% paliwa, bo w komorze z ktorej ciagnie paliwo juz go nie bylo a pompka nie przelewala, ale skoro mowisz ze pompka chodzi to faktycznie cos dziwnego


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Gretzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 15, 2013 19:00

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Gretzky » czw lut 13, 2014 20:46

Tak zgadza się ta pompka do tego służy, dziś z kolegą też do tego doszliśmy. Udało mi się odpalić auto po odpowietrzeniu układu przy wtryskach. Czyli pompa rotacyjna chodzi. Lecz po chwili w wężyku który idzie z filtra do silnika zaczeło pojawiać się powietrze i to dużo.... Sprawdziłem czy dochodzi napięcie na tej kostce którą się wpina w koszyk i również po włączeniu zapłonu na mierniku cisza....

Zastanawia mnie jeszcze czy może to być wina koszyka w baku(smoka) może gdzieś jest jakis wytarty oring bądź inna uszczelka która jak jest mało paliwa zasysa powietrze a jak jest paliwa sporo to normalnie ma ciśnienie :/



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Detektor » pt lut 14, 2014 19:54

Gretzky pisze:Zastanawia mnie jeszcze czy może to być wina koszyka w baku(smoka) może gdzieś jest jakis wytarty oring bądź inna uszczelka która jak jest mało paliwa zasysa powietrze a jak jest paliwa sporo to normalnie ma ciśnienie
I ta właśnie opcja jest bardzo prawdopodobna. Posprawdzaj to i nie tylko, inne połączenia też oraz całą instalację aż do samej pompy przy silniku bo gdzieś się dostaje lewe powietrze do układu.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Gretzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 15, 2013 19:00

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Gretzky » sob lut 15, 2014 15:33

Ok zrobię jak mówisz! Tylko jak;/ nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Użyć sprężarki dmuchać i sprawdzać gdzir leci powietrze? :banghead:



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Detektor » sob lut 15, 2014 20:44

Gretzky pisze:Tylko jak;/ nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Użyć sprężarki dmuchać i sprawdzać gdzir leci powietrze?
no bez przesady, wtedy to byś sobie dopiero narobił roboty przy aucie. Najpierw upewnij się ,że na pewno wszystko dobrze połączyłeś w baku a póżniej leć swoim wzrokiem po całej instalacji od samego baku (zwróć uwagę na przewody paliwowe pod autem) i sprawdź w jakim stanie są przewody paliwowe. Sprawdż przy okazji wszystkie połączenia paliwowe na całej instalacji bo przecież to nie jest jeden długi przewód. Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa ? Zobacz jak wyglądają szybkozłączki przy filtrze paliwa czy na pewno wszystko tam dobrze połączone i wężyki dobrze nasunięte. Sprawdż wężyki przy pompie tandem (vacum) ,czy jest ona szczelna i na pewno nie leje się z niej paliwo. Jeżeli to wszystko będzie bez zarzutu to odpal auto i niech pochodzi trochę na wolnych obrotach a układ powinien odpowietrzyć się sam z resztek powietrza.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Gretzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 15, 2013 19:00

Problem z kupnem pompki paliwa

Post autor: Gretzky » pn lut 17, 2014 17:52

Zauważyłem że pompka(silniczek w koszyku) była rozbierana, aluminiowa obudowa była podważana z każdej strony i być może może się tam dostawać powietrze?
Dmuchałem w otwór i czułem delikatny powiew z tych szpar po "regeneracji" :P
Może to jest przyczyną :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości