swap silnika 2.0 z B3 do golfa 2- PROJEKT każdy moze pomóc

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
kamill40
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 20:20
Lokalizacja: Prochowice

swap silnika 2.0 z B3 do golfa 2- PROJEKT każdy moze pomóc

Post autor: kamill40 » pn lut 03, 2014 17:42

Jeżeli masz nowsza instalacje w golfie to podpinasz normalnie :)
Sanki mogą być od golfa II 1.6 tak jak ja mam. MOżesz również dać sanki od golfa III ale nw jak jest z 1.4
Róznicy po miedzy 2e a 9a raczej nie ma wszystkie łapy takie same , ale mogę sie mylić ;) .
Wspomaganie możesz dać od paska albo golfa , ale chyba końcówki drązków musisz wymienić bo są dłuższe.. ale mogę sie mylić.
a i wachacze od golfa II zostawiasz.


Swap 1.3>>> 1.9 tdi :D !

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2049
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

swap silnika 2.0 z B3 do golfa 2- PROJEKT każdy moze pomóc

Post autor: KoguT » pn lut 17, 2014 18:39

Łapy silnika z 1.3 i 1.4 nie pasują do 2e ani 9a (mowa o łapach przy silniku a nie na sankach bo te się zgadzają).
Silnik siada w MK2 na seryjne sanki. Dobrze jest tylko wymienić poduszkę za silnikiem na tą z mocniejszego silnika bo ori z 1.3, 1.6 i 1.8 są strasznie luźne i mocniejszy silnik będzie latał.
Jeśli skrzynka bezpieczników nowa to tylko wypina się starą wiązkę a wpina się nową.
Pompa paliwa 3bary. No i nie zapominajmy o chłodnicy.
kuba170495 pisze:Jaka jest różnica pomiędzy wrzucaniem 2E ,a 9A do Golfa II?
Różnica w pompie paliwa. 2e 3bary a 9a 6bar (chyba że wkładasz wtrysk digifant to również 3bary).

To tak ogólnikowo :grin:
Dużo człowiek się uczy tak jak np ja robiąc swap w mk2 forumowicza MlodyKoguT. (Wcześniej swapowałem swojego mk3).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości