nadmiar oleju w silniku 1.2tsi

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtus36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 21, 2013 19:01

nadmiar oleju w silniku 1.2tsi

Post autor: wojtus36 » ndz gru 22, 2013 22:20

Witam, od ponad roku posiadam nowego Golfa VI 1.2 TSI. Mam następujący problem, od jakiegoś czasu gdy sprawdzam na bagnecie olej wskazuje stan maksymalny tzn. do załamania, a nieraz nawet trochę wyżej. Nadmieniam, że od dwóch miesięcy jeżdżę na krótkich odcinkach, gdzie wskazówka temperatury nie podnosi się, nie osiągając temperatury roboczej(temperatura otoczenia około O st. C). W oleju czuć ewidentnie zapach benzyny, lecz gdy sprawdzam rozcierając w palcach wyczuwa się film olejowy. Wcześniej nie było tego problemu z podwyższonym stanem, gdy jeździłem w dłuższe trasy 25 km i więcej. Moje pytanie jest następujące: czy w tej sytuacji wymienić olej już, czy nie przejmować się i czekać do przeglądu, który wskaże komputer (przegląd wg wskazań komputera lub co dwa lata) silnik jest zalany olejem Castrol Long Life 5W30? Od nowego roku będę jeździł znowu na dłuższych trasach, czy wtedy stan oleju wróci do normy? Proszę o opinie i porady na ten temat. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

nadmiar oleju w silniku 1.2tsi

Post autor: Fafik258 » ndz gru 22, 2013 22:47

Ja na Twoim miejscu przeszedlbym z long life na 1 rok 15 kkm
Edit. Jak jest na gwarancji do do serwisu. Też robię krótkie odcinki i poziom oleju się nie zmienia. Możesz zrobić test zrobić trasę 100 km minimum i sprawdzić poziom następnego dnia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości