[MK4 1.4] Podczas przyspieszania szarpie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek.domini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 18, 2005 12:05
Lokalizacja: koszalin

[MK4 1.4] Podczas przyspieszania szarpie

Post autor: krzysiek.domini » pt wrz 01, 2006 11:56

Problem z golfem IV 1.4 – podczas przyspieszania szarpie samochodem i wtedy nie ma mocy. Jeżeli jadę spokojnie nie ma problemu. Objaw kojarzy się niedostawaniem paliwa do silnika. Na wolnych obrotach nie ma problemu
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2006 12:09 przez krzysiek.domini, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt wrz 01, 2006 12:33

paliwo jak paliwo ale układ zapłonowy moze mieć usterkę kable równiez mogą płatać figle na wysokich obrotach sprawdził bym przedewszystkim układ zapłonowy! i czujnik temperatury



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » pt wrz 01, 2006 14:35

A czy te szarpanie nie jest takim "dławieniem się"? Bo jeśli występuje to głównie na jedynce to problem związany jest w 99,9% z zasyfioną przepustnicą.



krzysiek.domini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 18, 2005 12:05
Lokalizacja: koszalin

Post autor: krzysiek.domini » pn wrz 04, 2006 09:13

już wiem stojąc obok samochodu po odpaleniu dotknąłem jedną ręką błotnika a drugą przewodu wysokiego napięcia i dobrze mnie trzepnęło czyli przebicie na kablach zostaje tylko stukanie w silniku od strony przebitego kabla - czy może to dzwonić zawór na czwartym garze?



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt wrz 05, 2006 12:38

a czuy takie dlawienie / szarpanie moze byc przyczyna juz nie najnowszych swiec?


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Michau78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 13:29
Lokalizacja: Zagnańsk/Kielce
Kontakt:

Post autor: Michau78 » śr wrz 06, 2006 08:55

Hejka ja dopiero co uporałem sie z podobnym problemem w moim Mk3. Na początku delikatnie szarpało jak dałem za dużo gazu, potem już dławił sie niemiłosiernie, ciężko było sie ze skrzyżowania ruszyć. Działo sie tak zarówno na gazie jak i benzynie. Pojechałem do znajomego "gazownika" poradził mi wymiane świec i miało być OK. Po wymianie nic z tego, jedyna różnica taka, że samochód stracił moc. Pojechałem do mechanika, wymieniłme kable, kopułke i palec i .... EUREKA !!! ;) śmiga jak nowy :P
Pozdrawiam ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 421 gości