[mk2] Naprawiac skrzynie czy kupic inna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz wrz 03, 2006 23:29

Pienios pisze:Biegi wchodzą bez zarzutu. Czy te chrobaotanie moze pochodzic z mechanizmu roznicowego.?
u mnie też tak bylo aż w końcu sie zepsuło okazało się że to właśnie mechanizm różnicowy
Pienios pisze:Czy to cos w skrzyni i jak to naprawic, bo to sie nasila a ktos poisal ze po 1000 km sie rozwalilo a ja tych tysiaczków z tym przejechalem pewnie 10 i troche sie boje ze stane gdzies, a jezdze zazwyczaj w dlugie trasy tj. Gdynia lub Bielsko- biala i zazwyczaj nocą i nie chce sie rozkraczyc sami rozumiecie :bajer:
da się to naprawić ale do końca nie wiadomo czy to mechanizm różnicowy u Ciebie
ale czy warto naprawiać skoro możesz powiedzmy do max 500zł kupic drugą skrzynię
to chyba ja pisałem o tym 1000km ale to nie ma reguły może to być równie kilkanascie km
jak i parę tysiecy, podejrzewam że na trasie o wiele mnie wrażliwa jest cała skrzynia ...
najpierw z tym chrobotaniem spójrz czy nie masz poluzowanych śrub od wewnętrznego przegubu,
czasami tak dziwnie tez moze stukac przy ruszaniu jakby silnik na poduszkach nie trzymał
a to może być luz na przegubie wewnętrzny a później grzeb w skrzyni, może Ci sie udać
za pierwszym razem naprawa ale co będzie jak źle coś złożysz i będziesz musiał wyciągać po raz kolejny
i później znowu i tak z 5 razy ..., żartuję, ale to różnie to bywa lepiej kupic druga jeśli okaże się że to skrzynia
jak jeździsz na tych trasach a padnie Ci skrzynia na 140km od Gdyni to kupisz np. w Ostródzie, nr tel podam :-) na priva jak chcesz ...;-)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 03, 2006 23:59

ale wciskajac sprzeglo mechanizm i tak pracuje wiec to raczej lozysko oporowe lub inne w skrzyni.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn wrz 04, 2006 00:06

no u mnei sie okazalo ze jak wciske sprzeglo to tyrkanei ustaje no mzoe delikatnie je slychac tylko. ja sie powoli nastawiam na wymiane calej skrzyni ale strach troche nei sprawdzona



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn wrz 04, 2006 00:07

Kapibara, kup z gwarancja na conajmniej 3 miesiace,ja taka kupilem za 350zl



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn wrz 04, 2006 09:38

no dobre bede probowal wyciagac gwarancje od ludzi



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » pn wrz 04, 2006 23:16

RobertP pisze: padnie Ci skrzynia na 140km od Gdyni to kupisz np. w Ostródzie, nr tel podam na priva jak chcesz ...;-)
faktycznie moze mi sie przydac kiedys ten numerek nigdy nie wiadomo co sie moze w drodze przytrafic i co wtedy robic...

Co do drugiej skrzyni to sie troche obawiam bo kupuje sie kota w worku moze byc w jeszcze gorszym stanie niz moja a to by byla porazka.

Przed chwila jezdzilem wlasnie autkiem i strasznie mnie nie pokoja drgania silnika wymienilem przedwczoraj poduszke ale widze ze cos jest nie tak i drzy jeszcze bardziej jakby cos sie poruszylo wiec chyba zanim zajme sie skrzynia wymienia pzozstale poduszki moze te drgania i chrubotanie sa z tym zwiazane acha wlasnie na wcisnietym sprzegle na pedale czuje rytmiczne wibracje co to moze byc?????

Nasuneła mi sie mysl a moze to sam silnik ma za duze drgania np z kola zamachowego albo sprzegla i jak to sie wszystko rozgrzeje i poduszki tez to przenosi to na nadwozie dziwne dzwieki -- teraz spekuluje po prostu sie ze tak powiem glosno zastanawiam....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 492 gości