Jak polepszyc jakość świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zibolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lis 08, 2005 11:46
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: zibolek » pt wrz 01, 2006 11:09

nie nie nie. z tego co wiem to nie bylo przkaznikow. przekazniki na 99% byly montowane od mk4. a poznac to po tym ze masz slabsze napiecie nic powinno byc. Na poczatku tego tematu koledzy napisali ze powinno byc niecale 14V. i tyle mam z przekaznikami. Bez mial 11,7. 2V ale roznica kolosalna !



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt wrz 01, 2006 11:39

Panowie, właśnie wróciłem z samochodu, po zakończeniu monatażu przekaźników. Różnica w świeceniu jest zauważalna- chociaż nie bardzo bo jest jasno. Natomiast pomiar miernikiem wykazał sens montowania przekaźników. Bez - różnica napięć na aku i na żarówce to ok. 1,8V, z przekaźnikami - O,02V. , czyli praktycznie żadne. Światła były kiepściutkie, zobaczymy w nocy.
Wniosek jest jeden - ZAKŁADAĆ JEŚLI KTOŚ NIE MA.



bocianek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:52
Lokalizacja: Opole

Post autor: bocianek » pt wrz 01, 2006 11:40

http://www.vwgolf.pl/golf2/porada15.html Czy ktos moze podac dobrego linka? Bo ten chyba umarł ?



greg

Post autor: greg » pt wrz 01, 2006 11:55




bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt wrz 01, 2006 12:04

greg pisze: bocianek, tu masz http://vw-scene.info/porada15.html
do tej porady dodałbym jeszcze kilka spraw. Warto kupić nowe wtyczki na żarówki, stare będą już zaśniedziałe, kilka złączek z kółkiem, podstawki pod przekaźniki. Instalację zrobić tak, aby ze starej wykorzystać tylko przewody do sterowania cewką przekaźnika - reszta przewodów nowa.
Warto też kupić "trzeci kolor" kabla do podłączenia masy żarówki.



Awatar użytkownika
sputi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 14:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: sputi » pt wrz 01, 2006 12:35

ja tam sobie kupiłem żarówki Philips`a VisionPlus i od tej pory nie mam żadnych problemów z widocznością. Dają 50% więcej światła i jestem bardzo zadowolony. Różnica między standardowymi H4 a tymi Philips`a to poprostu przepaść. Koszt około 50 zeta. Polecam!

Więcej o tych żarówkach możecie poczytać tutaj: http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl


VW Golf Mk2 1.8 GT (1991) - the best car!

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt wrz 01, 2006 12:55

Ja przekazniczki mam od jakis 10 miesiecy i z nimi od razu lepiej jest. Przekazniki kupilem na allegro TAKIE przewodziki przygotowalem w domu, dorzucilem bezpieczniki. Przekazniki przykrecilem do oczka na pasie przednim obok chlodnicy plecami do siebie a po srodku to oczko i jest super, POLECAM :helm:

Niedlugo bede zakladal cleary i moze przy okazji zaroweczki GT150 :food:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości