Wszystkie tłuste szyby oprócz tylnej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Wszystkie tłuste szyby oprócz tylnej

Post autor: eFIeLiPeO » wt gru 03, 2013 21:17

pod filmikiem jest opis- widok z miejsca pasazera po demontazu schowka i dmuchawy ;)


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Wszystkie tłuste szyby oprócz tylnej

Post autor: ŁukaszMan » śr gru 04, 2013 18:41

Układ wentylacyjny samochodu to nic innego jak powietrze zasysane najczęściej z okolic podszybia i dalej tłoczone kanałami wentylacyjnymi do wnętrza pojazdu. Za dmuchawą znajduje się nagrzewnica odpowiadająca za temperaturę docierającego do wnętrza auta powietrza. Jeśli układ wentylacyjny jest w 100% sprawny, a w Twoim przypadku tak właśnie jest, bo nawiew, ogrzewanie, i klapki sterujące obiegiem wewnętrznym działają prawidłowo.To pozostaje tylko efekt PLAKA. Czyli te dziadostwo dalej w jakiś sposób paruje i tłuści szybe. Albo faktycznie nagrzewnica przepuszcza płyn który jest tłusty i pod wpływem ciepła paruje unosząc sie i pozostaje na szybie. Sprawdz jeszcze podszybie czy tam nie znajduje sie woda czy np. mokre liście. Możesz jeszcze podjechać na kompa i sprawdzić czy w climatroniku nie są uszkodzone jakieś silniczki. Jesli tak bedzie to napewno wykaże błąd.

I Boa wymień jeszcze filtr przeciwpyłkowy bo Twój jest czarny i może nie działać właściwie albo nasiąknął jakimiś tłustymi kosmetykami do pielęgnacji Twojego Gofra i teraz to z niego wychodzi :pub:



Boa111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 02, 2013 19:31

Wszystkie tłuste szyby oprócz tylnej

Post autor: Boa111 » czw gru 05, 2013 17:47

Niestety jak szyby umyłem octem było fajnie ale tylko przez 2 dni,teraz zauważyłem że tłuszcz zaś powstaje na szybach;/ klapki wszystko chodzą mi prawidłowo,tak jak kolega napisał wymienię jeszcze ten filtr, ale jestem coraz bardziej pewny że to nagrzewnica, ponieważ odkręcałem korek od wlewu zbiorniczka chłodzącego i wąchałem,a taki sam zapach mam w aucie jak auto się nagrzeję, napiszę jak wymienię ten filtr czy coś dało czy nie,jak nie to niestety czeka mnie wymiana,gdzie stawiałem ja na ostatnim miejscu.


Bez ryzyka,nie ma życia!

Boa111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 02, 2013 19:31

Wszystkie tłuste szyby oprócz tylnej

Post autor: Boa111 » ndz gru 22, 2013 14:12

Witam,mój problem się skończył w 100% jestem kilka dni po wymianie nagrzewnicy i wszystko śmiga,smród ustał,szyby nie są tłuste i nie parują,dzięki wszystkim za pomoc,temat zamknięty.


Bez ryzyka,nie ma życia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości