Rozebranie drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

Rozebranie drzwi

Post autor: szakal1pl » pn sty 13, 2014 03:02

Cześć, muszę wygłuszyć drzwi w golfie, jednak nie wiem jak ściągnąć "bezpiecznie" boczki(tapicerkę). Nie chce nic uszkodzić, ani urwać. Jest schemat jakiś, ze śrubkami, lub od czego zacząć? Gdzie znajdują się śrubki .



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1202
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Rozebranie drzwi

Post autor: mariusz33 » pn sty 13, 2014 10:13

Odkrecasz 4 wkrety po dwa z obou stron tapicerki ,wyjmujesz zaslepke raczki jest na wcisk i pod nia 2 sruby,przesuwaszw bok rameczke klamki,sciagasz regulacje lusterka,wykrecasz cypel od blokady drzwi,wyjmujesz zaslepke korbki szyb ,pod nia jeden wkret .Odchylasz do siebie i musisz troche uniesc do gory .Z tylu to bardzo noie pamietam ale tez sa wkrety przy uszczelce drzwi (jezeli trzy furtki trzeba wyjac kanape).


Mariusz

Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Rozebranie drzwi

Post autor: Ludvigg » pn sty 13, 2014 23:08

W trzydrzwiowym nie trzeba wyjmować kanapy, boczki tylne są na dwóch śrubkach ukrytych pod uszczelką drzwi, reszta trzyma się na spinkach pod uszczelkami bocznych szyb. Ja u siebie wysmarowałem poszycie drzwi od wewnątrz blachogumem, a w miejsce zapór przeciwdeszczowych ponaklejałem maty bitumiczne. Polecam każdemu, różnica jest kolosalna!



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Rozebranie drzwi

Post autor: ZALEK » wt sty 14, 2014 20:07

Ludvigg pisze:a w miejsce zapór przeciwdeszczowych ponaklejałem maty bitumiczne
możesz zapodać foto jak to wyszło?


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Rozebranie drzwi

Post autor: Ludvigg » śr sty 15, 2014 00:00

Niestety nie posiadam fotek, a i drzwi nie mam jak rozebrać teraz. W weekend postaram się wrzucić zdjęcie. Sprawa wygląda tak, że wykleiłem całą powierzchnię drzwi pod tapicerką, od spodu po miejsce gdzie orientacyjnie jest ta górna listewka na tapicerce tak, aby pozaklejać każdy otwór. Zostawiłem tylko kawałek około 1cmx1cm, coby przeszło przez to cięgno od zamka. Na jedne drzwi zeszły mi 4 maty bitumiczne 25x50 cm, wklejałem je poziomo w całości, a tam gdzie były głębsze przetłoczenia podgrzewałem suszarką, maty są plastyczne, więc łatwo szło. Z blachogumem wyglądało to tak, że obficie wysmarowałem wnętrze drzwi oraz błotniki z tyłu (mam 3 drzwi), do tego też podłogę. Samą tapicerkę drzwi i tylne boczki pomalowałem lakierem do drewna żeby nie chłonęły wilgoci i na to też dałem blachogum. Na całość zużyłem 3 kg tego specyfiku. Efekt kolosalny, hałas wiatru zredukował się o jakieś 50%, mniej słychać też silnik, co przy dieslu daje bardzo zadowalający efekt.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości