Drzwi opuściły się przez wiatr

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: KamilP » czw gru 26, 2013 21:44

Witam serdecznie. Moja Mama ostatnio otwierała drzwi pasażera, ii wiatr niestety je z ręki wyrwał. Ogranicznik wytrzymał, ale drzwi opuściły się o jakieś 1-2 cm. Dobrze by było to w miarę szybko zrobić bo ta tulejka plastikowa na ryglu długo na tym nie wytrzyma.. chociaż drzwi mocno ciężko się nie zamykają, ale jednak jest sporo gorzej jak było.. Patrzyłem to nie widać żeby tam coś wygięte było.. Co teraz mogę robić? Metoda na podkładki pod dolny zawias czy coś podobnego? A może wystarczy jakaś regulacja?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: piotrusss89 » pt gru 27, 2013 12:44

Spróbuj je przegiąć do góry.. złap za spód drzwi i ciągnij w góre, tak jak byś auto chciał wywrócić na bok :bigok: Ja średnio co 4-6miesiecy robię tak bo mi drzwi opadają ze zmęczenia :jezor:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: przeziom » pt gru 27, 2013 14:06

W "3" to normalka :D


---
facebook.com/*#cenzura#*

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: KamilP » pt gru 27, 2013 21:30

Tak właśnie dzisiaj zrobiłem, a na forum dopiero teraz zajrzałem :P do tego delikatnie ten rygiel opuściłem żeby plastikową tulejkę oszczędzić. Kolega to kiedyś mi opowiadał że co jakiś czas drzwi podnosi podnośnikiem i skacze po progu... No ja takim hardkorem nie jestem :bigok:
przeziom, ale normalka po takiej sytuacji czy opadają ze zmęczenia? Bo wcześniej mimo wieku (początki produkcji) to drzwi pasażera opuszczone nie były, a po tym szybkim otwarciu przy pomocy wiatru niestety opadły dość znacznie :?



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: przeziom » sob gru 28, 2013 00:57

Jak brat mial "3" to standardem bylo to ze szyba od kierowcy jak zostala opuszczona to sie tukla i to ze drzwi opadaly z zawiasow.

Niestety nie pamietam patentu na naprawe tego, a na pewno jakis dobry jest.


---
facebook.com/*#cenzura#*

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: KamilP » sob gru 28, 2013 19:02

przeziom pisze:szyba od kierowcy jak zostala opuszczona to sie tukla
Heh co racja to racja :helm:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 29, 2013 22:55

KamilP, drzwi opadają albo od zużycia zawiasów zwłaszcza dolnego, albo po takim wyrwaniu jak Twojej Mamie się zdarzyło. I w drugim wypadku po prostu jednak trochę drzwi koło zawiasów się odkształcają. Szarpanie w górę pomoże, nie trzeba było przestawiać rygla tylko szarpać aż będzie ok (otwierasz szybę pod ramkę podstawiasz się ramieniem i hajże.)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: KamilP » pn gru 30, 2013 21:22

Paweł Marek, Upuściłem delikatnie ten rygiel, następnym razem jak sie za to zabiorę znowu spróbuję te drzwi podnieść i rygiel przestawić ciut wyżej. Po prostu drzwi już nie chciały się wyżej podnieść, a wraz zamek opierał się trochę o ten rygiel, a przez te 3 dni co jeździłem z opuszczonymi drzwiami (Święta) to niestety ten plastik trochę sie wyrobił. Na tych znaczkach wcześniej było na środku, teraz jest na górnej kresce więc jeszcze w granicach hmm normy :bajer:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14208
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: Michał_1977 » wt gru 31, 2013 20:05

KamilP, to co ugięte,to osłabione i długo nie wytrzyma.Zrób sobie taką blaszkę:
Obrazek
Następnie popuść śrubę dolnego zawiasu (przy drzwiach) na ok.2mm i wsuń ją,a później dokręć. Ilość podkładek zależna jest od grubości blachy z jakiej będziesz to robił :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Drzwi opuściły się przez wiatr

Post autor: KamilP » pt sty 03, 2014 00:46

Dzięki Michał, w wolnej chwili tak zrobię tylko kiedy ta wolna chwila nastanie.. :) na razie jest dobrze, w miarę. Próbowałem dzisiaj wyżej podnieść na siłę, ale już nie chcą się poddać. Zobaczymy kiedy się znowu opuszczą :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości