Pompka spryskiwaczy, problem.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » ndz lis 24, 2013 10:29

Witam,
(Jestem nowy na forum mam nadzieje, że w dobrym dziale pisze.)

Przechodząc do rzeczy, kupiłem golfa i mam problem ze spryskiwaczami. Idzie zima więc chce to jak najszybciej naprawić. Problem w tym, że pompka osadzona tuż obok wlewu płynu ma 3 rurki jedną w dół i dwie na boki. Ta w dół, którą wkładam w otwór pojemnika na płyn leży luźno w nim. W sensie ten dolny bolec ma średnice 6-7 mm, a dziura jest na oko większa. ma przynajmniej centymetr. Teraz nie wiem czy brakuje tam czegoś jakiejś gumy czy jak? A te dwie boczne rurki to jedna jest "zaślepiona" (owinięta taśmą izolacyjną), a druga w ogóle nie podłączona do niczego. Siedząc w aucie próbując spryskać szyby słychać dźwięk pompki, ale nic się nie dzieje. Poprzedni właściciel powiedział, że po wlaniu płynu, płyn wyparował i że próbował to naprawić kupując nową pompkę i tak zrobił, bo wygląda na nową. Tyle tylko, że sprzedawca zaręczał, że to ta i okazała się mięć za wąską rurkę w dół... Moje pytanie czy są różne modele tych pompek, bo na allegro widzę tylko z tak samo cienkimi bolcami? :-( i czemu te dwie boczne nie są w ogóle podłączone? (Powiem jeszcze tylko, że sprzedawca auta mówił coś, że ta pompka nie jest pod światła a powinna być, choć ja sam spryskiwaczy reflektorów przednich nie widzę, a po vin'ie widać, że fabrycznie powinny być... :-()

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź, Future



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: muszkatobiasz » ndz lis 24, 2013 21:42

musi być gumka w zbiorniczku możliwe że przy wkładaniu wpadła do zbiorniczka , sprawdź może leży w środku ! co do wężyków są dwa jeden na przednią a drugi na tylną szybę i to wszystko!



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » pn lis 25, 2013 11:17

muszkatobiasz pisze:musi być gumka w zbiorniczku możliwe że przy wkładaniu wpadła do zbiorniczka , sprawdź może leży w środku ! co do wężyków są dwa jeden na przednią a drugi na tylną szybę i to wszystko!
No tak, tam gdzie wkładam pompkę jest gumka tylko tak jak pisałem dziura w tej gumie jest większa niż ta rurka z pompki, którą tam wsadzam, luźno leży w otworze tej gumy. W zbiorniczku zauważyłem jedynie kawałek taśmy izolacyjnej który wyciągnałem. Poprzedni właściciel widocznie próbował ten luz jakoś zaślepić oklejając tą wsadzaną rurkę z pompki. Poza tym tak jak mówię z tych dwóch bocznych rurek jedna jest zaklejona taśmą izolacyjną, a druga otwarta i nie widzę żadnych wężyków które można by tam podpiąć... :( a od góry jest przewód zasilający.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 25, 2013 19:25

może masz inną tą gumę z innego auta a wężyki muszą być dwa może masz dziabnięty ten od tylnej szyby!



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » wt lis 26, 2013 00:02

Po dłuższej spekulacji ze znajomymi... Po wyciągnięciu tej pompki kompletnie i odłączeniu przewodu zasilającego. Na włączonych kontrolkach próba spryskania szyb i przedniej i tylnej pompki działają... Doszliśmy do wniosku, że ta górna pompka to pompka do spryskiwaczy lamp/xenonów. Niestety po Vin'ie widać, że auto miało takowe, aczkolwiek teraz już w zderzaku ich nie ma. Prawdopodobnie, a nawet na pewno zderzak jest nowy i ta pompka jest zbędna. Teraz nie wiem czy nie zaślepić tej dziury czymś albo nie kupić zwykłego zbiornika bez tej 3-iej dziury... Co wy na to?



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » wt lis 26, 2013 00:09

muszkatobiasz pisze:może masz inną tą gumę z innego auta a wężyki muszą być dwa może masz dziabnięty ten od tylnej szyby!
Te dwa są od spodu zbiornika podobno, wg. kumpla rozumowania. Mówił, że zwykle to od dołu jest a nie z góry zbiornika i po przemyśleniu ma trochę racji, jw. wyłączona ta górna i silniczki przy próbie spryskania tylnej, a potem przedniej szyby działają. Chyba że to jeden i tam sam, ale to raczej nie możliwe mówił...



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: muszkatobiasz » wt lis 26, 2013 19:05

do silniczka idą dwa wężyki bo silniczek działa w dwie strony raz w prawo leci na przód w lewo leci na tył ! jeśli mocowanie pompki masz wyżej i z boku wkładasz pompkę poziomo to tam musi być czujnik poziomu płynu !



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » pt lis 29, 2013 00:06

Sprawdziłem układ wodą i okazuje się gdy przód stał wyżej, że od spodu auta po zalaniu zbiornika się leje jak z kranu i dlatego znikał płyn. Pytanie teraz czy to zbiornik pęknięty czy przewody do tylnej szyby... Bez uruchomienia silniczka tak czy siak cieknie więc myślę, że wymiana zbiornika na płyn załatwi sprawę. Jak myślicie?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: muszkatobiasz » pt lis 29, 2013 23:10

wymontuj zobaczysz !



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » sob lis 30, 2013 15:48

muszkatobiasz pisze:wymontuj zobaczysz !
muszkatobiasz, masz może jakiś schemat jak to wymontować?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: muszkatobiasz » sob lis 30, 2013 19:12

zbiorniczek jest montowany na dwie lub 3 nakrętki jedna na dole druga do góry z boku ,jeśli masz 3litrowy to pikuś jeśli 5,5litra to jest więcej roboty jeśli masz diesla to rury z IC też musisz wywalić i jest trochę dłubaniny i trzeba się trochę namęczyć !



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » pn gru 02, 2013 15:05

muszkatobiasz pisze:zbiorniczek jest montowany na dwie lub 3 nakrętki jedna na dole druga do góry z boku ,jeśli masz 3litrowy to pikuś jeśli 5,5litra to jest więcej roboty jeśli masz diesla to rury z IC też musisz wywalić i jest trochę dłubaniny i trzeba się trochę namęczyć !
mam 5,5 litra, a silnik to 2.3 v5 Pb+lpg... wydaje mi się, że trzeba będzie nadkole ściągnąć żeby się dostać do tego zbiornika, bo pojemnik znajduje się akurat nad jakąś belką i nie ma zbytnio od dołu do niego dostępu.

Nie wie ktoś może gdzie można kupić nowy/nieużywany zbiornik 5,5 litra?

(Btw. Jak auto stało na w miarę równej powierzchni wlałem płynu do zbiornika, zaczęło się lać centralnie pod zbiornikiem, a więc muszę go zdemontować. Najprawdopodobniej jest pęknięty zbiornik.)



future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Re: Pompka spryskiwaczy, problem.

Post autor: future » czw sty 09, 2014 11:46

future pisze:mam 5,5 litra, a silnik to 2.3 v5 Pb+lpg... wydaje mi się, że trzeba będzie nadkole ściągnąć żeby się dostać do tego zbiornika, bo pojemnik znajduje się akurat nad jakąś belką i nie ma zbytnio od dołu do niego dostępu.

Nie wie ktoś może gdzie można kupić nowy/nieużywany zbiornik 5,5 litra?

(Btw. Jak auto stało na w miarę równej powierzchni wlałem płynu do zbiornika, zaczęło się lać centralnie pod zbiornikiem, a więc muszę go zdemontować. Najprawdopodobniej jest pęknięty zbiornik.)
Koniec końców ściągnięcie nadkola nic nie daje. Żadnego dostępu od strony nadkola nie ma. Nie wiem co trzeba zrobić, żeby wyciągnąć zbiornik. Jest on tak wpuszczony w błotnik (mowa o 5,5L), że praktycznie nie ma go jak wydostać. Po odkręceniu zbiornika z płynem chłodzenia, płynem wspomagania i jeszcze kilku różnych śrubek dostałem się do drugiej pompki zbiornika tej schowanej z tyłu zauważyłem, że jeden przewód zsunął się z pompki wsadziłem i pasuje. Wszystko działa płyn się nie traci. Przednia pompka do reflektorów wyciągnięta i zaślepiony otwór. Wszystko hula jak ta lala. A co do wyciągania zbiornika to albo błotnik trzeba zrzucić, choć i tak nie wiadomo czy się do niego dostaniemy albo silnik wyciągnąć :rotfl: tak kochani Niemcy wszystko ładnie upchali ;) brawo!

Temat do zamknięcia! Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości