Nieszczelny wtryskiwacz..?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

AgabrielA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 10, 2013 21:34
Lokalizacja: Europa Północna

Nieszczelny wtryskiwacz..?

Post autor: AgabrielA » pt sty 24, 2014 17:29

Hei
Mam problem , Zauważyłem że z trzeciego wtryskiwacza /patrząc od strony lewej do prawej , stojąc przed otwartą maską / cieknie paliwo w takcie zapalania silnika . Z cienkiego przewodu , który jest w izolacji i łączy następny wtryskiwacz . Jak silnik chodzi na wyższych obrotach i w czasie jazdy też to paliwo cieknie ... Co Mam zrobić .
Zauważyłem , że tylko jeden wtryskiwacz , jest całkiem suchy , pozostałe są mokre w różnym stopniu , a ten trzeci to dokładnie jest mokry ! .

Czy można samemu wymienić wtryskiwacze , i gdzie można się dowiedzieć jakie mają być parametry tych wtrysków .
Idzie zwariować , defekt ten , wystąpił dopiero teraz , jak temperatura spadła do minus 8 - 10 stopni .
Co pięć godzin muszę zapalać silnik na 20 do 30 minut , inaczej nie jestem w stanie , zapalić silnika bez pomocy ładowarki ...


Całkiem Zielony w te klocki , jak Młoda Trawa na Łące ...! .

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Nieszczelny wtryskiwacz..?

Post autor: stefano189 » pt sty 24, 2014 18:05

nie wyjmuj wtrysków bo nie ma po co. wymień przelewy na nowe. Możesz kupić silikonowe wężyki do paliwa albo gumowy do paliwa w oplocie sznurkowym. dotnij na pożądaną długość i zamontuj. Wtryski możesz spryskać zmywaczem do hampli i przedmuchać kompresorem, wtedy będzie widać czy przewody są nieszczelne, czy cieknie z korpusu wtryskiwacza :D


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

AgabrielA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 10, 2013 21:34
Lokalizacja: Europa Północna

Re: Nieszczelny wtryskiwacz..?

Post autor: AgabrielA » pt sty 24, 2014 19:45

stefano189 pisze:Wtryski możesz spryskać zmywaczem do hampli i przedmuchać kompresorem, wtedy będzie widać czy przewody są nieszczelne, czy cieknie z korpusu wtryskiwacza :D
Dziękuję
Jednak nie widzę tu nic śmiesznego ! .
Nie znam się na autach , a już zwłaszcza na Dieslach , nie mam dostępu do książki naprawczej dla amatorów , dlatego jest to dla Mnie dodatkowa Magia ...
Jeszcze do wczoraj , myślałem że to taki rodzaj świec w Dieslu !
Mam mały kompresor , tylko nie wiem jak to przedmuchanie wykonać , i co to jest ten "zmywacz do hampli" .
Czy mógłbyś wytłumaczyć , prostym językiem bez udziwnień ?
Nie chciałbym , zrobić jakiejś szkody .
Nie mam pieniędzy na większe nieprzewidziane wydatki , a auto potrzebne jest Mi bezwzględnie do dojazdu do pracy .
Pozdrawiam


Całkiem Zielony w te klocki , jak Młoda Trawa na Łące ...! .

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Nieszczelny wtryskiwacz..?

Post autor: stefano189 » pt sty 24, 2014 20:17

najpierw wymień przelewy, później spryskaj wtryskiwacze zmywaczem do hamulców i wysusz. wtedy pozbędziesz się tłustych zacieków i innego syfu. Jak będzie dalej się ropa sączyć, to przynajmniej bedziesz wiedział skąd, bo będzię widać wyciek a reszta osprzętu nie będzie upierdzielona w ropsku :D


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

AgabrielA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 10, 2013 21:34
Lokalizacja: Europa Północna

Re: Nieszczelny wtryskiwacz..?

Post autor: AgabrielA » czw lut 06, 2014 18:44

stefano189 pisze:najpierw wymień przelewy, później spryskaj wtryskiwacze zmywaczem do hamulców i wysusz. wtedy pozbędziesz się tłustych zacieków i innego syfu. Jak będzie dalej się ropa sączyć, to przynajmniej bedziesz wiedział skąd, bo będzię widać wyciek a reszta osprzętu nie będzie upierdzielona w ropsku :D
DZIĘKUJĘ ... !
Tak właśnie zrobiłem , mało tego, dodatkowo posmarowałem silikonem termicznym + 350 st.C. końcówki , przed dociśnięciem do wtrysku , uważając by nie zatkać otworu w wypuście ...
I wszystko Działa jak należy , żadnego wycieku ...
WSZYSTKO suche i oby tak było bez końca .
A silnik teraz zapala bez zbędnej zwłoki .
Pozdrawiam


Całkiem Zielony w te klocki , jak Młoda Trawa na Łące ...! .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości